Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez igaz lehet? (törzskönyv...

Ez igaz lehet? (törzskönyv kérdés)

Figyelt kérdés

Pár napja hoztunk el egy tenyésztőtől egy 8 hetes kiskutyát.

Azt mondta,hogy még nem érkezett meg a tk,de majd elküldi.

Én el is hittem neki,mert már 15 éve tenyészt,és sok kutyát ismerek ami az ő kennelében született,és van törzskönyve.

De olvasom itt az oldalon,hogy a tk-t a kutyával együtt kell megkapni. Most akkor mi az igaz?


Vagy ha felhívom a MEOE-t,akkor ők megtudják mondani,hogy ez az ember kért-e törzskönyvet?


2011. febr. 2. 09:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
és a chipről mit mondott? hogy fog belekerülni a kiskutyába, ami ugye beazonositja hogy ővé a törzskönyv?
2011. febr. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azt mondta,hogy küldi a törzskönyvvel együtt.
2011. febr. 2. 09:06
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi így vettünk egy kennelből, mert szerb kutya volt az apa így lassan intéződtek a dolgok. 3 hónaposan vettük meg a kutyát és rá 1,5 hónapra folytonos csesztetés után kaptuk meg a tk-t és a chippet. Pedig ő is világismert tenyésztő...
2011. febr. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

2.vagyok.


Persze beleírattuk vele a szerződésbe, hogy 1 hónapon belül küldi a tk-t és a chippet.

Ti beleirattátok?

2011. febr. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

Igen igaz.

Valószínüleg az állatorvosodhoz fog érkezni a chipp és a tk. is. De az is megeshet, hogy hozzád,ha jóban van az állatorvossal és kiadja neki, elvileg nem lehet, de én is kaptam már így, 6 hónapos korig bármikor be lehet adni a tk.-et.

Egyébként van olyan, hogy a tenyésztő nem is adja be a tk-et fogváltásig, persze ez szerződés kérdése.

2011. febr. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem. Akkor így már nincs remény hogy kapjunk törzskönyvet? :(
2011. febr. 2. 09:16
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
Szia!mi is most vettünk egy kiskutyát ő is 3 hónapos és nekünk is 1-2hét mire elküldik a törzskönyvét és a chipet.szerintem bízz meg a tenyésztőben persze ha csak nem telnek el hosszú hetek a vásárlás után.
2011. febr. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Nyugi, kapni fogtok törzskönyvet,pláne ha jól ismert tenyésztőről van szó.

A meoe nem a gyorsaságáról híres, így előfordulhat, hogy a kölykök 8 hetes koráig nem érkeznek meg a törzskönyvek.

2011. febr. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Hát nagyon remélem,hogy kapni fogunk.
2011. febr. 2. 09:22
 10/17 zsuzsabazsa ***** válasza:
66%

Sajnos ezzel chip rendszerrel elnyújtották a dolgot. Ide-meg oda küldözgetik a papírokat.


Régebben sokkal egyszerűbben ment, mikor csak tetkóztak.

Akkor mindjárt a tetoválásnál kihozták.


Ki kell várni.

2011. febr. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!