Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítottátok meg a...

Hogyan tanítottátok meg a kutyátoknak a halottnak tettetést?

Figyelt kérdés

Leírnátok nekem részletesen? Németjuhászt szeretnék tanítani erre a trükkre.

Milyen parancsszót használtok a trükkhöz? És akkor mondjátok amikor éppen abban a helyzetben van a kutya?

Köszi előre is a segítséget


2011. jan. 29. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Parancsszót már hallottam a trükkhöz: "dögölj meg!"

Azt nem tudom, hogy tanítják.

2011. jan. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekünk a dögölj meg vagy a bumm a parancsszó. :D

Én így tanítottam: Kutyát lefektettem, majd egy ízletes jutalomfalatot húztam az orra előtt, mintegy arra késztetve, hogy feküdjön hanyatt. Az elején nem nagyon akart menni, kézzel kicsit rá kellett segítenem, hogy megértse, hanyatt feküdni kéne. :D Tulajdonképpen ennyi a lényege. Mikor fölvette a kívánt pózt, akkor dicséret és a falatot a szájába pottyantottam. Lényeg, amíg meg nem érti teljesen a feladatot, addig tulajdonképpen a kaját az orra előtt vezetve veteted fel vele a testhelyzetet. Mikor már kajával ügyesen csinálja, akkor egyre többet várhatsz a dicsérettel, hogy maradjon ebben a pózban. :) Sok ismétlés után pedig már a kaja sem fog kelleni, elég, ha mondod neki. :)

2011. jan. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Már minden mást tud?

Elereszti, ami a szájában van és hívó szóra hozzád megy?

Minden más parancsot már tud, csak ez hiányzik?


Vagy felvágni akarsz vele?

Idemásolom neked a kutya 10 kérését. Különösen figyelmedbe ajánlom, a 8. pontot!



1. Minden elválásunk – még ha rövid időre is hagysz magamra – fájdalmas nekem.

Kérlek, vedd ezt fontolóra mielőtt magadhoz veszel.


2. Ne szidj, és ne büntess szigorúan.

Neked van munkád, szórakozásod, vannak barátaid és céljaid – de nekem csak Te vagy!


3. Kérlek, adj elegendő időt arra, hogy megértsem, mit vársz tőlem.


4. Mielőtt megütnél, gondolj arra, hogy könnyedén összeroppanthatnám a kezedet

– mégsem tennék ilyet soha.


5. Kérlek, néha beszélj hozzám.

Ha szavaidat nem is értem, a hangodat és a hangsúlyaidat jól ismerem.


6. Gondolj arra, hogy valamikor szabadon éltem.

Engedd, hogy időnként erdőn-mezőn mozoghassak, futkározhassak – ez jót tesz Neked is.


7. Kérlek, ne sajnáld tőlem a jó falatokat.

Legjobban akkor ízlenek, ha Tőled kapom – s igyekszem megszolgálni érte.


8. Te vagy az én gazdám – és nem mások.

Ezért kérlek, ne kényszeríts arra, hogy idegeneknek is szót fogadjak, vagy bohóckodjak nekik, s ne alázz meg előttük.


9. Ne feledd, hogy idővel nekem is kialakulnak az egyéni tulajdonságaim, szokásaim és érzelmeim. Fogadd el, hogy számomra ezek ugyanolyan fontosak, mint neked a sajátjaid.


10. Kérlek, gondoskodj rólam, ha beteg, vagy öreg leszek – hiszen Te is öreg leszel egyszer!

2011. jan. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Nem tudom mire véljem ezt a hozzászólásodat.

A kutyámat nagyon szeretem, ő a mindenem. Kutyaiskolába járunk rendszeresen, minden Vasárnap már majd egy éve.

Nagyon sok mindent tud már, azokat is amiket megemlítettél itt.

Első hívószóra visszajön hozzám, póráz nélkül is megy a lábam mellett, ül, fekszik,áll,(akkor is ha bizonyos távolságból mondom neki)helyben marad(úgy is ha nem lát),

visszahozza a tárgyakat, elereszti,kúszik,pacsi, parancsra ugat, nyomkövetni tanul, meghajol,tolat, megkeres ha elbújok....

Remélem nem hagytam ki semmit. És ezek mellett agilytizünk is. Ezt a trükköt is szeretném neki megtanítani, ezért kértem tanácsokat,tippeket, hogy ki, hogy csinálta.

A 8. ponttal, azt hiszem értem mit szeretnél közölni. De hidd el, nem az a célom hogy cirkuszi kutyát csináljak belőle. Csupán tanítom a kutyámat, hiszen ezt szereti, boldog lesz tőle. A tanulás is része egy kutya életének!

2011. jan. 29. 19:26
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Akkor élvezetes meghalást!
2011. jan. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem értem most mi a problémád!? Ilyen kedved van hogy belekötsz mindenbe? Vagy esetleg a trükkel van valami bajod?

Na de azért kössz a hasznos választ...!

2011. jan. 29. 20:13
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én kutyám imád másoknak bohóckodni és imád trükköket tanulni. Szégyen, nem szégyen, előbb tudott megdögleni, mint laza pórázon közlekedni. Na és? :D Én legalább foglalkozom vele, és a szabadidőmet nem presszókban töltöm a haverokkal, míg a kutyám ki van csapva a kertbe, hanem a kutyámmal töltöm és közben hülyeségeket tanítok neki, amit mind a ketten imádunk és élvezünk. :)

(Azóta már megtanult laza pórázon sétálni.)

Kérdező, ne foglalkozz az ilyen okoskodó hülyékkel. Én is írtam már ki hasonló kérdést, mint te, és nekem is volt olyan ember, aki hasonlóan elkezdte szétoffolni a kérdést, hogy hülyét csinálok a kutyámból.

És akkor mi van? Majd én eldöntöm, mi a jó a kutyámnak. Mindig vannak ilyen okoskodó majmok. Unatkoznak. Meg gondolom mindenkit feljelentenek, akik láncon tartják a kutyáikat. Chö. Inkább azokkal kéne foglalkozniuk.

2011. jan. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Igen, sajnos a kutyások zöme nem törődik azzal, hogy más mit tanácsol. Ezért van annyi rosszul tartott kutya, mert mindenki tulajdonának tekinti és saját belátása szerint dönt egy élőlény sorsáról.

Csak akkor minek itt kérdezősködni?

Mindenki csináljon amit akar és ahogy akar.

2011. jan. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én és a kérdező most szörnyen rossz és állatkínzó gazdik vagyunk, mert trükköket tanítunk a kutyáinknak. :D

Istenem, inkább ne mondtál volna semmit. Ismered ezt a mondást?: Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna. ;)

2011. jan. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 miamiu ***** válasza:

Régi kérdés, de szeretném hozzátenni a kérdező "védelmében" hogy én pl. azért tanítok különböző trükköket a kutyámnak, hogy a fizikai fárasztás mellett agyilag is lefárasszam.


A tanulás közben is vezeti le az energiáit amitől engedelmesebb és fegyelmezettebb, jobban hallgat rám.


Ha nem hallgatna rám megfelelően pl. nem is engedhetném el erdőn-mezőn futkározni!!!


Nem arról van szó, hogy cirkuszi kutya vagy sem. A trükkök tanítása jó módszer a hobbikutyásoknak arra, hogy fejben lefárasszák kedvencüket.

2014. okt. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!