Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1,5 éves Német dog kutyámat...

1,5 éves Német dog kutyámat kutyatáppal etettem ezidáig, de most sikerült egy húsfeldolgozó üzemből szerezni neki frissen lefejtett csibe csontokat. Az első etetés óta kissé furcsán viselkedik, fél tőlem és kedvtelen, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 20:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szia.Csibe csont alatt mit értesz?A csirkének melyik csont része?
2010. dec. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
11%

Talán nem az a baj hogy a kutyáknak nem szabad csirkecsontot adni? -_-" Ez nemvicc tényleg nem szabad! Máskor inkább kérdezz és utánna cselekedj! Amúgy több okbol is:

- Nem tesz jót a szervezetének

- A kicsi csont könnyen megakadhat a torkán ha nem rágja össze rendesen

De szurkolok hogy ne legyen semmi baja =)

13/L

2010. dec. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Csirke csont??? Simán kiszúrhatja a kutya beleit, mert szilánkosra törik!
2010. dec. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
7%

Ott a pont! Máskor vigyázz jobban, reméljük most elkerült a baj!

13/L voltam :|

2010. dec. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
vidd állatorvoshoz, de gyorsan!!!!
2010. dec. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%

Mi a ro-ssebnek kellett neked kutya, ha h-ülye vagy a tartásához?

A csont veszélyes, ráadásul nem étel! Sza-rrágó gazdák gondolják, hogy hulladékkal lehet kutyát táplálni.

Ha van neted, akkor ne ide írogass ma-arhaságokat, gugliba írd be, hogy kutya etetése, megtanítanak az alapokra.

2010. dec. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én is a dokit javaslom, lehetőleg minél előbb.

És egy életre jegyezd meg: a kutyának ne adj csontot, mert belepusztulhat!!

2010. dec. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A kutya kaphat csontot, semmi baja nem lesz tőle. Egyedül a csövescsonttal kell vigyázni, mert az szilánkosra törik és átszúrhatja a beleket.


Bár, hogy mit értessz csibecsonton, azt nem tudom. Pontosan melyik részről van szó? Egyébként nem hiszem, hogy emiatt fél tőled, de okozhat nála gondot.


Hírtelen táplálékváltás megviseli a kutyát. Fokozatosan lehet csak átálni az újra.


Évek óta tenyésztek kutyákat, és nagyon sok kutya megfordult már a kezem alatt. Nem vagyok szaporító (még mielőtt lehurrognátok), fajtakutyákat tartok, törzskönyvvel, tenyészszemlével, munkavizsgával, szűrésekkel, és nagyon sok kiállítási eredménnyel.


Táp mellé rendszeresen adok nekik baromfihúst. Csirkefarhátat, csirkenyakat, csirkeszárnyat...már a kölyköknek is. Semmi hátránya nincs az ilyen típusú húsok etetésének, sőt, nyersen is kaphatják, mert semmiféle fertőzést nem kapnak el a baromfihústól.


A csont etetése egyébként hasznos is, mert segíti a fogváltást, tisztítja a fogakat és különleges élvezetet jelent a kutyának. Tápanyag tartalma azonban minimális.


Hetente kétszer nyugodtan adhatsz a kutyának csontot. A túlzott csontetetés azonban káros. Súlyos székrekedést okozhat.


A csont etetése (heti egy - két alkalom is elég) elősegíti a bűzmirigy kiürülését.


A csövescsonton kívül figyelni kell a szilánkosan szeletelt csontokra, mert ezek is veszélyesek.


Ettől függetlenül, ha a kutyád kedvetlen, jobban figyelj rá, és amint van rá lehetőséged, nézesd meg állatorvossal.

2010. dec. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem nem kellene lehurrogni, más is követ el hibákat! Most előfordult vele máskor nemfog mertmár tudja hogy nem szabad! =)

13/L

2010. dec. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 szabó sándor 369 válasza:
sziasztok én nem vagyok szakértő de most vettem 2 db német dog-ot 130000ft-ért.az egyik csirke fejen nőtt fel a másik prémium kutyatápon.az eger környéki állatorvosok közül sikerült az egyik legjobbatt megtalállnom.aki szerint(de szerintem is!!!)a csirke fej és az összes csirke csont is nem táplálék egy ilyen kutyának!!!
2010. dec. 8. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!