Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok...

Milyen kutyát ajánlanátok lakásba, úgy hogy biztos egyedül kellene lennie minden nap kb.4-5 órát?

Figyelt kérdés
egyedül lakom egy ideje és nagyon szeretnék egy kutyát. volt már máltaim, de ő biztos, hogy nem panelba való, mert nagyon hangos. inkább kisebb testű kutyát szeretnék, de a közepes méret is jó. tudtok olyan fajtát ami inkább olyan lusta, nyugodt természetű? nem a sétáltatásra értem, hanem bent a lakásban nem ugat például ha egyedül hagyom. egyetemre járok, úgyhogy biztos, hogy egyedül kell hagynom minden nap, de nem olyan sok órát (max. 4-et). az előző máltaim nagyon nem bírta ezt, mindig hangosan ugatott, ezt a szomszédok nem igazán szerették. van valakinek ilyen tapasztalata? milyen kutyát kellene vennem? vagy lehet nem is kölyökkutyát hanem felnőttet? fiút vagy lányt?
2011. jan. 30. 00:56
 1/10 anonim ***** válasza:
2011. jan. 30. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem yorkshire terriert vegyél.
2011. jan. 30. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az a kutya nem ugat amelyiknek megtanítják hogy feleslegesen nem kell.
2011. jan. 30. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Nekünk Bichon Havanese kutyusunk van, 1 éves. Kisebb korában ő is nyüszögött, nem szeretett egyedül lenni, azt hiszik ilyenkor, hogy elhagyja őket a gazdi. De most már nagyobb és leszokott erről. Tudja, hogy mindig hazatalálunk ha elmegyünk itthonról:) Nagyon barátságos, velünk alszik, nem ugat sosem, még ha vendégek jönnek akkor sem, örül nekik is nagyon, bárkinek aki belép a lakásba, és aki rámosolyog az utcán. A legeslegjobb választás volt ő, és a legjobb természetű kis kutyus. MEGÉRI!!!:)

[link]

2011. jan. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért itt van egy-két tisztázni való dolog. A máltai kifejezetten lakásba való kutya. Az, hogy hangos, az csak a rossz nevelés miatt lehet. Ha csendes kutyát akarsz, akkor neveld meg!

Tehát, tudom neked ajánlani a bulldogokat, nevezetesen az angol bulldogot. Okos, jól kezelhető, csendes fajta. A házat megbízhatóan őrzi, feleslegesen nem szokott ugatni. Viszonylag lusta kutya, de szeret kint lenni a szabadban. Nagy sétákat nem szereti, bicikli mellett futtatás szóba sem jöhet. Azért is, mert nem szereti, azért is, mert nem bírja a nyomott orra miatt.

Remélem, hogy tudtam segíteni!

2011. jan. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Ninna ♥ ***** válasza:
Tacskó, Angol bulldog, Havanese, Bolognese, Yorkshire terrier stb. Igazából minden kutyát lehet lakásban tartani, nekem amikor még panelben laktam, az akkor még 4-5 hónapos border collie-m volt el 4-5 órát a lakásban egyedül, persze utána egész nap lent voltam vele játszani, sétálni, frisbeezni.
2011. jan. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs konkrét elképzelésed a fajtáról és csak hobbi célra szeretnéd a kutyust, akkor miért nem látogatsz el egy menhelyre? A menhelyen tudnak segíteni a megfelelő kutya kiválasztásában, sok helyen ideiglenes befogadókhoz adják a kutyát és így kiderül hogy viselkedik a kutya, ha magára hagyják a lakásban, illetve, hogy szobatiszta-e. Egy fiatal, 1-2 éves kutyának már kialakult a viselkedése, jó eséllyel már szobatisztaságra sem kell szoktatni és kibírja a pár órás egyedüllétet is.

A menhelyeken rengeteg aranyos, kis és középtermetű kutya várja, hogy elmenjen érte az álomgazdi. Aki csak kedvencként tartaná, vagyis nem kiállításra, tenyésztésre, komoly munkára, sportra az mentsen meg egyet, ha tud. Ragaszkodóbb, hűségesebb, hálásabb kutyát sehol máshol nem találsz.

Ha ragaszkodsz a kölyökkutyához, azokkal is tele vannak a menhelyek, főleg majd tavasszal. Bár egy kölyköt legalább két óránként le kell vinni elvégezni a dolgát és ha ez nem történik meg akkor sokkal nehezebb lesz a szobatisztaságra szoktatása és az egyedüllétet is nehezen viselik. Egyetem és tanulás mellett én a helyedben egy felnőtt kutyát vennék magamhoz.

Ha megmondod hol laksz tudunk is ajánlani gazdikereső kutyát a környéken.

2011. jan. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csivavát.Énis igy vagyok vele ... nekem a suliba kell lennem anyukám meg dolgozik (apukám nem él velünk ) szóval ő is ilyen 4-5 órát van egyedül és jól birja :D egész nap szúnyokál :))
2011. jan. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! először valószínűleg elmegyek egy menhelyre!
2011. jan. 31. 20:50
 10/10 anonim válasza:
Nekünk shih-tzunk volt kettő. 10 és 14 évig éltek, együtt elvoltak amíg dolgoztunk. Sosem ugattak, pihentek, nem rosszalkodtak sosem.
2014. jan. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!