Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekem van 2 szuka kutyám és...

Nekem van 2 szuka kutyám és mostanáig nem volt semmi gond de kb 1 hónapja nem lehet magukra hagyni őket mert szinte azonnal egymásnak esnek éjszakára külön vannak zárva de napközben is csinálják valamikor?

Figyelt kérdés
a kérdés az lenne hogy mivel lehet leszokatni a marakodásról?
2010. jan. 28. 00:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem most lettek éppen felnőttek, vagy nem tüzelnek? Milyen a fajtájuk? Amúgy a legfőbb titok hogy te legyél a főnök. Én 3 ivarérett szukát tartok együtt de szavuk sincs mert uralom a helyzetet... :) Szóva nézz körül ott, hátha nem vagy teljesen a toppon falkavezérésg szempontjából.
2010. jan. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
azonos neműeknél sztem ez elég gyakori... jobb esetben eldöntik pár ütközet után h ki a főnök,aztán kész. de ez nem biztos h bekövetkezik.
2010. jan. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
az 1-ik 3 éves a másik 2 és a fiatal a kezdeményező a verekedésben és az akarja uralni a területet az észrevételeim szerint és hiába szólok rá rám se figyel szerintem a fegyelmezéssel is lesz a gond mert nem halgat egyáltalán esetleg elfogadnák pár tanácsot hogy tanítsam meg neki hogy nem ő az úr a háznál
2010. jan. 28. 00:58
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
próbáld meg azt, hogy abban a pillanatban, amikor erősködik a kutya a másikkal egy üres üdítős palackkal odasózol neki akár a fejére. Nem kell erősen, elég ha megijed a hangtól. egy idő után megtanulja, hogy ha balhézik, akkor jön a rettenetes valami és inkább abbahagyja. Van olyan kutyaiskola, ahol a kanokat így tarják távol egymástól. Ha morog valamelyik, hozzávágnak egy vagy több üres műanyag kannát, egyből csönd van.
2010. jan. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
9%

Fogd meg a nyakbőrét és rázd meg. Tudtommal a szuka így csinál rendet a kölykei közt.

Én egyébként megvertem mikor nem engedelmeskedett. A kutya okos állat, egyszer elég volt, azóta én vagyok a főnök és kész.

2010. jan. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem egyszer hagyni kéne h lerendeznék aztán már nem valószínű h verekednének. Ismerősőmnek két kannál volt ez, ő se hagyta soha h lerendezzék. Csak őkmár olyan szinten verekedtek, h fülszakadás, hegek stb... Aztán egyszer elment otthonról és véletlenül nem zárta el őket, a kutyák lerendezték. És lám már szerették is egymást.

Olvasd el Jan Fennel Kutyapszichológia c. könyvét, és szerintem az ivartalanítás mindkét kutyánál sokat segítene a helyzeten.

2010. jan. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%

dominancia és rangsor a falkán belül .( 2 kutya már falka ,tehát megküzdenek )

eddig az idősebb kutya lehetett a vezér, de most a fiatalabbik válik vezérré .

előbb-utóbb eldöntik.

2010. jan. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%

A kutyáknál ez teljesen normális . Én csak azt tudom mondani hogy mindegyiket ugyanúgy szeresd ,és tudom hogy hülyén fog hangozni de ne simogasd őket egymás előtt mert féltékenyek lesznek egymásra, és még akkor is verekedni fognak érted amikor egyikhez sem érsz hozzá .Hogy ha nagy méretű kutyád van akkor valamit nagyon sürgősen lépj,mert akár meg is ölhetik egymást ,bár ez a kan kutyákra jellemzőbb.

Ha ez számít nekem már itthon van "pár" kutyám számot had ne mondjak ... :D

2010. jan. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én Akita szukát és rotti szukát tartok eggyütt. Feltétlenül tudniuk kell, hogy ki a főnők! Minden megmozdulást a szavaddal meg kell előzni. Ha eggyütt vannak kint a kutyák legyél velük te is. Gondolkodj kutya ként és az első rosszul nézésre azonnal reagálj. Én mindig azt mondom nekik, hogy SZÉPEN. határozottan és megnyugtatóan. Most is kint vannak az akita kanommal és hármasban játszanak.Ja roti 3 akita 2 éves.
2010. jan. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%

A szukák nem olyanok mint a kanok hogy egyszer elintézik és kész. Hanem állandóan versengenek, és elég keményen össze tudnak verekedni.

Azt tanácsolom nézz körül az oldalon, a neten, könyvek között és kezd el nevelni mindkettőt! Külön-külön! Hogy tudják te vagy a főnök! Ha ez megvan akkor ne szólj bele az ő harcukba, de figyeld meg hogy melyik a főnök és mindig azt támogasd (tehát ha összekapás után rádnéz a rangidős akkor neki mond hogy jól van a másiknak meg az ellenkezőjét)! A kutyáknál nincs egyenlő törődés, aki följebb van az kap többet, sőt gyakran a legalul lévőn vezetik le mérgüket, tehát a falkavezér nem ugyanúgy foglalkozik mindenkivel. Mindig a feljebb lévőnek adj előbb enni, ő mehessen ki előbb az ajtón, őt simogasd előbb, persze a legeslegelső te vagy. Nálan bevált. Pedig az egyik 8 éves, tehát már öregebbnek mondható, de nem mernek vele packázni, pedig szerintem már erősebbek és gyorsabbak is. De ez abból is látszik hogy egymást bármikor elkezdik játékból fojtogatni, de a legidősebbet sem játék közben sem sehol nem merik leverni a lábáról.

A fiatalabb most lép a felnőttkorba, érthetően viselkedik, de jobb lett volna kiskorától nevelni.

Az első voltam.

2010. jan. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!