Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki megtenné, hogy leírja...

Valaki megtenné, hogy leírja az összes Magyarországon letehető kutyás vizsgát? (nem kifejezetten munkakutyák számára)

Figyelt kérdés
Nem egészen vagyok vele tisztában, hogy milyen vizsgákat lehet letenni egy kutyával, nagyon örülnék ha valaki kicsit összefoglalná nekem. Elsősorban olyanok érdekelnek, amit egy kiállítási vonalú, nem tipikusan munkakutya fajtával (hosszúszőrű collie) is le lehet tenni, vagyis nem az őrző-védő és hasonlókra vagyok kíváncsi, hanem pl terelő, agility, frisbee(nem tudom ilyen van-e egyáltalán), engedelmességi és fokozatai. Valahol olvastam valami kitartás próbáról, ez mit takar?
2011. jan. 31. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Google a barátod!
2011. jan. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ninna ♥ ***** válasza:
36%
Hú, ezt most nagyon nehéz lenne rendszerezni. Vadász, és terelő vizsgák vannak, és engedelmességi vizsgák is. BH, IPO, IPO 3, és stb. vizsgák akármilyen kutyákkal letehetőek, még keverékekkel is. Most ezt én nem rendszerezném, mert nagyon sok lenne, szerintem majd megteszi más :)
2011. jan. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Engedelmes vizsga "E" 12-hónaposkor

Alapfokú kísérőkutya vizsga1 "BH1" 14-hónaposkor

Középfokú kísérő kuty vizs 2 "BH2" 15-hónaposkor

Felsőfokú kísérő kuty vizs 3 "BH3" 16-hónaposkor

Állóképességi vizs "ÁV" 16-6 évesig

Teljesítmény elő vizsg "HPO EL" 16-hónaposkor

Alapfokú teljesítmény vizs "HPO 1" 18-hónaposkor

Középfokú teljesítmény vizs "HPO 2" 19-hónaposkor

Felsőfokú teljesítmény vizs "HPO 3" 20-hónaposkor

Nyomkövető vizsga 1 "NYK 1" 18-hónaposkor

Nyomkövető vizsga 2 "NYK 2" 20-hónaposkor

Nemzetközi Nyomkövető vizs. "IPO-FH 20-hónaposkor

2011. febr. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 zsuzsabazsa ***** válasza:
A "BH" vizsgákon keverék kutyák is indulhatnak mérettől függetlenül.
2011. febr. 1. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 zsuzsabazsa ***** válasza:
agility-frisbee ezek ügyességi sportok, biztos jönnek még az oldalra, hogy neked segítsenek.
2011. febr. 1. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, aki segített :)
2011. febr. 1. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!