Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mi a teendő? A...

Ilyenkor mi a teendő? A kutyám odakapott a kezemhez.

Figyelt kérdés

Ez volt a második alkalom, hogy ilyet csinált. Ha rászólok, mindig mindent azonnal abbahagy, de most nem így történt. Rászóltam, mert fel akart mászni anyu ölébe, hogy elvegye tőle az ételt, ő rám vakkantott, én félre akartam tolni a mellkasánál, a kutyám pedig odakapott a kezemhez. Igazából meg sem harapta, épphogy csak gyengéden hozzám érintette a fogait. Alig éreztem. Cesar Millan azt mondta, hogy az ilyet soha nem szabad megválaszolatlanul hagyni, ezért én viszonzásul gyorsan az oldalába "csíptem", harapást imitálva (aki szokta nézni a csodálatos kutyadokit, az tudja, mire gondolok).

De erre nem hagyta abba, sőt, újra odakapott. Ezt eljátszottuk párszor, aztán inkább abbahagytam, nehogy tényleg megharapjon. Ez visszavonulás volt részemről, tehát behódolás, amit nem engedhetek meg magamnak az amúgy eléggé domináns kutyámmal szemben. Főleg, hogy én vagyok a legdominánsabb a családban, nekem fogad szót a kutya.

Mit tegyek, ha legközelebb ilyen történik, hogy én legyek a domináns fél? Mert néha azért bepróbálkozik nálam a kutyám, hogy még mindig én vagyok-e a vezér.


2011. jan. 30. 11:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hát a kutyák alapvető védekezési reflexe a harapás,de ez nem add okot arra,hogy a vezért megharapja,vagy akár csak odakapjon.

Ha a kutya harap akkor minden következő mozdulatra harapással válaszolhat még ha a gazda teszi meg akkor is.

Ha a kutyusod megint megkiérelni ezt akkor semmi kép sem futamodj meg ez csak megerősitené benne azt,hogy van esélye átvenni a hajad ,hogy ő legyen a falkavezér.

Ilyenkor nézz mélyen a szemébe (farkasszem nézés),hogy elbzonyitsd a dologban és megmutasd,hgy NEM félsz tőle.

Eközben a kezünkben egy SEMLEGES táryat védekezően tarthatod magad elé,miközben erőt véve magadon ,erős határozott (fenyegető) hangon kiállsz magadért és lenyugtatod.

De ne hagyd ezt az agresszivót csak úgy magára hagyni,mert ha ez a kutyában csak gyűlni fog (az agresszivó) és fene tudja,hogy,hogy fogja kiadni magából.


Amúgy régen is ilyen volt?

Nem érte valami sérülés??

2011. jan. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Ő még csak 10 hónapos. Semmi sérülés nem érte, soha nem bántja senki, mindenki imádja őt. És amúgy szófogadó kutya (csak iszonyú domináns), minden rosszaságot abbahagy, ha erélyesen rászólok, tőlem tart, mert én vagyok a falkavezér, ezért nálam csak kétszer próbálkozott be. Anyunál többször szokott, akkor ha látom, rászólok, és azt azonnal abbahagyja, és behódolva odajön hozzám.

Köszi a választ!

2011. jan. 30. 11:31
 3/17 anonim ***** válasza:

Két dolgot tudok javasolni:


Az első, hogy a következő vacsorát apránként, a tenyeredből etesd meg vele. Ez egy kényszerehelyzet lesz számára: vagy behódol étkezés közben, vagy nem tud enni. Néha tarts szünetet falatozás közben, hogy pitizzen egy kicsit.


Két három ilyen után jöhet a hátra fektetés, és a has simogatás. Ez is egy kényszerhelyzet. Mivel kellemes érzés neki, ezért felveszi a behódoló pozíciót. Ezt naponta többször megteheted.


Ha valamelyik nem sikerülne, vagy elmérgülne a helyzet, minél előbb kérj segítséget egy kutyakiképzőtől.

2011. jan. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
Én is nagy rajongója vagyok Cesar nak és szerintem jók a tanácsai. Én csak azt tudom mondani neked, hogy ne add fel és csináld tovább a dolgot a kutyáddal, és ne hódolj be neki mert akkor tényleg ő veszi át az irányítást.Próbáltad már a földhöz szorítani? tudod mire gondolok? amit Cesar is szokot csinálni hogy a kutya lehiggadjon és behódoljon.
2011. jan. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha 10 hónapos, akkor könnyebb dolgod van, mert még kölyök. CSináld meg, amit az imént leírtam, de közben a kutyád iránti szeretet nyomja el a félelmedet.
2011. jan. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy én is szorítottam már földhöz egy másféléves nagytestű kuvaszomat. Addig nem eresztettem, amíg meg nem nyugodott (10 perc).Muszály volt, mert kóstolgatott. Utána nem volt harag. De nagyon fontos, hogy közben ne fájjon neki, és csak annyira szorítsd,amennyire szükséges. De szerintem a tenyérből etetés, és a hátra fektetés kezdetnek megteszi.
2011. jan. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
44%

Azért arra figyeljetek,hogy ne mindent utánozattok Cesartól,mert nem biztos,hogy ti azt fogjátok elérni amit ő,mert nem tudhatjátok,hogy ő milyen energiával teszi meg azt amit megtesz és,hogy a ti kutyátok ,hogy viselné azt..

Persze meglehet,sőt (megkel) fogadni a tanácsait,de nem mindent utánozni.


Amúgy ha te vagy a falkavezér akkor a büdös életbe nem fog még odakapni se hozzád.

Valószínűleg próbálgatta magát és te behódltál neki amivel hatalmas önbizalmat és előnyt adtál neki.

Amúgy jól cselekedtél,de akaratos kiskutyusod van :)

Már válaszoltam egyszer (első voltam),szóval azért írtam még egyszer,mert szeretnék neked sok sikert és kitartást kívánni,simán menni fog,legyél következetes.


Ja és ha a kutyának nincsenek következetes szabályok és túlteng a szeretet stb-stb.. akkor pár kutyánál ez zavarodott viselkedést fog kiváltani,de nem hiszem,hogy nálatok ez lenne :)


sok sikert.

2011. jan. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én az ilyen dolgot nagyon egyszerűen megoldottam , mikor a kutya ilyesmivel próbálkozott(nj).Mikor odakapott a kezemhez , egyből földhözvágtam aztán leszorítottam a földre , majd mikor behódolt csak engedtem felálni.Elég volt egyszer megcsinálni , azóta eszébe sem jutna ilyesmi.


Ez a kézből etetős dolog sem rossz , csak több időt vesz igénybe mire kifejti a kívánt hatást.Az ilyen dlgokat azonnal meg kell torolni mert a végén azt veszed észre ,hogy a kutyád átvette a vezérséget és akkor csak még több problémád lesz.

2011. jan. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Addig örülj, amíg ilyen kicsi, ha ezt nagy korában csinálja, már nehezebb kinevelni belőle.

Ha még egyszer morgással vagy kapdosással próbálkozik, fogd meg a tarkóbőrét és rázd meg. Nem baj ha sír, ha nyüszít, erősen rázd meg és kemény hangon teremtsd le. Nézz a szemébe, sőt, az sem árt, ha "rámorogsz". Az anyja is ezt csinálja ha rossz. Amikor rászólsz csattanjon a hangod, mint az ostor. Tanulja meg, hogy a gazdára és családjára akkor sem támad, ha épp egy verekedés közepén van. SEMMIKOR!

Ha pedig az ételt félti, akkor tanítsd meg rá, hogy te a barátja vagy, és nem kell félnie, hogy elveszti a kaját. Vedd el előle azt amit nem akarod hogy megegyen, de úgy, hogy közben valami jobb falatot, mondjuk virslit adsz neki. Ez után dicsérd meg, és adj neki még a kajából, beszélj hozzá kedvesen, tenyérből etesd, simogasd.

2011. jan. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Ninna ♥ ***** válasza:
Hiába alkalmazod Caesar módszereit, ha nem elég erős hozzá a kommunikációd, semmit sem érsz vele. Amikor ilyet csinál, grabancfogás, földre leszorítás, és mind eközben lehet mondani neki, hogy "Mit csinálsz? Hogy mered?" stb szavakat. A lényeg nem az, hogy mit mondasz, meg hogy mit csinálsz, mondhatod azt is hogy "Egyél palacsintát", miközben mondjuk megveregeted a popsiját. Tök mindegy, de ha már azt következetesen és határozottan csinálod, és erős a kommunikációd, akkor nyert ügyed van. SOHA NEM GYŐZ A KUTYA. Ha meg félsz tőle, hogy megharap, akkor forduljatok kutyaiskolába, szakemberhez, hogy erősödjön a kettőtök kapcsolata.
2011. jan. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!