Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyves vagy törzskönyv...

Törzskönyves vagy törzskönyv nélkülid kutyád van? Ha van tk-ve miért, és ha nincs akkor miért? Természetesen a menhelyről kihozott kutyusok és keverék kutyusok gazdáinak nem szól ez a kérdés.

Figyelt kérdés
2009. márc. 26. 21:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
41%
Nekünk fajtiszta németjuhászunk van, még sincs törzskönyve, apuéknak az a fontos, hogy a házat védje, és jo kutya legyen, ügyes, kenelbe van, minden nap kiengedjük, nem kell több ! Mindenki imádja igy is, hogy nincs törzskönyve!!!!
2009. márc. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
51%
Nekem egy fajtiszta tk. nélküli beagle-m van és azért nics tk.-ve mert sem tenyészteni sem kiállításra nem szándékozom vinni.Csak egy ragaszkodó társra van szükségem!
2009. márc. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
73%
Törzskönyves. Ugyanis a "kutyatervezési időszakban" volt időm utána nézni, és saját szememmel láthattam, hogy a törzskönyv nélkül féláron árut kutyák kritikán aluli minőségűek voltak. Ha már pénzt adok érte, akkor elvárom a minőséget. Vagy fordítva is írhatnám, hajlandó vagyok megfizetni a minőséget. Lehet, hogy így az egyszeri költség magasabb, mint a havi jövedelmem, de legalább nem zsákbamacskát vettem. Ha sajnáltam volna rá a pénzt, akkor menhelyi kutyát választottam volna. Természetesen ha elég nagy lesz, kállításokra is vinni fogom, mert jó kis kirándulás, kikapcsolódás függetlenül attól, hogy milyen eredményeket érünk el.
2009. márc. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
64%
Tk-s westim, és egy tk nélküli beaglem van!
2009. márc. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
36%
csatlakozom a második válaszolóhoz: beaglem van, az okok ugyanazok! nincs rá szükségem
2009. márc. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
A 3. válaszolóval értek egyet. Nekem is tk-s kutyáim vannak. Akiknek pedig nem kell tk-s kutya, az olvassa már el légyszi a "Miért van az, hogy az emberek még mindig azt hiszik, hogy a törzskönyv csak akkor kell, ha valaki tenyészetni illetve kiállításra szeretné hordani a kutyáját?" című kérdésemet, és ott fejtsék már ki a véleményüket..
2009. márc. 26. 22:16
 7/23 anonim ***** válasza:
80%
Tk-ás és mégsem:( Ajándékba kaptam,mert eredetileg kiállítási célokra volt az állományban tartva, később kiderült, hogy nem jók a fogai,nem kapta meg a várt minősítést, így ivartalanítva lett és ideadták ajándékba, de a törzskönyvet nem adták hozzá, nem szeretnék ha visszaélnék vele.Nekem így is oké- bőven- hiszen bizonyítottan egészséges, fajtatiszta kutyám van :)
2009. márc. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Utolsónak. Ez az eset teljesen érthető, és nem tartozik az olcsón, szaporítól vett kategóriába:) Köszönöm hogy írtál!
2009. márc. 26. 22:40
 9/23 anonim ***** válasza:
80%

Van két nagyon drága törzskönyves kutyám, akiket azért vettem, mert nagyon tetszik a fajta, több évig kerestem míg tenyésztő és szülőválogatás után megvásároltam őket. Se kiállításra járni, de tenyészteni nem akarok, csak hobbi kutyák. A nagyobbik már ivartalanítva, a kölyök nemsokára.

És van egy menhelyi keverékem, akit ezért fogadtam be, hogy ne legyen addíg sem egyedül a kutyám, amíg a kicsit megtalálom mellé.

Mindhármat nagyon szeretem.

2009. márc. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
22%
Most mert pontoztatok le azokat akiknek tk nelkuli kutyajuk van??? inkabb hazudtak volna azt , hogy tk-s a kutyajuk?? az en kutyamnak sincs torzskonyve de attol meg ugyanugy szeretem mintha lenne .Amugy azert nincsen neki mert akitol vettuk "elfelejtette" ideadni , es azt mondta telefonon , hogy menjunk utanna , na persze utazunk 300 km-ert , hogy vegul kideruljon nincs is torzskonyve.
2009. márc. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!