Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne megtanítani a...

Hogyan lehetne megtanítani a pulimmal, hogy ne jöjjön fel a teraszra, és ne rohangáljon a kertbe?

Figyelt kérdés

Most még nem gond, ha futkározik a kertben, de ha tele lesz virágokkal, veteménnyel...


Előre is köszi


2011. febr. 3. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha lesz virág, vetemény, oda nem engeded a kutyát. Van, aki lekeríti. Van olyan eb, amelyiknek meg lehet TANÍTANI ,hogy kikerülje. Nem várhatod el egy kutyától, hogy egyik napról a másikra ne lépjen oda, ahova tegnap még lehetett.
2011. febr. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Hunter01 ***** válasza:
szoljál rá vagy kiabálj rá nálam bevált de semmiképp ne üsd meg! ;)
2011. febr. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kertet sehogy. Vagy kutya, vagy veteményes. Olyan is van, hogy kertkompatibilis egy kutya, de vagy magátol az, vagy nem. Megtanítani nem fogod rá. Legtöbb amit tehetsz, hogy olyan szinten lefárasztod a kutyát, hogy otthon már ne legyen kedve randalírozni. Ez egy pulinál szerintem a közel lehetetlen kategória.


A terasz ehhez képest viszonylag egyszerű. Kijelölöd a teraszt a privát területednek, és kitiltod onnan a kutyát. Ez pont olyan, hogy ha én kitiltom a kutyámat egy szobából, akkor oda nem jön be, csak te a teraszról tiltod ki. Kemény következetes munkával. De a legegyszerűbb, ha fizikai akadályt állítasz fel, ami megakadályozza a kutyát a teraszra jutásban.

2011. febr. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még ilyen dumát, hogy vagy kutya vagy veteményes... -.-

Szerencsére a családunk nagyon kutya barát és mindig volt kutyusunk most is van kettő (magyar vizsla és egy kis termetű keverék).

De sose úgy álltunk hozzá, hogy ha lesz kutya nem lehet kert, és nem is úgy, hogy akkor csukjuk be a kutyát, vagy kössük meg.


Kedves kérdező szerintem biztosan megoldható, hogy elker

ítsétek valamilyen módon azt a részt ahova a kutyus nem mehet.

Nekünk pl egy kb derékig érő kapu választja a el az udvart ahol a kutyusok lehetnek a veteményestől,kerti tótól. És olyan okosak hogyha kinn vagyunk akkor nyitva lehet a kapu is mert csak hívásra jönnek be.

Persze ha mi nem lennénk ott és nyitva a kapu nem mondom hogy nem szöknének be de erre oda figyelünk. :)


Sajnos nagyon sokan úgy vannak vele, hogy meg se próbálnak más megoldást találni csak azt hogy zárjuk be a kutyát mert tönkre teszi a kertet. Holott szerintem sokan meg tudnák oldani azt, hogy valamilyen módon elkerítsék a veteményest, jó persze ott a fű vagy esetleg egy kis virágos az udvaron amit még mindig tönkre tehet... de nekem fontosabb az, hogy a kutyusom ne legyen bezárva. Mondhatjuk hogy a kert van a kutyushoz igazítva. :) Mert minden úgy helyezkedik el hogy ne érje el vagy ne tudjon belemászni :)


Persze nagyon fontos a sok mozgás főleg a pulinál... Elég hiperaktívak a drágák. :) De a vizsim se egy punnyadós fajta. :)

Sok sikert.

2011. febr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!