Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudjuk leszoktatni 8...

Hogy tudjuk leszoktatni 8 hetes rottweiler kan kiskutyánkat, hogy ne harapdálja a kezünket és a nadrágszárunkat úgy, hogy ne öljük ki belőle azt hogy ne harapja meg mondjuk a betörőt?

Figyelt kérdés
2009. febr. 9. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Pl az a lényege, hogy csak magatok felé idomítsátok a jómodorra és az idegenekkel szemben ne. Mindegyikőtök adjon neki enni naponta felváltva, mert a kutya ahhoz ragaszkodik a legjobban, akitől enni kap.

Amúgy ez csak kiskorában van így,mert egy éves koráig cserélődnek a fogai és neki rágnia kell, mert ugyanúgy fáj neki az ínye mint a kisbabáknak.

a mi kutyánk a kisszoba szőnyegét is lebontotta, meg a vadiúj sony tv távirányítót is megette, aztán elmúlt.

Szóval nem kell erre kimondottan idomítani, esetleg amikor harapdál adjatok neki a szájába azonnal olyan dolgot amit rágcsálhat pl:egy kutya vitaminrudat.

Ez majd elmúlik nála.

Megjegyzem, ha a kutya megharapja a betörőt, hiába van az magánterületen, a betörő tehet feljelentést, mondjuk 8 napon túl gyógyuló sebekért és akkor a kutya gazdája a felelős.-de ezt csak úgy a miheztartás végett.

Üdv!

2009. febr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a vélaszt!
2009. febr. 9. 20:52
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezőnek: ha a kutya nem amiatt harapdál, mert fogzik, hanem mert így játszik, akkor le kell róla szoktatni. Ezt úgy tudod megtenni, hogy mikor megharap, akkor passzív leszel, esetleg otthagyod büntetésből és nem veszel róla tudomást. Ráütni nem érdemes ilyenkor, mert azt hiszi hogy benne vagy a játékban, hisz ő is csak játékból harapdál.

Első válaszadó írta: "Megjegyzem, ha a kutya megharapja a betörőt, hiába van az magánterületen, a betörő tehet feljelentést, mondjuk 8 napon túl gyógyuló sebekért és akkor a kutya gazdája a felelős.-de ezt csak úgy a miheztartás végett."

Nem jól tudod. Abban az esetben ha te kiraksz egy táblát, hogy vigyázz a kutya a harap, úgy ha a kutyád akár meg is öli a betörőt, akkor sem vagy jogilag felelősségre vonható.

2009. febr. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A 8 hetes kiskutya játékból és fogzásból harapdál, semmi köze ahhoz, hogy később megharapja-e a betörőt.
2009. febr. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

szia!

ezt egy korábbi válaszomból másoltam ki, mert ugyanez volt a kérdés eleje.annyit hozzátennék hogy a területét meg fogja védeni anélkül is amit tanácsolok.


"én is ezért regiztem erre az oldalra legfőképpen mert ezt a kérdést tettem fel.nekem is 8 hetes volt a kutyám most már 4 hónapos múlt.az elején ezt fogja csinálni, nem kell aggódni csak játszani akar.csináld azt amikor ilyen játékot játszana akkor a játékai közül válassz ki 1et és amikor harapni, csipkedni akar rakd a szájába és azzal játszatok tovább.ne engedd hogy megharapjon, mert később ez gond lehet.ha meg beléd harap visíts fel mint 1 kiskutya, lehet hülyének néznek de a kutyus tudni fogja hogy fájt. ha meg akkor sem érti fordulj el tőle és hagyd abba a játékot.kitartás és türelem.vidd kutya közösségbe !3 hónaposan én mát vihettem oltott és egészséges kutyákhoz.remélem segítettem."

2009. febr. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Másodiknak!

Igen így van a tábla mindent megold, de ha lenne egy rendőr volt férjed mint nekem, akkor tudnád, hogy a tábla ottlétét be is kell bizonyítani, mert a cserfes betörő lehet magával viszi.

Egyébként nem bánnám, ha a betörőket bűntetlenül seggbe lehetne harapni.

De tényleg ha ott a tábla, akkor igazad van, csak erre nem Kösz a helyesbítést.

2009. febr. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak erre nem tértem ki. kösz a helyesbítést. Ez lett volna a vége,csak többfelé figyelek. :))
2009. febr. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Adjatok neki rágcsát a fogváltáshoz, és szigorúan neveljétek le a harapdálásról. Semmit nem öltök ki belőle, csak megtanulja, hol a helye. Ha idegen megy a területére, ugyanúgy bántani fogja, pláne, ha iskolázzátok (őrző-védő, élvezné). Viszont ha nem vagytok következetesek ezügyben, és egyszer nektek támad, mert neki szabad, az csúnya lesz.
2009. febr. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pontosan, ez minden kiskutyára jellemző, hogy harapdál, de nyugodtan szoktasd le róla. Ebből is csak megtudja, hogy nem ő a vezér...ami nagyon jó, ha tudja, sőt tudatni is kell főleg egy ilyen kutyával.

De ettől még titeket és a házat védelmezni fogja, ha eljön az ideje, és szükség van rá. Természetesen "Vigyázz! A kutya harap.", vagy hasonló tartalmú táblát tegyetek ki, jól látható helyre.

2009. nov. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!