Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kaphatott el vagy mi baja...

Mit kaphatott el vagy mi baja lehet?

Figyelt kérdés
Tudom hogy orvoshoz kellene vinni, de hát nem rajtam múlik csak kiabálás van belőle ha felhozom. A kutya harmadik napja gyenge, menni is elég furcsán megy mint aki szédül, néha morog magában, próbál üríteni de nem nagyon megy neki kivéve ma reggel sikerült. Be van takarva amennyire lehet, néha feláll sétál pár métert aztán meggondolja magát és visszafekszik nyögdécselve, első két napban hányt is. Hasa nem kemény, orra nedves. Egy 6 éves keverék.
2011. jan. 30. 10:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha nem viszitek orvoshoz, akkor elpusztul. Kutyát nem kötelező tartani, ha nincs rá pénz. Nem értem az ilyen embereket, ha az ő egészségük múlna rajta, akkor nem mennének orvoshoz meg nem szednének gyógyszert, mert drága? Nem hiszem.

Nem tudom hány éves vagy, de nyugodtan vidd el a dokihoz és fizesd ki a zsebpénzedből. Én biztos nem hagynám szenvedni a kutyámat.

2011. jan. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Főleg ha biztos nem egy-két ezerről van szó. Nem én nem viszem hanem apám nem hajlandó...vele meg veszekedni nagyon nem lehet. Ezért irtam hogy ha tudnám elvinném!
2011. jan. 30. 10:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Állatorvoshoz kéne vinni, különben teljesen legyengül és elpusztul. Neten keresztül nem lehet távgyógyítani... A kutyatartás nem merül ki az állat etetésében-itatásában, ugyanúgy hozzátartozik az orvoshoz vitele, ha beteg. Amennyiben erre valakinek nincs anyagi kerete, kedve, gondot okoz neki, az NE tartson állatot.
2011. jan. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Állatorvoshoz kellene vinni!Mi az utolsó pénzünket is rá költenénk a kutyusra!!Neked nincsen zsebpénzed?A közelben van állatorvos?Kérj kölcsön valakitől egy kis pénzt!Csak azt nem értem hogyha valakinek nincs megfelelő anyagi kerete akkor minek tart állatot??
2011. jan. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor bizony nagy eséllyel végig kell néznetek azt ahogy a kutya fokozottan leépül és elpusztul.

Mérd meg,hogy van-e láza,mert az a feltételezés,hogy ha a kutya orra nedves akkor minden rendben van az téves információ,ezért kell megmérned a lázat!!!

Nagyon sok betegség létezik és ami tüneteket itt leírtál jópár betegség lehet,pont ezért kéne elvinni orvoshoz,mert ilyenkor a kutyák teljesen kifordulhatnak önmagukból és támadhatnak is (volt már rá példa,persze ez sem törvény zsr,sőt..),esetleg emberre átmenő betegsége is lehet sok minden és nem érdemes kivárni a végét.

Figyeld az ürlékét,mert ha véres az már súlyos..

Próbálj sok folyadékot itatni vele,látszik,hogy szegényke küzd az életéért,de ha senki sem segít neki,akkor hiába.

Nem hiszem el,hogy vannak olyan szülők akik képesek végig nézni a kutya szenvedését.

Amúgy most még olcsóbban is megúsznátok ha most vinnétek el.

2011. jan. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nos, elvittük állatorvoshoz , meggyőztük aput. Adott neki nospa-t meg több görcsoldót, hashajtót injekció formájában. Megtapogatta és arra jutott hogy bélelzáródása van és valamilyen sérvet mondott. Most vagy hat a mai és holnap injekció és beindul neki az egész (olajat vizben kell vele itatni akárhogy is) vagy akkor hasi ultrahang és műtét de műtét nem lenne jó megoldás. Így nem kellene odáig eljutni mert az azt fogja jelenteni hogy nem lesz velünk többé. Nem anyagiakkal van baj hanem szimplán apu hozzállásával. De megenyhült.
2011. jan. 30. 14:03
 7/9 Ninna ♥ ***** válasza:
A bélelzáródás elég komoly dolog, de a műtét már szinte rutinműtétnek számít az állatorvosoknak, menthető a dolog, jó lesz az. Ne ellenezzétek a műtétet, mert ha azt mondja az orvos, az kell neki, akkor az kell. Neten olvashatsz az ilyen jellegű betegségekről, nem gázos a dolog annyira, mint pl. a gyomorcsavarodás. A sérv pedig úgyszintén gyógyítható, csak hinned kell a gyógyulásában, és ápolni.
2011. jan. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy eljutott a kuytus orvoshoz! Drukkolok neki, remélem jobban lesz!!!
2011. jan. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 zsuzsabazsa ***** válasza:
A bélelzáródásból bélcsavarodás is lehet ami végzetes a kutyára ha nem kerül időben a műtőbe. A bélcsavarodás folyománya a bélszakaszok sorban-i elhalása.
2011. jan. 31. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!