Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tartják sokan gonosznak...

Miért tartják sokan gonosznak a gyönyörű kuvaszt?

Figyelt kérdés
2009. febr. 9. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

szerintem nem tartja senki gonosznak, hisz gonosz állat nincs! csak az a elterjedt róla, hogy idős korára baj lesz az elmeállapotával.

mikor kicsi voltam nekünk is volt kuvaszunk, és semmi baj nem volt vele, de mikor már idős lett meg akart minket is támadni, így sajna muszáj volt elaltatni... )=

2009. febr. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kuvasz - hasonlóképpen pl. a kaukázusihoz - nagy teret igényel. Pásztorkutya. Az, hogy egy kuvasz "bekattan" idős korára, az a nem megfelelő tartásnak köszönhető. Sajnos ami neki genetikailag kell, az nincs meg még a kertes házak többségében sem.

Mi tanyán élünk és volt kuvaszunk. Több hektárnyi birodalmában eszébe se jutott megbolondulni. Ellenben ha láncra kötik, kennelbe zárják, akkor sajnos menthetetlen.

A másik fontos, hogy ne ő legyen a falkavezér. Ez majdnem minden kutyánál áll, hogy a gazdinak kell lennie a főnöknek, de a kuvasz nagyon komolyan az ember fejére tud nőni. Szerető, de szigorú, ugyanakkor következetes és igazságos gazdára van szüksége.

Egyik ismerősünk szintén tanyán tartotta a kuvaszát, a kutya tudta is a rangsort a családban, de azt is, hogy szertik. Az ismerősünk kisfiát - mint leggyengébbet a falkában - védelmezte. Kifejezetten rá lehetett bízni a kisgyereket a kutyára, nem kellett félni, hogy valami bajt csinál.

2009. febr. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
0%

Volt egy leirás a kuvaszról úgy emlékszem Petőfi írt róla talán egy regényben.

Egy gyereket védett meg a kuvasz(ok) a farkas(tól)a lényege a kutya azért védte meg mert zsákmányának tekintette a gyereket.

Ez talán megmagyarázza a kuvasz megvadulását és nem a bezártság mert abban minden kutya bekattanhat.

Vagyis a falkába alatta lévőre előfordul rátámad és táplálékának tekinti.

2009. febr. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

22:23

Ez így nem állja meg a helyét - több okból.

Egyetlen falkában élő állat sem tekint a rangsorban alatta állóra zsákmányként. Ez abszurd - ellentétes a falka törvényeivel.

Egy költő nem etológus - hogy ő mit írt egy "regényben" az nem tudományos fajtaleírás, hanem a saját (lehet h téves) megállapításaira hagyatkozik.


Amit 21:39 írt, azt tartom a helyes válasznak. Egy kuvasznál kulcs a tér és a falkavezér személye. Az előbbi hiányát a kuvaszok a többi kutyánál is rosszabbul viseli mentálisan.

2009. febr. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én mindig azt hittem, hogy a kuvasznak hamar elszivacsosodik az agya és azért válik agresszívvé. Nem tudom miért alakult ki ez a kép, biztos valaki írhatta ide a fórumra, vagy egy weboldalra. Utánnaolvastam kicsit neten és tényleg mindenhol a mozgástér hiányát okolják. Jó tudni. Egyébként szeretem ezt a fajtát.
2009. febr. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

mert egy könnyen elérhető fajta, ezért sok embernek van, ezek közül rengetegen nem értenek hozzá, nem foglalkoznak vele, ergo elvadul egy lánc végén, így átlagban rossz tapasztalatok fűződnek hozzá.


Ez egy negatív sztereotípia, és az hogy van alapja, sajnos tény, de ez nem a fajta hanem a nem megfelelően tartók hibája!


Viszont ha többet szerepelne a fajta a médiában, nagyobb hangsúlyt fektetve a jó tulajdonságokra, akkor még több embernek lenne, annak is akinek nem való, így még több negatív tapasztalat lenne.....nem tudom mi a jó megoldás.


A fajta szempontjából talán nem is olyan nagy baj, hogy gonosznak tartják, így kevesebb hozzá nem értő vesz magának kuvaszt!

2009. febr. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Örülök,hogy senki sem írt szájhagyomány által terjedő bolondságokat.A válaszokkal egyet értek.Két kan kuvaszom van igyekeztem őket nagy szeretetben és kellő szigorban felnevelni.Azt hiszem sikerült,én vagyok a főnök,az viszont igaz,hogy a párom nem tud nekik úgy parancsolni mint én ,de nem is foglalkozott velük annyit.Megkötve sosem voltak és tettlegesen bántalmazva sem.
2009. febr. 12. 20:19
 8/8 Maskawa62 ***** válasza:

A kuvasz, ha jó kezekben van és megfelelően szocializálják, egy hűséges, gazdáját és annak házát mindhalálig védelmező, családcentrikus kutyává fejlődik. Láncra verve, szűk kennelbe zárva úgyanúgy megvadul, mint akkor, ha a gazdája nem képes következetesen kezelni, és bántalmazza, vagy épp mindent megenged neki.

Láttam már kuvaszt átlagos családi ház udvarán egy 1,5 x 10 m-es kennelbe zárva. Szegény kutya ugatta volna az idegeneket (engem és az ismerősömet), de annyira beteg volt, hogy köhögve, fuldokolva ugatott, majd - mivelhogy le volt bénulva - a két mellső lábán nagynehezen bevonszolta magát a kennel végébe. Pár héttel utána elmentem megnézni, érdekelt, mi lesz szegénnyel, de akkor már elpusztult. Sötétszürke volt a mocsoktól szegény kutya, de azért fel lehetett ismerni, hogy kuvasz. Nem sokon múlt, hogy hívjam az állatvédőket, a mobil már a kezembe volt, és olvastam le a házszámot...

A gazdáját kéne úgy tartani!!!

2010. okt. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!