Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi Xanaxot adjak egy...

Mennyi Xanaxot adjak egy spánielnek ahhoz, hogy a kutyakozmatikus meg tudja nyírni?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves kan kutyusunk, és nagyon utálja a kutyakozmetikát. Alapjába véve nagyon kedves kutya, de véleményem szerint nagyon rossz élményei lehetnek a kozmetikával kapcsolatban (1 éve van nálunk), mert ha már ollót lát, visít, örjöng, harap. Eddig az orvosunk elaltatta a kozmetika előtt, de most szabadságon van. Egy tenyésztő ismerősöm mondta, hogy adjunk neki Xanaxot, ő is mindig azzal nyírja a bologneseit. Körülbelül mennyit kellene neki adnom? 15 kilós a kutya.

Nem negatív válaszokat várok, a kutyának sincs szüksége a kozmetikával való stresszre, és azt sem szeretném, ha a kozmetikust megharapná.


2011. jan. 31. 08:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
25%

Inkább olyan kozmetikushoz vidd, amelyik tud bánni is a kutyával.


Egyébként gondolj kicsit utána. Az ember egy éve alatt a kutya öt évet öregszik.

Nomost ha két emberi mértékkel mért órát tölt szegény a kozmetikusnál, annyi, mintha te tíz órát lennél fodrásznál.

Neked milyen nyugtató kellene hozzá...?

2011. jan. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%

Tenyésztő ismerősöd is inkább kevesebb ideggyenge kutyát gyártana,mint nyugtatóval tömné őket.

Tényleg válassz más kozmetikust,könnyen előfordulhat,hogy az új helyen nem lesz gond az ebbel.

Az altatásnál mindig megvan az a kockázat,hogy nem ébred fel.

A kutyád tenyésztője nem tud tanácsot adni?

2011. jan. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
3 kozmetikus nyírta eddig az 1 év alatt, és ma megy negyedik alkalommal (trimmeltetjük). Nem érdekelnek az ilyesfajta válaszok, tisztában vagyok vele. Az egyik fórumozós oldalon azt írják, a 0,25-ösből negyedet adnak egy macskának. Egy labrador méretű kutyának 3 szemet, és az állatorvos is engedélyezi. Egy spánielnek akkor kb 1 szemet adjak?
2011. jan. 31. 09:05
 4/22 A kérdező kommentje:

Nem tudjuk, ki a kutya tenyésztője, szaporítótól vásárolták anno ismerőseim. A sintér telepre akarták vinni, mert mindig felugrált a kisgyerekre. Mi elhoztuk tőlük.

A nevelésével nincsen gond, nagyon okos kutya, tudja a rangsort a családon belül, jól alkalmazkodott. Bármikor felemelhetek, benyúlhatok a szájába, satöbbi...

Egyszerűen csak retteg a kozmetikától. Az előző gazdái azt mondták, hogy akihez hordták, megvágta párszor. Ezt a törést meg nem hiszem, hogy ki lehet köszöbölni, így marad a nyugtatózás.

2011. jan. 31. 09:09
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz rá egy gyógyszerésztől, vagy egy másik állatorvostól telefonon.

Esetleg, ha hosszútávra tervezel, akkor megkéne tanulnod a trimmelést, és talán jobban eltűrné tőled.

2011. jan. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
37%

xanaxot? S ráadásul csak azért hogy másképpen nézzen ki a kutya? Soha nem hallottam ilyesmit, de ez dúrva. S mivel veszélyezteti az álat életét, még a törvénysértés határát is súrolja. Elbeszélgetnék azzal a "tenyésztővel".

Azt már ne is firtassuk honnan van a gyógyszer meg egyebek. Azért vegyél be te is néhányat, hát ha használ...

(Kétlem, mert ezek a bogyók nem erről szólnak.)


Ha már hülyeséget csinálsz csináld jól:

A yahoon ezt találtam: "Sure. Many human medicines are the same ones used on animals: [link]

But, don't use Tylenol or Ibuprophen. They are toxic to dogs. Human antibiotics work good with dogs though.

About the Xanax: I think I would just give a part of the pill considering the size of the animal."


Kb annyit ír nézd meg a linket.

Meg, sok ember gyógyszer kutyáknak is jó. Mint például az antibiotikumok. Tylenolt és Ibuprophent viszont nem szabad adni.

A xanaxból max felet vagy kevesebbett. A kutya testméretétől függően.


Máshol többen is írták, jobb lenne felhívni az állatorvost. a kutyáknak van speciális nyugtató. Szerintem ezt xanax esetében is jó lenne megtenni. Nem kerűl semmibe és még normális szakvéleményt is mond.


Az én véleményem a kutya tanítható. Csupán érteni kell hozzá. Volt olyan ebbel dolgom aki hosszú ideig képtelen volt elviselni a kozmetikust. Végül egészen megszerette.

2011. jan. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Vannak kifejezetten kutyáknak való nyugtatók is, miért nem inkább azt adsz neki? Azoknál gondolom megvan adva a pontos mennyiség is egy adott méretű kutyára, az állatorvos biztos tudja.

2011. jan. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%

Oh, megtaláltam a xanax pontos adagolását kutyáknak:

[link]

"Dosage Information for Canine Xanax


Alprazolam is available in 0.25 mg, 0.5 mg, 1 mg and 2 mg tablets. It's also available in the form of a solution containing 0.5 mg per 5 ml or 1 mg per ml.


The typical Xanax dosage for dogs is 0.01 to 0.05 mg per pound, administered orally every 12 hours. Never administer Xanax to your dog without the supervision of a licensed veterinarian. The duration of treatment can vary, depending on the condition being treated, your dog's response to the medication, and the side effects he might experience.


Read more: Using Xanax for Dogs With Anxiety Disorders

"


Az az 0.01-0.05 mg fontonként. Tehát 0.022-0.11 mg/testsúly kg. Ami egy 15 kg-os kutyának pontosan 0.33 mg.

2011. jan. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
09:29 voltam
2011. jan. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Inkább próbáld meg az Animal SOS bonbon-t.

Az Alpa-Zoo-ban tuti van, de szerintem a Fressnapf-ban is lehet kapni.

Vagy ha van rá lehetőség akkor olyan kozmihoz vidd a kutyát ahol doki is van a közelben.

És próbáld megtanulni a trimmelést.

2011. jan. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!