Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy keverék szukám, most...

Nory0722 kérdése:

Van egy keverék szukám, most 1éves,12. napja tüzel, de még mindig nem "engedi magát"! Ki szeretném ivartalaníttatni, de ha nem muszáj most, akkor csak nyáron, mert kinti kutya (könnyebben gyógyul). Vajon nem is fogja engedni magát?

Figyelt kérdés
Helyesebben a mi kan beagle-ünknek nem engedi magát,aki már 2x fedezett,mert tegnap átjött a szomszéd kutyája és úgy tűnt,neki hagyná magát,bár nem vártuk meg a végkifejletet! Fél éves koráig kóbor kutya volt, fél éve van nálunk,de még csak most kezdett el hízni(minőségi tápot és válogatott házi kosztot kap). Csak a beagle-ünknek nem engedi magát?
2011. jan. 31. 17:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem, ha tudod zárd külön, már nem sok időről van szó, mert előbb-utóbb engedni fogja.
2011. jan. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Neki is engedni fogja magát, és ha nem zárod külön őket akkor kiskutyák lesznek. Remélem nem akartok keverék kölyköket.
2011. jan. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha nagyon nem akarja felvenni a kant, az is előfordulhat, hogy (mint az embereknél) egyszerűen nem tetszik a szukának. Magyarul "nem tartja jóképűnek", vagy csak még korai a dolog.

Egy egyéves kutyának egyébként sem egészséges, ha kölyke születik, hiszen az olyan, mintha egy 16 éves nő (lány) szülne gyereket. Ugye, azt sem teljesen normális dolog. Szóval én semmiképp sem ajánlom, hogy egyáltalán befedezze bármelyik kan. Majd a következő tüzelésnél.

2011. jan. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
zárd már el,nehogy befedezze.és ne engedd át s zomszéd kutyát,különben megint egy alom felesleges kutya jön világra.gondolkozz már!
2011. febr. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem,nem akarunk kiskutyákat,csak a doki mondta,hogy az ivartalanítással várjuk meg az első tüzelést,mert akkor kisebb az esélye az emlőráknak! Isten őrizz,hogy nekünk még egy pár ilyen rosszaságunk legyen:))) Külön zárni nem tudom és nem is akarom őket,mivel a szuka nagyon kötődik a kanhoz! Annyi,hogy most a pincében csináltam nekik helyet éjszakára,mert félek,hogy a szuka megszökne a kennelből éjszaka! Tehát mindenképpen ivartalanítani akarom,de nem bánnám,ha csak nyáron kellene,mert így akkor nagyrészt lakásban kell tartani,míg begyógyul a seb,ő meg kint szeret lenni!
2011. febr. 1. 09:07
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja és még fontos,hogy bár a kannak már volt 2alom fajtatiszta kölyke,tavaly ősszel eljöttek hozzánk egy 3. szukával, 3éves volt és még nem pároztatták,mégsem vette fel a mi kanunkat! Naponta 2x 3x elhozták 3napon át(11.naptól) mégsem engedte magát! Lehet hogy a beagle-mmel van a baj? Bár eddig mindig egyből sikerült neki.
2011. febr. 1. 09:10
 7/14 anonim ***** válasza:

nézd a szuka nem veszi fel az egész tüzelésnél végig a kant,csak pár napig,és a ti keveréketek is fel fogja venni a beagle-t,ethát kiskutyák lesznek.


a doki azért mondta,mert egy tüzelés után nagyobb lesz a méhe,ergó könyebb kiszedni,az emlőrák esélye pont hogy akkor csökken jobban ha pl.első tüzelés előtt veszik ki.

nézz utána.


tehát a kutyáid párosdoni fognak max. vemhesen viheted majd a lányt ivartalanítani.zárd őket külön vagy számolj a következményekkel.


a beagle-el való szaporításhoz meg inkább nem tennék semmit hozzá..

2011. febr. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát nekem ezt mondták a dikik,többet is megkérdeztem! Nem lesznek kiskutyák,nem tudom,mit nem lehet ezen érteni! Amint abbahagyta a tüzelést,rá pár napra visszük orvoshoz,tehát nem fogom megölni a kiskutyákat,mivel még nem is lesznek! 2: nem szaporítom őket,mivel nem eladásra születtek a kölykök,hanem elajándékozásra és 3éve van nálunk a kan,a szülei díjnyertes beagle-ök,csak mi nem akartuk kiállításra hozdani(ami szerintem a LEGTÖBB kutyának nem való),ezért nincs törzskönyve!
2011. febr. 2. 07:59
 9/14 A kérdező kommentje:
És a másik: Tudom,hogy a 17-21 alatt nem párosodnak végig,de van már jártunk úgy,hogy nem vette fel a kutya a kanunkat(nem is lett belőle semmi). 9-12. napnál kellene megtörténnie,ennek is utána jártam! A 3párzást a kannált így értettem. Az egyik ugye nem sikerült,a másik igen,a harmadikról meg nem tudtam,csak miután a szomszéd jött,hogy nem kérünk e kiskutyát! Köszönöm a többiek kommentjét!
2011. febr. 2. 08:03
 10/14 anonim ***** válasza:

valóban a törzskönyv nélküli pároztataás,az nem szaporítás..ja biztos...

az ilyen hobbi almok kerülnek a beagle mentőkhöz,nem a szigorú feltételekkel eladott tenyésztőtől kikerülő kölykök.az ilyen hobbi alom leszármazottak szaporodnak mint a gomba,mert egy tenyésztő ivartalanítási köteleztettséggel ad el..


jaj tényleg minek a kiállítás,egyébként te meg szereted a fajtát...nem hiném..

akkor minek lett kitenyésztve a beagle,ha ma már nem fontos a standart??!!

ezért van annyi ideggyenge,nem típusos kutya,mert vannak akik így gondolkodnak,a legtöbb kutya élvezi a kiállítást,kutyák,emberek között lehet...

2011. febr. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!