Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mi a teendő? A...

Ilyenkor mi a teendő? A kutyám odakapott a kezemhez.

Figyelt kérdés

Ez volt a második alkalom, hogy ilyet csinált. Ha rászólok, mindig mindent azonnal abbahagy, de most nem így történt. Rászóltam, mert fel akart mászni anyu ölébe, hogy elvegye tőle az ételt, ő rám vakkantott, én félre akartam tolni a mellkasánál, a kutyám pedig odakapott a kezemhez. Igazából meg sem harapta, épphogy csak gyengéden hozzám érintette a fogait. Alig éreztem. Cesar Millan azt mondta, hogy az ilyet soha nem szabad megválaszolatlanul hagyni, ezért én viszonzásul gyorsan az oldalába "csíptem", harapást imitálva (aki szokta nézni a csodálatos kutyadokit, az tudja, mire gondolok).

De erre nem hagyta abba, sőt, újra odakapott. Ezt eljátszottuk párszor, aztán inkább abbahagytam, nehogy tényleg megharapjon. Ez visszavonulás volt részemről, tehát behódolás, amit nem engedhetek meg magamnak az amúgy eléggé domináns kutyámmal szemben. Főleg, hogy én vagyok a legdominánsabb a családban, nekem fogad szót a kutya.

Mit tegyek, ha legközelebb ilyen történik, hogy én legyek a domináns fél? Mert néha azért bepróbálkozik nálam a kutyám, hogy még mindig én vagyok-e a vezér.


2011. jan. 30. 11:05
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Alkalmazni is fogom a tanácsaitokat, de remélem nem lesz rá szükség.


Kutyaiskolába természetesen járunk.

Az ételét egyáltalán nem félti. A szájából is kivehetem a kaját, ha épp eszik. Csak nem tetszett neki, hogy rászóltam.

Próbálkoztam már azzal, hogy lenyomom a földre. Ez nem mindig sikerül, mivel ő sokkal erősebb nálam (amstaff). De amikor összejött, akkor megadta magát nekem.

Ma viszont megint rosszalkodott a kutyafuttatón. Kakit evett. Határozottan rászóltam, elfutott előlem, de vissza akart menni, és eláltam az útját, úgyhogy nem mert odajönni. Nagyon örültem neki. :)

2011. jan. 30. 23:21
 12/17 A kérdező kommentje:

Utolsónak.

Nem félek, hogy megharap, én bízok benne. Csak akkor már annyi ideje csináltuk azt, hogy "odakapunk egymásnak", hogy inkább abbahagytam.

2011. jan. 30. 23:31
 13/17 zsuzsabazsa ***** válasza:

A Cesar nem oldalba csípi a kutyákat, hanem az oldalán megböki több ujjával egyszerre.

Lehet, hogy nem jó helyen és nem jól értél a kutyához.

2011. jan. 31. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Én sem csíptem, ezért tettem idézőjelbe, csak nem tudtam, hogy írjam le. :D

Abban viszont igazad lehet, hogy rossz helyen találtam el. De akkor hova bökjek?

2011. jan. 31. 08:09
 15/17 zsuzsabazsa ***** válasza:
Szerintem a nyak és a lapocka tájékán .
2011. jan. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. jan. 31. 15:16
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem csípni kell..hanem megpofozni jó keményen..de szerintem csak játszott, úgyhogy nem kell komolyan venni.
2011. febr. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!