Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Könyörgök bárki aki tud a...

Könyörgök bárki aki tud a kutya epilepsziáról valamit az írjon?

Figyelt kérdés
Van egy labrador-schnaucer keverék édes kkiskutyám. Epilepsziás ma is a földön fetrengett mi pedig tétlenek voltunk az orvos azt mondta haggyuk. De olyan rossz nézni. Ilyenkor mi a teendő?
2011. jan. 29. 09:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

szia!


Az előző válaszolóval nem szeretnék vitába bonyolódni, de:


Semmit nem szabad se embernek, sem állatnak epilepszia alatt a szájába erőltetni!

Masszírozni is csak roham után, az izomszakadás veszélye miatt.

Amíg rohama van, addig ne menj a közelébe. Beszélni is felesleges, mivel nincs magánál, nem hallja, nem érzi!


Az én spanimnak 3 havonta voltak rohamai, 15 évig, és soe harapott rá a nyelvére, és nem sérült meg, mert betartottam ezeket.

De ha beszélsz egy állatorvossal, ő ugyan ezeket el fogja neked mondani!

2011. jan. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
nekünk az 5 éves tacskónk epilepsziás, 2,5 éves korában volt az első rohama, de neki fokális epilepsziája van, csak remeg, nem rángatózik, convulex szirupot írt a doki,hidegfronti hatásnál néha van rohama, de gyógyszer mellett sokkal ritkábban.Ő örökölte, sajnos felelőtlen gazdiktól kaptuk a kölyköt, későn derült ki,hogy az anyja is az.Azóta is fialtatják,szép, nem?
2011. jan. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Az előző válaszolóval nem szeretnék vitába bonyolódni, de:

Semmit nem szabad se embernek, sem állatnak epilepszia alatt a szájába erőltetni!

Masszírozni is csak roham után, az izomszakadás veszélye miatt.

Amíg rohama van, addig ne menj a közelébe. Beszélni is felesleges, mivel nincs magánál, nem hallja, nem érzi! "


...nem is írta senki semminek az erőltetését, viszont a komolyabb következmények elkerülése végett a javasolt technikák lerövidíthetik sőt akár megszüntethetik a rohamokat és könnyebb visszatérést jelentenek.

A megnyugtató jelenlétünk, finom érintésünk, nyugodt beszédünk ebben maximálisan segíthet. (Az elhúzódó rohamok agykárosodáshoz vezethetnek!) Ha nem egy kötélre harap a kutya akkor könnyen leharaphatja a nyelvét vagy tönkreteheti a fogait(-a kutyám a vas radiátort harapta pl. roham közben mert az volt a közelében)

a legfontosabb mihamarabb megismerni ezt a jelenséget, és felismerni a tüneteket(nem a rohammal kezdődik az epilepszia!- indokolatlannak tünő nyelvöltögetés, nyaldosás, köröm-lábrágás stb), és kezelni, megszüntetni a kiváltó okokat(pl.étrend változtatás-könnyen emészthető fehérje, génmanipulált, hormonkezelt élelmiszerek antibiotikumok kerülése...) ekkor eljut oda az ember, hogy nem betegségként tekint rá, nem rettegve figyeli a rohamot (ami a rohamot átélő egyednek egyáltalán nem szörnyűség csak a külső szemlélőnek!)és ebből kifolyólag higgadtan tudja kezelni a helyzetet, így nyújthat az ember a legtöbb segítséget a kutyájának...kezelhető, tünetmentessé tehető a dolog, nem kell így egy életet leélnie az ebnek!

2011. jan. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!