Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Spitz vagy csivava? (Kérdésed...

Spitz vagy csivava? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

nagyon tetszik a csivava csak két baj van vele :( annyira divatkutya sajnos a másik meg sztem törékeny :/

ezért gondolkozom a törpe spitzen

nem tudok dönteni köztük a csivava jobban tetszik de a fent már leírtam a problémákat

melyiket válasszam?


a hely stimmel rengeteget olvastam utánuk megfelelnének az élet ritmusomhoz meg a családhoz


2011. febr. 6. 17:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Itt van 1kis törpe spitz.Hátha segít a döntésben. http://www.youtube.com/watch?v=HCyj4IZUMwo
2011. febr. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
mennyivel eszik többet egy spitz?
2011. febr. 6. 18:01
 3/22 anonim ***** válasza:
Meg az áruk sem egyforma.A spitz drágább.Minél kisebb,annál drágább.A spitzet nem lehet öltöztetni.És mindkét kutyafajta irtó kényes.
2011. febr. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Szerintem egyformán esznek.Ugyan olyan kicsi mindkét fajta.Csak a spitznek hatalmas a szőre.
2011. febr. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

2. válaszadót nem értem! annál kisebb annál drágább de a spitz drágább ?

am csak akkor lenne normális (nem csilli-villi) ruha ha tél lenne és eüs okok miatt!

2011. febr. 6. 18:12
 6/22 anonim ***** válasza:
A spitznél van ez,hogy minél kisebb,annál drágább.A legkisebb a pomerániai törpesitz.És nem kell neki ruha,mert akkor bundája van,hogy a tél a kedvenc évszaka.Kiskorába kell neki ruhácska,mert akkor kisebb a szőre,de amint látod,hogy nő eléri az egy éves kort,már semmilyen ruha nem megy rá a bundája miatt.
2011. febr. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
ja értem köszönöm a válaszokat
2011. febr. 6. 18:20
 8/22 Ninna ♥ ***** válasza:
47%
Én személyes tapasztalataim, véleményem alapján inkább a törpespicceket választanám. Nem olyan makacsak, mint a csivavák, éber, energikus, játékos, figyelmes, könnyen taníthatóak. A csivavákra is jellemzőek ezek a tulajdonságok, de ők meglehetősen makacsak, és magabiztosak is egy-két helyzetben. Mérlegelned kell, hogy tudsz-e napi 20 percet csak a spicc ápolására áldozni, mert neki bizony napi 20 perc fésülés + egyéb dolog elkél, mert nagyon hosszú szőrű kutyusról van szó. Enni szerintem mindkét fajta ugyanannyit eszik, szerintem egy nagy zsák táp két-három hónapig is elég lehet nekik, főleg, ha jó minőségűvel (Orijen, Acana, Taste of wild) eteted, mert abból még kevesebb kell.
2011. febr. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Nekem hosszú szőrű csivim van.

Egyszerűen imádom.

Jó fej, okos, értelmes, szófogadó (nevelés kérdése).

Egygazdás kutya. Szörnyen bátor, és tipikus paplan lakó. :)

Csivaváknak való Royal Canint eszik. Fél kiló elég neki egy hónapra. Heti egyszer kell kifésülnöm a bundáját. Télen kabátban sétál, de csak mínusz 5 fok alatti időben. Tévedés, hogy törékeny, nagyon stramm kis jószág. A látszat bizony csal. :)

Játékos, több játéka van, mint egy kisgyereknek.

Csak akkor lesz divatkutya, ha úgy kezeled. Nagy tévedés, hogy csak kézben érzi jól magát, és nem szeret sétálni. Mindennap le kell vinni, izgatottan várja, hogy végre az utcán szaglászhasson.

Tény, hogy egy picit makacs, és önfejű, de annyira aranyos kis hülye, hogy elnézem neki. Ha elszalad vele a ló, akkor kénytelen vagyok éreztetni vele, hogy én vagyok a nagyobb, de hamar észhez lehet téríteni. :)

Szomszédban van egy fehér spicc. Elég sok gond van a bundájával, sokat kell fésülgetni, mert hamar csomósodik.

Én a csivire szavazok. :)

2011. febr. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Ninna téved a spiccek szőrápolásával kapcsolatban! A spiccnek épphogy NEM szabad naponta fésülgetni a szőrét.

"A spitzek szőrzete ugyanis olyan jellegű, hogy nem tud összegubancolódni; az északi kutyafajtákhoz hasonlóan aljszőrzettel és fedőszőrzettel is rendelkezik. Hetente elég alaposan átkefélni a szőrzetét egy sűrű sörtés fémfogú kefével, amit egy óvatos fésülésnek kell követnie. A túl gyakori vagy túl alapos kefélés nem ajánlott, mivel kárt tehet az aljszőrzetben. Vedlés idején ajánlott kétnaponta kikefélni és átfésülni a szőrzetet, hogy az elhalt szőrszálak ne akadályozzák az új szőrszálak növekedését. Karmait rövidre kell vágni, és rendszeresen szükséges ellenőrizni a fogait – főként, hogy a hátsó zápfogakat nem fogkövesek-e. Javallott a végbél környékén lenyírni a szőrzetet, hogy a végtermék ne ragadjon bele a kutya szőrzetébe."

Én a spiccet választanám. Igazi csalágkutyák, könnyen tanítható, bújós, viszont ugatós, kissé félős. Kevesebb a "gond" vele, mint egy csiviel, bár ők is imádnivalóak. Csak kissé makacsak.

2011. febr. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!