Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a kutyánk hallja...

Szerintetek a kutyánk hallja a hangokat éjszaka, ha alszik?

Figyelt kérdés
Állandóan félek, hogy éjszaka betörnek hozzánk, pedig van kutyánk, de éjszaka mindig bent alszik a házában. (talán már most is). És ha alszik szerintem nem hallja a hangokat. Szerintetek mi a helyzet?
2011. aug. 9. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Hamarabb meghallja, mint mi emberek.

Persze, ha házőrzőnek tartod, akkor miért alszik a szobában?

2011. aug. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez most komoly kérdés volt? :)

Én még egyszer nem tudtam anyósom shi-tzuját alvás közben lefényképezni, mert ha teljesen hang nélkül osonok a 2 méteres körzetébe, a legmélyebb álmából is felpattan :D

2011. aug. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem a szobában, hanem a házában alszik, kedves első.

Amúgy biztos hogy hall, attól hogy alszik, a reflexei még ugyanúgy működnek.

2011. aug. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem azt írta, hogy bent van a házban. Egyébként nem feltétlenül rossz, ha bent a házban vannak a kutyák. Hozzánk is törtek már be, a betörőt meglepetésként érhette gondolom az ajtóban csendben várakozó 3 dobermann.. :D

Egyébként hallja a hangokat, ne aggódj. Sőt, az idegen szagot is érzi. Házörző jellegű kutya?

2011. aug. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Bocsi, rosszul olvastam.

Azt viszont állítom, hogy meghallja a legkisebb zörejeket is, ne aggódj. Nagyon sokan pl. direkt olyan helyre rakják a kutya-házat, hogy a kaputól, kerítéstől ne lehessen rögtön látni, hogy a kutya "fedezékben" maradhasson, ha akar. De biztos, hogy meghallja.

2011. aug. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam. :)


Hát szerintem házőrző jellegű kutya, bár egyben családi kedvenc is. :) Közepes testű keverék kutyus. Ha valaki idegen jön be nappal hozzánk (értsd úgy, hogy még soha sem látta őt addig), akkor nagyon vehemensen ugat és amíg látja nem hagyja abba. Viszont a családtagokkal szemben nagyon alázatos, minket soha nem bántott és szerintem nem is fog. Ha kocsi megáll a házunk előtt vagy csak itt megy el egy, akkor is rögtön szalad a kapuhoz, tehát mondhatni szerintem, hogy házőrző, bár képezve soha nem volt. :)

2011. aug. 9. 23:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Amikor egy város-széli csendes utcában laktunk, onnét tudtam, hogy férjem befordult kerékpárral az utcasarkon (egyébként az utca közepén laktunk), hogy a tacsi mint az őrült rohant a kapuhoz, és ott ugrált, amíg a férjem ki nem nyitotta a kaput. Hogy hogyan csinálta, máig sem tudjuk? De sohasem tévedett!!!
2011. aug. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!