Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Úgy alakult, hogy lehet, hogy...

Xnorkax kérdése:

Úgy alakult, hogy lehet, hogy kapok egy ausztrál juhászkutyát vagy egy border colliet. Vannak különleges dolgok, amiket még nem tudok a két fajtáról?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mindkettő nagyon aktív és kell nekik a fizikai és szellemi fárasztás. Arra lennék kíváncsi, hogy a fizikai kimerülhet a póráz és póráz nélküli sétákban, valamint a játékokban? Szeretik a labdajátékokat? Freesbeet? Agilityzni is nagyon szívesen mennék, de sajna a környékünkön nincs rá lehetőség.

Amúgy van egy kutyám, de mindenképpen kettőt szeretnék. :) Kinti-benti kutya lehetne, térben nincs hiány, falun élünk. Mennyi szőrápolásra van szükségük? Köszönök minden választ!

15/L


2011. jan. 29. 19:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!:)hát a border collie nagyon szeret frezbeezni:)az biztos.tényleg nagy a mozgásigénye deha reggel-este játszol vele egy kicsit és sétáltatod akkor meglehet hogy elfárad annyira hogy nem fog megőrjíteni:)

nekem egy labragorom van és ha nem játszok vele akkor egyből ugatni kezd

szőrápolás szempontjából nem kell különösebben semmit sem tenned.de ha adhatok egy tanácsot:nézz utána a a border colliera és az ausztrál juhászkutyára jellemző betegségeknek:)

2011. jan. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
*labrador:)és ha agilytizni szeretnél de nem lehet a közelben...akkor csak nézd a tv-ben:)vannak adók ahol vannak kutyákról szóló műsorok.
2011. jan. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszokat! :) azt tudom, hogy a juhászkutyám hajlamosak a szembetegségekre, de gondolom a tenyésztők szűrik a szülőket ezekre.
2011. jan. 29. 20:03
 4/13 A kérdező kommentje:
juhászkutyák*
2011. jan. 29. 20:03
 5/13 Ninna ♥ ***** válasza:

Igen, a border colliek nagyon szeretnek labdázni, és frisbeezni is. Frisbeezni akár versenyszerűen is elkezdhetsz vele az agility mellett, nálunk sokkal jobban szereti a frisbee-t, mint az agilityt. Az én kutyám már az első perctől kezdve visszahozta a labdáját is, és a frisbeejét is, pedig soha sem tanítottam. De ez általában a "labdamániás" kutyáknál így van. :-)

A fizikai lefárasztás is nagyon fontos, a póráz nélküli séták a jobbak, vagy pl. bicikli mellett futtatás, szánkóhúzatás a kutyával, ezek jobban kifárasztják. Nem beszélve a hétvégi nagyobb kirándulásokról, amit nagyon igényel a border collie. A falu, a nagy tér nagyon jó lesz neki, imádják a szabadságot.

A szőrápolása a border collie-nak nem igényel olyan sok időt, még ha hosszú szőrű is. Az én kutyám ugyan kb. naponta 10 percet van ápolva. Ebből 5 perc fésülés, és 5 perc átnézés, hogy nincs-e benne kullancs, bolha és társai. Hetente egyszer Furminatorral kiszedem neki az elhalt aljszőrt, ez sem tart 10 percnél tovább. És kb. 3 havonta meg szoktuk látogatni a kutyakozmetikust is, egy fürdetésre és egy vágásra. Nem árt neki :)

2011. jan. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi, Nina a kimerítő választ. :) Még az érdekelne, hogy a kanok tényleg olyan nehezen kezelhetőek, mint ahogy beállítják őket? Mert én kant szeretnék.
2011. jan. 29. 20:32
 7/13 Ninna ♥ ***** válasza:
Hát az attól függ. Nekem ivartalanított kanom van, és mióta ivartalaníttattam, sokkal könnyebben bírok vele, a tanulás, kezelhetőség szempontjából is. De egyébként szerintem, ha egy nyugodt, temperamentumos kutyát fogsz ki, (mert vannak olyanok is), akkor egy kannal is könnyen lehet bírni. De általánosságban a szukákkal tényleg könnyebb dolgod van, főleg ha ivartalaníttatod is :-)
2011. jan. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi :D Akkor valószínű, hogy szukát választok.
2011. jan. 30. 18:04
 9/13 anonim ***** válasza:

nekünk is kan van de már öreg....de akkor is jobb a szuka mert a kan az mindent lepisil:)dehát,ezt neked kell eldöntened.a mi kutyánk nagyon imád játszani akármivel(szőnyeg labda,flakon,minden)de egyébként nekem a border collie a kedvenc kutyusfajtám nemtom miért de nagyon szeretem őket.

szóval szerintem szuka az jobb

2011. jan. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 diagnostic ***** válasza:

Szia!

Csak a séta semmiképpen nem elég neki. A frizbizés jó ötlet,csak vigyázz vele, hogy egy éves kora előtt ne nagyon ugráltasd,addig hagy fejlődjenek a csontjai, izületei a kutyának.

A lényeg, hogy rengeteget foglalkozz vele,mert ha nem,akkor a border rombol ám rendesen unalmában.

A szőrét nem kell különösebben ápolni, hetente 1-2x bőven elég kifésülni. Nagyon jó bundájuk van, "öntisztulós", pl a sár rögtön kipereg belőle, amint megszára. Persze a bogáncs magától nem fog kimászni belőle:)

A kanok is kezelhetőek,de tény, hogy a szukák sokkal simulékonyabbak. A kanok hajlamosak a dominanciára, a szukák viszont szeretnek csipkelődni(legalábbis sok).

Az aussi is remek fajta, ha van rá pénzed. Idegenekkel kevésbé barátságos,mint a border,de a gazdáit nagyon szereti. Viszont talán több ápolást igényel a bundája. Nagy a mozgásigénye,de a borderénél azért kevesebb.

Ja,és bordernél amire érdemes odafigyelni,betegségek: TNS,CEA,Dp. A neten könnyen utánuk tudsz nézni.

2011. febr. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!