Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől félhet vajon a kutyám?

Mitől félhet vajon a kutyám?

Figyelt kérdés
Pár hete észrevettem, hogy állandóan éjjel elkezd nyüszögni a kutyám az ajtó elött. De olyan igazi nyüszögés, mintha sírna vagy félne valamitől. 5 éves kan roti. Azelött soha nem volt ilyen, igazi vadállat volt mindig megvédte a területét. Igazi házörző, de most pár hete vmi történhetett. Semmi nem normális dolgot nem tapasztalunk napközbe, játszik alszik eszik ugrándozik ahogy eddig. De éjjel (1 és 4 között vettem eddig észre), hogy leül az ajtóba és elkezd sírni. Kimegyek hozzá ott maradok egy olyan jó fél órát addig hozzám bújik, nyüszög nekem, nyalogat aztán szépen lassan elalszik. Olyan mint egy kisgyerek :) Aranyos, de nem tudom mi baja van :S Senki nem bántja pedig. Pár héttel ezelött se volt semmi. Szerintetek?
2009. febr. 7. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Érdemben nem nagyon tudok erre mit mondani, az én kutyám a szobámban van éjjel, ő akkor nyüszög egész éjjel, ha nem jöhet fel az ágyra hozzám... Hisztizik a szeretetemért!:D


Nálatok talán az lehet a gond, hogy vmitől megijedt éjjel, amitől aztán minden éjjel fél... Nem tudom.

Arra gondoltam még, hogy utánatok sír, de nem hiszem, mert mondod, hogy még éjjel is képes vagy hozzá kimenni, akkor biztos, hogy gondos gazdi vagy, aki figyel az állatra, akiért felelős.


Lehet, hogy a félelem butaság és mások jobban tudják az okot, de azoktól előre is bocs, csak segíteni próbálok!:S

2009. febr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet hogy valaki megprobált nemrégiben betörni hozzátok éjszaka,az egyik ismerősünk kutyája utána viselkedett igy.
2009. febr. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ki tudja mi történik az ajtón (vagy kerten?) kívül, ahova a kutyus nem lát, de érez valamilyen szagot. Lánykutya, macskák vagy egyéb olyan dolog amit ő meg szeretne nézni. A mi kutyánk akkor csinált ilyet, ha azt a kutyát sétáltatta a gazdája, amelyik megharapta őt.
2009. febr. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nem lehet hogy 5 évesen már ki kell mennie éjjel?

Nem fordult még elő hogy bepisilt?

2009. febr. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
kertes házban élünk alapból mindig kint van. Sose engedtük be.
2009. febr. 7. 20:29
 6/7 anonim ***** válasza:

13:09-es vagyok!


Szerinte is valami rossz élményben volt része valamikor éjjel vagy van része minden éjjel...

Erre kéne rájönnötök szerintem!

2009. febr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Több dologért nyuszöghet, vagy egyszerűen nem érzi jól magát benn, ki szeretne menni, hogy "dolgozhasson", vagy hülyére vesz (bocs) és azért nyüszög mert te azzal biztatod, hogy kimész hozzá. A kutya összekapcsolja a dolgokat, nyüszögök=kijön a gazdi, megsimogat, megdicsér. Ha neked ez rendben van, hát csinálhatod tovább, de sztem egy 5 éves kutyát már nem kéne így kezelni. Ráadásul kan, azt nem írtad ugyan hogy ivartalanított e, de nem elképzelhetetlen, hogy a közelben egy tüzelő szuka is van. Első körben engedd ki a kutyát, had érezze, hogy tehet valamit, sose dicsérd ha nyüszög, menj ki és szólj rá, hogy hallgasson, ne dicsérettel asszociálja már a nyüszögést. Ha ezek után is csinálja, nem kizárt, hogy trauma érte őt egy éjjel.
2009. aug. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!