Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megfelel a német dog első...

Megfelel a német dog első kutyának?

Figyelt kérdés

Nem a legelső, mert volt már kutyánk még a szülői háznál, de nem én foglalkoztam velük úgy igazán.

A német doggal lehet bírni így elsőnek?


2011. febr. 3. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha van időd kedved és pénzed végignyomni egy kutyaovi, kutyasuli sorozatot, akkor szerintem minden további nélkül.


Ha nincs, akkor inkább ne, nem azért mert veszedelmes jószág lenne, de ha akkor jössz rá, hogy nem bírsz vele, mikor a kutya már nehezebb nálad, és erről már ő is tud, akkor sokkal nehezebb lesz bármit is kezdeni vele, mintha az elejétől felügyelet mellett megfelelően neveled. Azért eg ekkora kutya simán kiránt a kocsi elé, ha nincs kézbentartva és az út túloldalán meglát egy macskát.

2011. febr. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Háát, szerintem nem a legjobb választás ha az első kutyád egy német dog, ehhez, sok tapasztalat kell. Egy bémet dog naaagy felelősség...
2011. febr. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem!
2011. febr. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát drága mulatság.100-120 ezer min. a vételár,a felnevelésnél legjobb táp,ami szintén drága,esetleg izületvédők,zöldkagyló tabletta,felnőtt korában is végig jó minőségű táp,havonta olyan 30ezer kb.

Kutyasuli,az is pénz.

2011. febr. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Itt most nem az számít, hogy mennyibe kerül, hanem a jelleme. Sokat olvastam már róla, de erre a kérdésre nem kaptam választ.
2011. febr. 3. 16:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Akiket dogokat ismerek, jellemzően nyugodt temperamentumú lomha kutyák, akik azért szaladgálnak a nagy testükkel. Dominancia jellemző rájuk, de nem szemtől szemben agresszívan, inkább csak provokálnak. Ráteszik a fejüket a másikra, stb.


Elég nyugis alkatok, DE én három dogot ismerek, mindegyikük viszonylag magasan képzett, és teljesen kézben tartja őket a gazdi. A félrenevelt dogról nincs infóm.

2011. febr. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az egyik jóbarátonak van egy dogja, nem első kutya, de az eddigiek csak úgy voltak, nevelés nélkül. Vele viszont eljár suliba is, velünk együtt, szóval végignézem a fejlődését. Nyugis kutya, nemsokára egy éves lesz, de abszolút nem domináns. Nincsenek vele nagy problémák, könnyen kezelhető, nem nagy a mozgásigénye, és ragaszkodik a gazdájához. Más dogokat nem igazán ismerek, szóval lehet, hogy ő pont kivétel, de ez a kutya szerintem tökéletes első kutyának.

Persze kutyasuli nélkül lehet, hogy ő is húzna, a gazda meg csak repülne utána, bár ha jól emlékszem, kutyasuli előtt sem voltak vele nagy problémák.

2011. febr. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!