Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hill's táp okozhat-e hasmenést...

Hill's táp okozhat-e hasmenést egy 3 hónapos dogo canario-nál? (AZONNALI VÁLASZOKAT, TAPASZTALATOKAT VÁROK)

Figyelt kérdés
Eddig a tenyésztője szerintem gyenge táppal etette őt mi váltottunk Happy Dog nagytestű kölyökkutyának való tápjára de attól megy a hasa.Ha most Hill's-t veszek neki vajon attól is fog menni szegénynek a hasa?vagy nem jellemző erre a táp családra?
2011. febr. 2. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha azonnal másik tápra váltasz, szinte mindig van hasmenés.

Mi az, hogy "szerinted" gyenge tápot kapott? Általában, amikor elhozunk a kölyköt, a tenyésztő megmondja, mit evett és otthon az újjal keverve szépen hozzászoktatjuk a másik táphoz.

2011. febr. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A szerintem azt jelenti Pedigree.
2011. febr. 2. 11:13
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja és csak a Hill's tápról várnék tapasztalatokat.
2011. febr. 2. 11:15
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg fokozatosan kellene át állni az új tápra. A hirtelen váltás hasmenéssel jár.

Hill's-ről saját tapasztalat. Kipróbáltam minden kutyámnál/macskámnál, de egyiknél sem jött be. Mindegyiknek hígabb (és büdösebb) volt a széklete a normálisnál. Mi nagyon gyorsan lecseréltük.

2011. febr. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ehhez Hills-ről tapasztalat. Minden tápváltásnál megy a kutya hasa, legalábbis az enyémé, ezért nagyon fokozatosan szoktam megoldani, ha váltok.


Egy ilyen kölyöknél a hasmenést okozhatja az elválasztás miatti stressz is, de a tápváltás mindeképpen.


Az meg, hogy kinek milyen tápokkal milyen tapasztalata van, teljesen nem mérvadó. Az én kutyámnak pl. az Acanától van hasmenése, pedig az minden ismerősömnél bevált, jó táp. Ezt ki kell tapasztalni.


Mindenesetre most mégegy tápváltás semmiképp sem tenne jót, egyelőre tartsatok ki annál, ami van, és esetleg kapjon kevesebbet egy étkezésre, mert az is elképzelhető, hogy a nulla hústartalmú pedigree után eleve a hús megemésztése okoz neki gondot, hozzá kell szoknia a szervezetének.


Egy kölyök kutya még amúgy is gyakran hasmenéses.

2011. febr. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%
Én is etettem Hill's táppal. A széklete teljesen normális volt a kutyusomnak viszont nem szerette a tápot, uh sajnos váltanom kellett.
2011. febr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!