Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi Xanaxot adjak egy...

Mennyi Xanaxot adjak egy spánielnek ahhoz, hogy a kutyakozmatikus meg tudja nyírni?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves kan kutyusunk, és nagyon utálja a kutyakozmetikát. Alapjába véve nagyon kedves kutya, de véleményem szerint nagyon rossz élményei lehetnek a kozmetikával kapcsolatban (1 éve van nálunk), mert ha már ollót lát, visít, örjöng, harap. Eddig az orvosunk elaltatta a kozmetika előtt, de most szabadságon van. Egy tenyésztő ismerősöm mondta, hogy adjunk neki Xanaxot, ő is mindig azzal nyírja a bologneseit. Körülbelül mennyit kellene neki adnom? 15 kilós a kutya.

Nem negatív válaszokat várok, a kutyának sincs szüksége a kozmetikával való stresszre, és azt sem szeretném, ha a kozmetikust megharapná.


2011. jan. 31. 08:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
73%
Vegyél neki sedalint. Az legalább ténylegesen kutyáknak való. Jobban járnál ha beszólnál az állatorvosnak, hogy mész a kozmetika elött és inkább ő kábítáná be a kutyát, mintha te kisérletezel vele, de azt tudnod kell hogy 100%ig elítélem amit teszel. Vannak nehéz természetű kutyák, de a neveléssel csodákat lehet tenni, emberi gyógyszert meg minden szakismeret nélkül a kutyának adni több mint felelötlen dolog.
2011. jan. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem xanaxot ne adj neki, akkor inkább valeriana. De elég, ha bóditják a kutyát,gondolom nem lét szükséglet, hogy azonnal meglegyen nyírva, várd meg még visszamegy a doki.

Megróbálhatnátok úgy nyíratni, hogy Ti nem vagytok ott, (a gazda nélkül sokkal visszahúzódóbb a kutya), inkább kösse be a száját Ti meg menjetek ki. Így legalább, ha nem is azonnal, de hozzá szokna a kutya, mert hosszútávon egyik nyugtatós megoldás sem tesz jót a kutyának és az idegrendszere is csak romlani fog.

2011. jan. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
37%
Lenne még egy kérdésme: Ha nem kiállítási kutya, minek trimmelni??? Lehet jobban járna, ha gépelnék, pár napig biztos nem olyan szép, de utánna szép lesz.
2011. jan. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
66%
Nem biztos, hogy a nyírást jobban viselné...
2011. jan. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
75%

Én is inkább vagy az S.O.S Bonbont vagy a Sedaline-t ajánlom, mint a humán Xanaxot.

A Sedaline-al az a baj, hogy ugyan fizikailag betompul a kutya, de belül ugyanúgy őrjöng, csak nem tud mozogni. Tehát a félelme, rettegése, hisztije ugyanúgy megvan vagy éppen fokozódhat.

Az S.O.S Bonbon természetes összetételű, inkább azt. Megpróbálkozhatnál Bach-virágterápiával vagy homeopátiás szerekkel. Ezek nem csak a tünetet kezelik, hanem az okot is, ami miatt ez az egész hiszti van.

Ha egyiket sem tudod megvenni, vagy nem is akarod adni, akkor egy állatorvost kérdezz meg a Xanax pontos adagolása végett. A Xanax helyett jó a Seduxen vagy a Sevenal is.

A csodálatos kutyadokiban volt egy rész, ahol egy körömvágásra agresszívan reagáló kutyát rakott rendbe Caesar. Meg akartam neked keresni, de egyszerűen képtelen vagyok megtalálni. Sokat segítene a probléma kezelésében.

2011. jan. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, hogy nem viseli jobban a nyírást, de negyed annyi idő, ha nem kevesebb.
2011. jan. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
67%

Nem lehet a nyugtatók hatását pontosan tudni,minden kutya másképp reagál.Az én törpetacskóm kb.6-7 hónapos korában véletlenül megevett 2db 0,5 mg-os Xanaxot! 3kisállat klinikát hívtam fel kétségbe esésemben, aztán még csak meg se lassult ekkora adagtól.A normálméretű tacsink szilveszterre kapott egy szedalint a dokitól, szintén semmi.

Most Zylkéne kapszulát kapott a dokitól, ettől nem pánikolt annyira, kérdezz rá állatorvostól.A kozmetikát a legtöbb kutya utálja, én is utálnám, ha kutya lennék.

jó ötlet,hogy tanuld meg te az alapdolgokat és csináld otthon, biztosan jobban tűrné.

2011. jan. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
62%

Úgy tudom, a Xanax vényköteles gyógyszer, ugyanígy a Seduxen is, ti meg itt dobálóztok ilyen tanácsokkal?

Azt gondolom, az állatorvossal illene konzultálni erről és ő felírhatná, majd szépen el is mondaná a megfelelő adagot. Az sem mindegy, hogy hány mg-os kiszerelésből adsz a kutyádnak mondjuk fél szemet.

Nem olyan sürgős az a kozmetika, várd meg a dokidat, egyeztess vele. Egyébként a nyugtató még mindig jobb megoldás, mint az altatás. De ne hallgass senki tanácsára, kizárólag a dokiéra.

2011. jan. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, végül felhívtam az egyik állatorvost, aki 1 szemet ajánlott, de tulajdonképpen ez sem hatott igazán, így 2 hét múlva visszük elaltatva újra.


Nem kiállítási kutya, de a legépezett spánielek szőre nagyon csúnyán tönkremegy egy idő után. A trimmelt spanik szépek, nem akarok kisbárányt csinálni belőle.


A nevelés kérdése dolgot már nem hiszem el, élete során 4 kozmetikus nyúlt a szőréhez, rühelli mindet, ha meghallja a gép zúgását, az olló csattogását, akkor már rosszul van a kutya.

2011. jan. 31. 15:49
 20/22 anonim ***** válasza:
62%

Pedig egyértelműen nevelni kéne,magát a kutyakozmetikai beavatkozást utálja.

Meg kéne próbálnotok valamelyik rehab-szoci foglalkozást tartó sulit,biztos hogy fognak megoldást találni a problémára.

Addig fogjátok altatgatni,míg egyszer nem ébred fel.

2011. jan. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!