Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy rottweiler...

Mennyibe kerül egy rottweiler (kb)?

Figyelt kérdés
törzskönyvel és anélkül?
2011. jan. 28. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Törzskönyv nélkül 20-40.000 ftért is van már,törzskönyvezett,jó tenyésztőtől származó roti 120 körül kezdődik.De szerintem ez egyike azon fajtáknak,amelyeknél mindenképp érdemes megfizetni a jó idegrendszert.(Ettől függetlenül minden fajtáért meg kellene adni inkább az árát,vagy menhelyről hozni)
2011. jan. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Szaporitotól vett kölyök:

A rottweiler nem egy társasági kutya,erős kezű ember kell hozzá,azonban ha egy szaporitótól vásárolsz kicsit,olcsón.. akkor nagyobb valószinüséggel lesz vadabb..és lehetséges hogy a tulajdonságai teljesen eltérők lesznek mint amilyennek kéne lenni.Nos,ha szaporitótól vásárolsz,akkor szülöket láthasd,körülményeit is nézd meg... kérdezgesd a tulajdonost hogy mik a fajta legföbb igényei stb. Ha tud választ adni a fontos kérdéseidre és jó körülmények közt tartja akkor lehetséges hogy nem csak a pénzért csinálja,hanem fontos neki a kutyái egéssége és gondozása.


Tenyésztőtől vett kölyök:

A legbiztonságosabb ha tenyésztőtől veszel,akkor 100% hogy megfelelő kutyust kapsz,ha elmondod a tenyésztőnek milyen kiskutyát szeretnél,mire használnád akkor szívesen segít neked..Az én kutyám is tenyésztőtől vett,a tenyésztője figyelembe vette az igényeim a kutyával kapcsolatba,és a megfelelő kutyust adta számomra :)

Én 80.000 Ft-ért vettem a kutyusom (német boxer).

Megegyeztem a tenyésztőjével hogy 3 éves korába lesz egy fedeztetése,és ő abból kap egy kölyköt..amugy vagy 100.000 Ft-ért vettem volna :)

2011. jan. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szaporítótól vett kutyák labilisak, rossz idegrendszerűek. Főleg egy rossz vérvonalú rottweiler kölyök. A legfontosabb, hogy az anya nyugodt és jól nevelt legyen, mert a kölykök tőle tanulnak mindent az első négy hétben, az elválasztásig. Tehát az anya a legmeghatározóbb személy, aki befolyásolja a kölyök viselkedését. Ha az anya higgadt, akkor a kölykök is higgadtak. Ezt egy jó kennelben meg tudod nézni, mert egy jó tenyésztő büszke a kutyáira. Egy szaporító előbb pénzt kér, nem tanácsot ad. Egyébként egy jó tenyésztőtől egy kölyök olyan 100-120 ezer, de ez átlagos. Aztán ha külföldi, jó eredményeket elért felmenői vannak, akkor nagyban megemelkedhet az ára. Olyan 150-200 ezer forintig is. Remélem, hogy segítettem.
2011. jan. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Törzskönyv nélkül nem veszünk kutyát, hisz ott van a rengetek tk. nélküli menhelyi kutya.

Törzskönyvvel pedig nagyjából minden kutya ára olyan 100 ezer forintnál kezdődik.

2011. jan. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A rottweiler ára:

Én csak azt tudom, hogy kennelből mennyibe kerül, mert olyannal foglalkozik apukám. (egyébként van, aki nincs tisztában egy rotti árával, mert sokan 10000-ért adják)

A kölyköket 8 hetes koruktól lehet elvinni.

Kisebb küllemi vagy jellemi hibák akár a negyedére is levihetik az árát, de egy standard, tökéletes akár még a 200 000Ft-ot is meghaladhatja.

Elég jó üzletet lehet csinálni a rottweiler tenyésztéséből.

2019. márc. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!