Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kanári-szigeteki kutya vagy...

Kanári-szigeteki kutya vagy Spanyol dog?

Figyelt kérdés
[link]
2011. jan. 29. 19:54
1 2
 1/17 Ninna ♥ ***** válasza:

A két kutya tulajdonságai alapvetően egyeznek, nem sokban különböznek, talán a spanyol dog egy kicsit nagyobb.

Mivel a spanyol dog még nagyon ritka, mert szinte már kihalt, nem régen kezdték az újratenyésztést el, így még mindig nem fogadta el a fajtát az FCI. Ezért nagyon ritka, és nem hiszem, hogy Magyarországon fogsz találni megbízható kennelt, aki ezeknek a kutyáknak a tenyésztésével foglalkozik. Kanári-szigeteki kutyus kennelek pedig vannak, és szerencsére még ezt a fajtát nem kezdték el túltenyészteni, és szaporítani.

2011. jan. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2011. jan. 29. 20:21
 3/17 anonim ***** válasza:

Az Alano a Kanári egyik alapító tagja.

Könnyebb felépítésűek, pörgősebbek, és alacsonyabbak kicsivel, mint a Kanári.

Természetükben nem sok külömbség van a kettő között, úgy tudom önfejűbbek mint a kanári.


[link]

2011. jan. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
És melyik jobb személyi védelemre?
2011. jan. 29. 21:00
 5/17 anonim ***** válasza:

Hát szerintem a Kanári kevésbé önfejű mint az Alano. Ha netán rá kell fogjon valaki karjára, akkor az Alano nem biztos hogy ereszteni is fog. ( az Alano híres volt ádáz természetéről, a hódító Spanyolok ezekkel a kutyákkal tépették szét a szigetek bennszülötteit )

Tehát személyvédelemre olyan kutya kell aki első szóra dolgozik, akár póráz nélkül is.

2011. jan. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Tyler913 ***** válasza:
En az alanorol azt olvastam,hogy nagyon ritka fajta,meg hazajaban is.Mivel evszazadokig csordak mellett ill. vadaszkutyanak hasznaltak,es nem alakult ki "hobbi-vonal",ugy tudom,ilyen kutyat veszelyes "civilizalt" korulmenyek kozott tartani.De akik tenyesztik Spanyolorszagban,nem is nagyon adjak kulfoldre,szoval szinte eselytelen,hogy ilyen kutyad legyen.
2011. márc. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Linket tudnál adni hogy hol olvastad mert nagyon kevés infót találtam róla a neten.
2011. márc. 21. 18:20
 8/17 anonim ***** válasza:
2011. márc. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. márc. 21. 19:20
 10/17 anonim ***** válasza:
nincs mit :)
2011. márc. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!