Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 37.5 a yorkim hője. Lehet...

Blackprincess kérdése:

37.5 a yorkim hője. Lehet hogy ma éjszaka fog szülni?

Figyelt kérdés
A héten várható az ellése mától.Ez az első szülése.Most semmi különösebbet nem csinál ugyanugy viselkedik mint eddig.3 napja mérjük a hőjét és eddig mindig 38 alatt volt 37.8,37.6 e körül voltak neki.
2011. febr. 1. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ha lemegy 37-re akkor várható az ellés, de észre fogod venni, hogy mikor jött el az idő, mert általában ellés napján nincs étvágya, esetleg hányhat is.
2011. febr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

lehet,hogy szaportó vagy?!nem ,ez teljesen biztos...

cuki yorki mama akar lenni,szomoró mrt nincs kiskölyke,vigyük pasizni,nincs elég hobbi szaporító..

2011. febr. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Lehet hogy nem kérdeztem erről a véleményed???Ne itélj mikor semmit nem tudsz csak egy kérdést olvastál el.Megköszönném ha nem irnál ide mert a kérdésere várok válaszokat:)
2011. febr. 1. 22:24
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

igen ,minden szaporító ezt mondja..biztos kötelező szaporítani a yorkikat ezt érted körülmények alatt...


amúgy akkor indul a szülés,ha nő a hőm.ha a héten nem szül meg akkor vigyétek orvoshoz,mert lehet hogy tőrtént vmi a kicsikkel.

2011. febr. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez inkább az ostobaságból szaporító.

Ne felejts el gondoskodni napi 24 órában elérhető és kijövő állatorvosról.Ezeknél az apró kis kutyáknál bármikor lehet baj(már ha épp észreveszed,hogy SOS doki kell),és bele is halhat az ellésbe.

2011. febr. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A mai yorkikat nem is lenne szabad hagyni doki nélkül elleni. Annyira tönkre vannak már téve hogy még a legjobb kennelekből származó kutyák is "selejtesek". Bár sajnos ez már a legtöbb fajtára vonatkozik. Nem tudom hogy mennyire vagy tenyésztő vagy szaporító, a kérdés az hogy mi alapján lettek kiválasztva a szülők? Ma már több méretet is kitaláltak a yorkinak, így ha egy kis szukát egy nagyobb vagy egy nagyobb ősökkel rendelkező kan fedezte be (ezt csak a tk alapján és az ősök pontos adatai ismeretébe lehet tudni ) akkor az nagyon veszélyes lehet mind a szuka, mind a kölykök számára. Egy kölyök elakadhat, sajnos pont a múlthéten történt egy ilyen eset egy tenyésztő ismerősömnél és "szerencsére" csupán egy pici lett oda. Ilyenkor nagyon készenlétbe kell lenni, ki sem ér időben az orvos, neked kell megpróbálni kihúzni a picit, ha nem megy akkor meg "darabokra" szedni hogy az anya és az esetleges mögötte lévő piciket meg mentsd. Igen ez szörnyen hangzik de ennek tudatában tenyésszenek, szaporítsanak az emberek, ilyen tragédia előfordul. 37 alatt már számítani kell az ellésre, folyt-e már ki valami belőle?

Ha elkezdődik a szülés, te mindenképpen legyél ott mert nem minden kutyában él az ösztön, sőt az ilyen túltenyésztett egyedeknél egyre kevesebbnél, és akkor neked kell "anyáskodni". Neked kell kiszedni őket a burokból és elmorzsolni a köldökzsinórt (nem szabad vágni!!!)

Neked kell majd dörzsölgetni a piciket hogy "feléleszd" őket és a anya emlőjére helyezni őket.

2011. febr. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Yorkieból még ma is egy méret van,amit a standard előír.Mini nincs,az a szaporítók selejtje,amit a sok hülye felkapott divattá tett.
2011. febr. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
ma 01:00 vagyok, ha a mérettel kapcsolatos informálást nekem szántad akkor félre értettél, természetesen a standard szerint egy méret van de a sok ostoba szaporítónak hála látunk ma már 1kilós és 6 kilós yorkit is. Tehát ha 2 ilyen kutyát teszünk össze, vagy ilyen kutyák utódjait akkor gondolhatjuk hogy elég drámai vége lesz.
2011. febr. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mivel rokonom tenyésztő ezért segit az ilyen dolgokban és felishivtam csak elötte ide is kiirtam a kérdést.És igen kisebb kannal lett befedeztetve mivel igen ezt id tudom hogy mi lesz akkor ha naggyobbal van befedeztetve.Szoval rogadtul de nem kérek az okoskodásokbol csak a kérdésemre szeretnék véleményeket kapni.
2011. febr. 2. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!