Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lenne jó éjszakára...

Mikor lenne jó éjszakára kitenni és napközben kint maradjon?

Figyelt kérdés

Van egy 12hetes tacskóm,1hete hoztam.Eddig éjszaka bent aludt.A 3.naptól 10körül kiteszem,többször kimegyek hozzá napközben,egyszer bejön enni és 4körül bejön megint.Aztán megint ki és 7 felé már alvás bent.Eddig itthon voltam,de holnap már megyek dolgozni reggel7től este9ig a párom előbb elmegy és 4körül ér haza.Arra az időre míg nincs itthon senki(7től 4ig) bent hagyjam v kitegyem.Van egy nagyobb kutyusunk is az kint lakik,vele jól kijön.

Attól félek hogy ellopják,meg attól hogy vize nem lesz mert befagy.Na meg attól hogy a járókelők utyu-putyu de aranyos vagy és majd mindenkinek örül aki elmegy a ház előtt(és esetleg a másikat is elrontják mert az ugatós)Melléképület nincs ahová tehetném,na de a lakásban meg mindent összepisil.Most egy hétig így járok melózni,úgyhogy csak utána tudnám kiszoktatni.Vagy ne aggodjak ilyeneken,nem lesz semmi baja 7töl 4ig kint?

Bocsi hosszú lett.


2011. febr. 2. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hagyd bent, hideg van. Majd később megszokhatja, hogy kint maradjon.
2011. febr. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
mindenképpen hagyd bent, megbetergszik
2011. febr. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kistestű, rövidszőrű kölyökkutyát nem kéne egyedül hagyni a kertben télen. Nincs előtér, vagy konyha, amit könnyen fel tudsz mosni, és be tudod csukni az ajtaját?
2011. febr. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne hagyd kint!Kicsi még és könnyen meg fázik,vagy akár el is lophatják!

Az lenne a legjobb ha valahova betudnád zárni ahol könnyű utána takarítani!

2011. febr. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mi a francnak veszel magadhoz aprótermetű, rövid szőrű kutyát, ha kint akarod tartani.

Vannak fajták, akiket lehet, de a tacsi nem ilyen! Pláne, ha kölyök.

Kint egyedül és hidegben - mi a francnak neked kutya????????

Van egy jó hírem: NEM KÖTELEZŐ KUTYÁT TARTANI!

Aki nem tud megfelelően bánni kutyával, az inkább tartson kitömött állatot.

2011. febr. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek aki tud kulturáltan válaszolni.

Drága Kedves Válaszoló(utolsó)!

Azt hiszem nem kellene ilyen "hangot" megütni,na de ez Téged minősít.Gondolom Te lehetsz az a tipikus kutyatartó aki még cukika ruhácskát is vesz a kutyulijának...

Akitől vettem az is kint tartja.(képzeld még 1se fagyott meg)A főnököm is ilyet tart és neki is kint lakik.És az enyém is kint fog lakni.A másikkal együtt.Ha átfutnád újra a sorokat látnád,hogy nem egyedül lesz kint.

De azért Kedves válaszoló,neked is nagyon köszönöm a válaszodat,főleg a nem kötelező kutyát tartani" felvilágosítást.Ezzel is okosabb lettem.

2011. febr. 2. 20:23
 7/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, nincs elkényeztetve a kutyám, menhelyi mindkettő.

Bár szenvedtek annyit, hogy megérdemelnék.

Sokan tartják kint a kutyáikat, sőt láncon is sokan tartják.

Ettől ez még nem helyes, pláne kölyök kutyánál. Bármennyire is felháborodsz rajta.


Tényleg nem értem, minek kell kinti tartásra kis termetű ebet beszerezni.

Ja, mert a szomszédnak is ez van... :-/

2011. febr. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kis termetű az igaz,de szőre azért van.Ráadásul több is mint egy sima szőrűnek.Azért a szálkás szőrű tacskókon van némi szőr.A szomszédaimnak nincs kutyája.Valóban azért "szereztem be" mert a főnököm kutyája végtelen értelmes és ilyen fajta,valamint úgy gondoltam,hogy (az út széléről összeszedett) puli szerű kutyám mellé jó lesz egy játszótárs.Soha nem lesz megkötve egyik sem,sőt kennel sincs,mert be sem zárom soha.

Tele vagyok állatokkal,kutya,macska,pulyka,tyúk,liba,kacsa,halak,kecske,nyúl és még az egereket sem bántom a pincében.Soha nem akarnék egyiknek se rosszat,sem ártani nekik.Én úgy gondolom,hogy előbb vagy utóbb minden kutyának kint van a helye,sokkal élménydúsabb és gazdagabb a kinti környezet számukra is.Szerintem az tartson inkább plüss állatot aki bezárja egy panelba és naponta 3x leviszi.

2011. febr. 2. 21:51
 9/12 anonim ***** válasza:

Oncogito, visszatértél? :)


Egyébként kérdező, nagyon nincs igazad. A kerti kutyának egyetlen esetben van jobb dolga a lakáskutyánál: ha bejárhat a házba, és naponta viszik sétálni.


Ugyanis azok az ingerek a kertben pillanatok alatt megszokottá válnak, és semmivel sem lesz izgalmasabb a kert, mint a lakás. Míg a lakáskutyákat ugye hozzák viszik, mindig új emberekkel, új kutyákkal, új szagokkal találkoznak. Én speciel 100%-ig biztos vagyok abban, hogy a kutyám teljesebb életet él a lakásban, mint a legtöbb kerti kutya.

2011. febr. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Azt mondják a kutya nem tud mosolyogni...

Hát tudod igazam van!Imádom az állatokat.Falun élek.Azt hiszem egy városi ezt el sem tudja képzelni milyen.Jól érzem magam én is és a kutyáim is.És attól,hogy az udvaron van,az nem azt jelenti,h ki sem mozdul.Én 1 hetet melózok 1hét szabad.A szabad hetemen minimum 1x elviszem a kutyát sétálni.Az előző kutyusomat hordtam suliba is.A panel-kutya jól érzi magát,szereti a gazdit,örül ha leviszik.De ha tapasztalná mind2t,szerintem nem a lakást választaná.Azért mégis egy állat.Ösztönökkel,kíváncsisággal.És hidd el,nálam ezen a nagy udvaron marha jól érzik magukat.Szabadok,ruhátlanok,őszinték és mindig mosolyognak.

2011. febr. 6. 03:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!