Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom a kutyust leszoktat...

Hogy tudom a kutyust leszoktatni a pelenkáról?

Figyelt kérdés

Kutyuskám bb egy hónapja pelenkára járt itt fönt a lakásba , most pedig mikor már lemehetünk , egyszer sem akarja lent elvégezni a dolgát. Pedig napi 7-8 X is leviszem , megszagoltatom vele a másik kutyus pisijét , sőt ha épp látunk más kutyát " akcióba " , azt is megnézzük ( hátha igy ő is megpróbálja ) DE SEMMI .... végső elkeseredésembe , a pelenkából ott ahol pisis volt , kivágtam egy tenyérnyi darabot és levittem lerakni a földre hátha ..... DE SEMMI. Mikor fölérünk a lakásba , akkor pedig szalad a peluskájára elvégezni a dolgát.

Tudom hogy ez türelem játék , de nincs valami jo kis praktikátok ?


2011. jan. 28. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Vedd el tőle a pelenkát,vidd le jó sűrűn,és szedd fel a szőnyegeket,márha nem padlószőnyeg.Így lehet,hogy ráveszi majd magát arra h lent pisiljen,kakiljon...
2011. jan. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi úgy oldottuk meg, hogy egyre közelebb vittem a pelust az ajtóhoz, majd elvettem tőle nappalra és csak éjszakára raktam le, később már éjszaka sem volt előtte. A teljes szobatisztaságot kb. 5 hónapos korára érte el.

Egyszerre sokat volta lent vele (mármint pici kora ellenére sokat kb. szűk 1 órát) 4-5 alkalommal egy nap és megvártam, míg jön az inger. Ha kint végezte a dolgát, akkor nagy dicséret és jutalomfalat. Ha fent a pelenkára végezte a dolgát már rá se néztem és így hamar rögzült benne, hogy lentiért jár a dicséret és a jutalom, míg a pelusos verzióval nem ér el semmit, az csak szükségmegoldás, hogy néha a gazdi is tudjon aludni.

2011. jan. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát igen ez a baj a pelenkával.


Valószínűleg azért szereti, mert otthon biztonságosabban, könnyebben elengedi magát, odakint még túl sok az inger. Próbálj mindig valami eldugottabb helyre menni, és mindig ugyanoda. Egy idő után megszokja és biztonságosnak érzi majd a helyet. Engedd el szaglászni... Töltsetek ott időt. Ha sikerül neki lent, akkor nagyon-nagyon örülj neki, adhatsz falatot is, és ne menjetek egyből haza, hanem még sétáljatok, játsszatok kicsit. Érezze, hogy most valami nagyon-nagyon jót csinált!


A másik lehetőség, hoyg hétvégén felkerekedtek, és kimentek kirándulni a természetbe. Sütni fog a nap, hideg lesz ugyan, de szép idő lesz. Egy idő után nem lesz más választása, el kell végeznie kint a dolgát, valószínűleg többször. Na akkor nagyon dícsérjétek meg, ahogy az előbb leírtam. Ha ezután ott is hajlandó, ahová sétálni jártok, akkor elkezdheted a rosszallásod kifejezni a pelenka miatt, ha rajtakapod ott.


Meg hát türelem :) Nem minden kutyával olyan egyszerű ez...

2011. jan. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen tudtam anno h ez a pelenka egy veszélyes dolog , és nehéz lesz rola a leszoktatás , de nagyon féltettem levinni ... :((


A hosszú sétákkal az a baj , hogy rövid szőrű és hiába kötöm be a kis testét pihe puha meleg pamutsállal ( amit egyébként elvisel , nem szed le magáról és látszólag jól esik neki ) akkor is fázik kb 15 perc után . Látszik rajta hogy szívesen maradna még lent , de reszket a kis teste és mászna föl az ölembe ahol meleg van .


Nagyon köszi az eddigi válaszokat , aranyosak vagytok , szívesen vennék még pár ötletet, hátha majd bejön az egyik :)

2011. jan. 28. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!