Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Klikkeresek! Mit tanítottatok...

Klikkeresek! Mit tanítottatok formálással?

Figyelt kérdés

Nagyon élvezi a kutya, de én meg ötlettelen vagyok. Csináltunk már olyat, hogy menjen oda valamihez, amire feküdjön rá, aztán volt olyan, hogy mancsoljon dolgokat, illetve próbáltam hátsó láb emelést, de abból jobb hátsó láb keresztezése a bal hátsó előtt lett.


Ti milyen feladatokat csináltatok formálással? Tolatást pl. sikerült valakinek így, vagy ahhoz jobb, a klasszikus folyosós módszer?


2011. febr. 6. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem például sikerült a tolatás ezzel a módszerrel. Azt én is megtanítottam, hogy a mancsával érintse meg azt amire rámutatok és ebből lett később a focizás(lábbal). Az enyém tud még hemperegni, fordulni, jobb és bal manccsal pacsit adni. Legközelebb azt szeretném, hogy a szájába vegyen dolgokat és cipelje egy bizonyos helyre.
2011. febr. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hempergés, fordulás nálunk is megvan, de azt megvezetéssel csináltam. Neked ennyi féle mozdulatot felajánl a kutyád? Nekem formálásnál csak ilyen idemegyek-odamegyek, valamivel csinálok valamit dolgokat ajánl fel.


És a tolatást hogy kezdted?


Egyszerűen el se tudom képzelni, hogy mennyit kéne várnom, mire a kutyám valami hasonlót csinálna, mint a hátralépés.


A tárgypakoláson én is pont most kezdtem el dolgozni, de elég messze vagyunk még attól is :) Gyakorlás elején csak az orrát dugja, mint a pálcához, megfogni se nagyon akarja, pedig egyébként imád cipekedni.

2011. febr. 6. 16:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Én a héten kezdtem el a felemelt láb átugrását tanítani így a kutyámnak. Először ülve, a talpam a falhoz támasztva próbálkoztunk, hogy ne tudja a lábam kikerülni. itt még csak arra mentem rá, hogy mind a négy lábával áthaladjon lábam fölött. Először csak mászott, később már ugrott. Aztán fal nélkül csináltunk, de még mindig csak ülve. Mostmár megy akkor is, ha állva emelem fel a lábam.


Párom a szemét kidobását tanította neki.

Először csak a ledobott szemétre kellett neki ránéznie, vagy azzal foglalkoznia. Aztán az volt a cél hogy a szemetet a szájába vegye, később hogy minél tovább ott tartsa. Amikor már elég hosszú ideig tartotta a szájában, a kosarat a feje alá raktuk és ott kellett elejtenie. Aztán a kosarat egyre messzebb raktuk tőle, hogy neki kelljen odamennie hozzá. Később a szemetet és a kosarat is más-más helyekre tettük. Tök gyorsan megtanulta.

2011. febr. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi nagyon nehezen tanítunk neki bármit is formálással, mert keresztképzett kutya és mindig parancsokat vár (meg amúgy sem túl együttműködő). Ha nem kap parancsot, akkor felajánlja az eddig tanultakat, de ha azok sem tetszenek nekünk, akkor elkedvetlenedik és nem nagyon próbálkozik tovább. Ha mégis próbálkozik, akkor is gyorsan ráun. Ettől függetlenül pár dolgot azért sikerült megtanítani neki. Bója, a tenyerem megérintése, a fejét tegye az ölembe, no meg nálunk is a tolatás. A többit főként megvezetéssel vagy esetleg elkapással. Most az apportfát formáljuk (egyelőre sikertelenül), mert azt sehogy se akarja a szájába venni.
2011. febr. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, a lábon átugrásnak lehet, hogy nekiállok, az könnyűnek tűnik.


Apportfát is a felvevős módszerrel próbálod? Mert én ott elsőre a tartásnak álltam neki úgy, hogy a kezemből kell kivennie, és ugye előttem ülnie, ahogy az apport feladat végén. Azt gondoltam, hogyha ez már megy, majd akkor kell felvennie, és elém ülni vele. Ti hogy csináltátok?

2011. febr. 7. 09:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Próbáltuk úgy is, hogy a kezemben van a fa és arra kellene ráfognia, de ha a szájába is veszi, akkor sem harap rá. Úgy is, hogy a földön van. Bökködi, érinti, gurigatja, rálép, de a szájába nem veszi. Igazából szinte semmit nem vesz a szájába, legfeljebb a gumicsirkéjét, de azt is csak időnként. Bezzeg az erdőben ha felveszek egy botot, arra azonnal ráveti magát. Ha eldobom, utánamegy, felveszi, visszahozza. Magának is keres botokat, felveszi, hurcolja. De még nagyon az elején vagyunk, úgyhogy próbálkozunk.
2011. febr. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Erre amúgy az a trükk, nekem bevált, hogy ahogy a szájába veszi, arra megy a klikk eleinte, és aztán kicsit meghúzom, ettől elvileg valamennyire ráfog, és olyankor arra klikkelek.


A felvevőssel én azért nem mertem még próbálkozni, mert tartok tőle, hogy elfutna vele :)

2011. febr. 7. 14:00
 8/8 anonim ***** válasza:

:)

Köszi, akkor ezt is megpróbáljuk!

2011. febr. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!