Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Spitz vagy csivava? (Kérdésed...

Spitz vagy csivava? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

nagyon tetszik a csivava csak két baj van vele :( annyira divatkutya sajnos a másik meg sztem törékeny :/

ezért gondolkozom a törpe spitzen

nem tudok dönteni köztük a csivava jobban tetszik de a fent már leírtam a problémákat

melyiket válasszam?


a hely stimmel rengeteget olvastam utánuk megfelelnének az élet ritmusomhoz meg a családhoz


2011. febr. 6. 17:50
1 2 3
 11/22 Ninna ♥ ***** válasza:
Bocsi, lehet, hogy nem kellett volna általánosítanom, de a közeli ismerősöméknek törpe spiccük van, és naponta kell a bundáját fésülni kozmetikus javaslására is, és sokszor még a Furminator is rengeteg szőrt kiszed belőle. De nem kellett volna általánosítanom, mert lehet, hogy csak az ő kutyájukra jellemző ez, másokra nem :) Bocsi.
2011. febr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
én közép spiccet akartam, csak sajnos nem engedhettem meg magamnak, de én imdáom ezt a fajtát,
2011. febr. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 boborja ***** válasza:
egyiket se válaszd ugatosak folyamatosan ha a szél megrezdül is saját tapasztalat a spicc makacs tanithatatlan .
2011. febr. 7. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Rendes nevelés mellett,minden kutya tanítható.Az én spitzem pillantatok alatt tanul meg mindent.És igen nagyon ugatósak,az tuti,bár a barátnőm csivavája kifejezetten barátságos.De nagyon megéri,mert olyan édesek.
2011. febr. 7. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Ki írja azt a baromságot, hogy nem lehet naponta fésülni? Meg, hogy nem gubancolódik??????

A dupla szőrzet lényege, hogy az alj szőr puha és ezáltal csomósodásra hajlamos! Persze amelyiknek nincs annak tuti nem is fog csomósodni, bár akkor inkább csivire hasonlít.

Javaslom olvasd el a honlapomon a szőrápolást:

[link]

2011. febr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 18:43


Hát azért nem feltétlenül kell általánosítani, hogy minden csivi és spitz ugatós. Az én csivikém csak akkor ugat, ha megszólal a kaputelefon, vagy ha kopognak. Rászólok, elhallgat és bemászik a helyére. Az utcán soha nem ugatott még, sőt, ha őt ugatja meg egy másik kutya, le se ejti.

Szomszédunk spitze sem hangoskodik soha, és neki igen is sokat kell ápolni a szőrét. Vagy a szomszédé egy kivételes kutya.

2011. febr. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Szerintem is spitz,mert a csivava már túl van tenyésztve,és mindenféle bajt összeszednek!
2011. febr. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Évikee. =$ válasza:
nekem csivavám van.. hidd el nem olyan divatkutya az.. : )) Attól függ, hogy milyen környezetben tartod.. ha hagyod futkosni és nem simogatod egész nap, akkor nem lesz olyan kis öleb.. de ha elkényezteted, akkor igazad lesz benne, hogy "divatkutya" lesz.. ez csak rajtad múlik.. egyébként szerintem ez a jó választás, mert strapabíró és szembeszáll nagyobb kutyákkal is.. lehet, hogy viccesnek tűnik, de ez tényleg így van.. az enyémnek a fogkövét lekellett csiszoltatni, és 3 altatót kellett beadni neki. és abból az altatóból egy darab, egy nagy kutyát kiütött volna.. Szóval.. remélem segítettem.
2011. febr. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Halgass a szívedre de hogyha nem megy akkor menjetek el mondjuk egy menhelyre és sétáltassatok meg egy Csivavát és egy spitz. Kérdezzetek róla a menhelyen (ha menhelyen akarjátok) venni.


Sok szerencsét.

2011. febr. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

spicc:)

Nekem közép spiccem van okos. szófogadó. Ugatni a lakásba nem ugat , csak kint az utcán. A szőre NAPI ápolást igényel ,rengeteg szőre van ami gubancolódik (főleg a fülénél és a hajlatoknál)

2011. febr. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!