Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják ezt rájuk?

Miért mondják ezt rájuk?

Figyelt kérdés

Olvasgattam itt a havaneses kérdéseket és az egyiknél azt kérdezték hogy mitől ilyen félős a havanese 4 hónapos kiskutyám? vagy ilyesmi és azt írták mert túltenyésztett ölebek... -_-

Pedig a havanesek eleve ilyenek. Nem barátságosak. Akkor miért egyből a túltenyésztettség jön ide? Miért? Pedig az én 8 hónapos lány havanesem is ilyen már kiskorától fogva. Akiket régebben is ismert,(kutyák) azokkal most is jóban van. De ha egy másik kutya megakarja szagolni ő fél és ha odamegy a kutya hozzá akkor morog és vicsorog. És már szocializálódott. Miért jön ide a túltenyésztettség?


2011. jan. 28. 21:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ez a viselkedés egyik fajtának sem a jellemzője.

Ilyenkor a kutya bizonytalan és igyekszik jelezni a másiknak a maga módján, hogy ne közelítsen.

Még nem egészen szocializálódott a kiskutyád.

Segíts neki. Fogd meg és engedd, hogy megszagolja a másik, utána te is engedd, hogy megszagolja ő a másikat.

2011. jan. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Túltenyésztettek is mert divatkutyák sajnos. De amit olvastál, az inkább az olyan gazdiknak köszönhető mint amilyen te is vagy. Mivel elfogadod a kutyád abszolút abnormális viselkedését, ahelyett hogy megnevelnéd.
2011. jan. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
És azért jön mindig szóba a túltenyésztettség, mivel a divatkutyákat boldog-boldogtalan szaporító szaporítja és ugye a legtöbben az olcsó kutyát veszik meg amik között viszont rengeteg az ideggyenge és beteges.
2011. jan. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A havanese nem divat kutya! A Yorki és a csivava na azok a divatkutyák! És igen szocializálódott. De azt kifelejtettem hogy csak a nála kissebb kutyáktól fél a nagyobbaktól nem. És amelyik durvább attól is fél. És én igen megnevelem!
2011. jan. 28. 21:33
 5/19 anonim ***** válasza:
Ha megfelelően lenne szocializálva, akkor nem viselkedne így.. És igenis a havanese is divatkutya..
2011. jan. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Pedig ha tetszik,ha nem,divatkutya,ez tönkre is teszi a fajtát,ezért születnek a tiedhez hasonló ideggyenge egyedek.Nevelheted persze,javul is valamennyit,de tökéletes sosem lesz.

Egyébként nem tudom,merre laksz,Pesten bármely kutyafuttató tele van ezzel a fajtával.

2011. jan. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem nem pesten hanem székesfehérváron. Na mind1 ilyen emberekkel.... Még jó hogy tudom hogy az én kutyám nem ideg
2011. jan. 28. 22:30
 8/19 A kérdező kommentje:
gyenge
2011. jan. 28. 22:30
 9/19 anonim ***** válasza:

Aztán honnan?

A viselkedése alapján az.

Miért nem keresed fel a tenyésztőt és kérsz tőle tanácsot?

Elvileg neki jól kell ismernie a fajtát,és azt is meg tudja mondani,hogy a törzskönyvön szereplő ősök között volt-e problémás egyed vagy örökített-e valamelyik idegrendszeri problémát.

2011. jan. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nincsen neki törzskönyve. A tenyésztő pedig mondta hogy az anyja se az apja nem volt ilyen.
2011. jan. 29. 09:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!