Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az normális, hogy néha behülyü...

Az normális, hogy néha behülyül a Havanese-m?

Figyelt kérdés
Elkezdünk a szobába pl. labdázni és 10 perc után annyira felpörög, hogy nem lehet leállítani szaladgál ösze vissza le-föl ugrál az ágyon, egyszer olyan is volt, hogy fejjel nekiszaladt a szekrénynek vagy felugrott a polcos szekrény alulról a 2. polcára ez normális?
2011. jan. 30. 17:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
15%
Lehet, hogy idegrendszeri problémája van. Ugye tenyésztőtől vetted törzskönyvvel???
2011. jan. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Vagy csak egyszerűen nem mozog eleget! Mennyit rohangálhat naponta a szabadban?
2011. jan. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Miért lenne idegrendszeri problémája? Egyszerűen csak játszik, és boldog!
2011. jan. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
hát, nekem is ugyan ezt szokta csinálni : D
2011. jan. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen tenyésztötől vettük, idegrendszeri problémája nem hiszem, hogy van. minden nap amikor csak akkar kiengedjük az udvarra általában félóránként szoktam neki mondani h séta és ha felugrik csóbálja a farkát akkor ki akkar menni és ki is engedem. elég nagy a házunk és az udvarunk , nagy a ozgás tere.
2011. jan. 30. 17:35
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem normális dolog:) néha az enyémek is csinálnak ilyesmit pedig le vannak mozgatva:)
2011. jan. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Ninna ♥ ***** válasza:
50%

Na akkor tisztázzunk néhány alapfogalmat, még mielőtt valami választ is adnék. A sétátok abban merül ki, hogy kiengeded az udvarra szaladgálni? Na, ez nem séta. A sétának idegen terepen (az utcán, a parkban stb) kell történnie, mert a kutyának akármekkora is, szüksége van az idegen szagokra, környezetre. És inkább ez az, ami jobban lefárasztja, mint az, hogy kiengeded az udvarra szaladgálni. A havanese kutyádnak is legalább napi 1 óra mozgás kéne a szabadban, idegen terepen, jobb lenne póráz nélkül, de ha pórázas séta van, az is jó. Vidd el igazi sétákra, taníts neki trükköket, és akkor nem fog így felpörögni.


Egyébként valószínű, hogy a mozgáshiány miatt van ez a felpörgés, vagy idegrendszeri probléma. Veszélyes is lehet, mert láttam már olyan kutyát, aki ezzel a bepörgéssel neki ment mindennek, felsértette a lábát, beverte a fejét.. mint nálatok fejjel nekiszaladt a szekrénynek. Jobb az ilyet megelőzni szerintem. Vidd el mindennap sétálni, engedd ki mellette az udvarra, tanítgasd, szeretgesd, és akkor ezek a bepörgések elmaradnak.

2011. jan. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ti komolyan mondjátok ezt az idegrendszeri hülyeséget? Neee!

Ez szimplán azt jelenti h pörgős a kutyád és könnyen motiválható játékkal - amit te nem használsz ki. Ezeket az energiáit el kell tudnod vezetni, mert egy idő után elkezdi máshol kiélni. Kezdjetek el pl. agilityzni. Ott megtanul koncentráltan pörögni.

2011. jan. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Ninna ♥ ***** válasza:
66%

Egy havanese-nek én inkább a dog dancinget ajánlanám, mintsem az agility-t. Sok trükköt kell hozzá neki tanítani, nagyon jó kutya-gazda kapcsolat erősítő, és 100%-os szellemi lefárasztást nyújt :)

Egyébként sajnos a mai világban, a túltenyésztett szaporított fajtáknál sajnos gyakori az idegrendszeri probléma, és az legtöbbször itt kezd el látszani, hogy a kutya bepörög, és megy mint állat.. szóval sajnos nem alaptalan az, amit mondunk.

2011. jan. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
a sétálást nem csak az udvarra értem hétköznap elég elfoglalt vagyok szóvla úgy igazából hétvégén szoktam sétáltatni az utcán. elengedni, vagyis póráz nélkül nem nagyon merem sétáltatni mert félek, hogy elszökik és nem is jön vissza. egyszer volt amikor elengedtem egy parkab, szerencsére szépen jött mellettem. Minden nap legalább játszok vele egy órát próbálom lefárasztani de nem mindig sikerül.
2011. jan. 30. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!