Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » NÉMET JUHÁSZ: Hibát követek...

NÉMET JUHÁSZ: Hibát követek el, ha pároztatok két gyönyörű törzskönyv nélküli (mindkettő törzskönyves szülőktől származó) Német juhász-t?

Figyelt kérdés

Van két hivatalosan nem fajtatiszta német juhász kutyám, törzskönyvük nincs, de mind a kettő szülei törzskönyvesek. Pároztatni szeretném őket, hogy kiskutyák legyenek, hobby célra adnám őket gazdihoz.. 4 ismerősömnél már lenne helye a kicsiknek..


Sokszor írták páran, hogy törzskönyv nélküli kutyákat ne nagyon pároztassanak. De kíváncsi lennék a véleményekre, hogy szerintetek hiba lenne, ha pároztatnám a két kutyusomat. (A kutyák természetesen nem rokonaik egymásnak)


2011. máj. 24. 00:56
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
9%
Nem, miért lenne hiba? Mi is így pároztattuk, és ugyanúgy megveszik.
2011. máj. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen szerintem hiba, azert mert a kutyak nincsenek szurve tehat hordozhatnak betegsegeket amik a piciken jonnek majd ki. Masresz meg ha az osszes szulo tkv-s hogy lehet hogy ok nem? es ismered az osszes felmenot, biztos vagy benne hogy nem "rokonok"?


Masreszt meg dugig vannak menhelyek, gyepik, , tenyesztok, hirdetohelyek nj kutyaval mert senkinek nem kellenek, az a 4 ismeros aki ugrana a te kolykeidre, megmenthetne 4 kutya eletet pl. egy sinterteleprol

2011. máj. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Igazából azért érdekelnek vélemények, mert a tenyésztő, akitől a szukámat két éve vásároltam közel lakik hozzánk, és látta, hogy van egy most egy kan Német juhászunk is, és beszólt, hogy ugye nem akarjuk tenyészteni őket.


Én nem is azért vettem a kanomat, hogy tenyésszem őket. Nem pénz szerzés a célom. És szerintem ezzel, hogy pároztatom a kutyáimat és a kiskutyákat oda adom ismerőseimnek, esetleg azokat a kiskutyákat, akiknek nem találtam gazdát, x áron eladom, nem sértek meg senkit illetve semmit.


A tenyésztő gondolom attól fél, hogy a környéken majd kevesebb kutyát tud eladni, ha én tőlem elvisznek párat. De ismétlem nekem nem a pénz szerzés a célom!

2011. máj. 24. 01:26
 4/21 A kérdező kommentje:
Még nem is biztos hogy pároztatni fogom őket, a szuka még nem tüzel, azért vagyok kíváncsi a véleményekre. Gondolkozok ivartalanításban is.
2011. máj. 24. 01:28
 5/21 Tyler913 ***** válasza:
100%

Sajnos ez mutatja,hogy a "tenyésztő",akitől vetted a kutyád,valójában szaporító.Ha nem lenne az,adott volna törzskönyvet,ráadásul egy jó tenyésztőnek nem ronthatnád el az "üzletét",hiszen akkor hoz le almot,ha van előjegyzés.

Ahogy írták előttem,németjuhászokkal tele vannak a menhelyek,szóval fölösleges még egy almot lehozni,hacsak a szülők nem törzskönyves,mindenfajta betegségre szűrt példányok,jópár kiállítási minősítéssel.

2011. máj. 24. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
97%

egy alom nagyon sokban lehet ám... ha császározni kell a szukát, akkor határ a csillagos ég... műtét, tápszerezés...

de egyébként is, egy siserehadat etetni, féreghajtani, oltatni, csak úgy repülnek az ezresek.

ezt a pénzt akkor költsd inkább az ivartalanításra.

2011. máj. 24. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
1%

Rossz helyen tetted fel a kérdést.

Sok válaszoló szintén tenyésztő, nyilván le fognak fikázni, mert kétségbeesve próbálják fenntartani a megélhetésüket. Kívülállóként nézve ez nekem elég szánalmas, dehát mindig is voltak ilyen emberek, meg lesznek is.

2011. máj. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%

Nem az üzletüket féltik, hanem a fajtát.

A németjuhászoknál elég gyakori a diszplázia. Honnan tudod, hogy a Te kutyáid milyen csípővel, térddel rendelkeznek? Ha pl lesz 6 kicsi és abból 4 sánta lesz, lehet kidobják őket a gazdák, mert "használhatatlan".

Meg ha nincs törzskönyvük, nem hinném, hogy fejből tudnád a szülők felmenőit név szerint, hogy tudd, hogy valóban nem rokonok-e.

Meg a másik, hogy ha elviszik az összes kölyköt, és ők is így gondolkodnak, hogy jajj olyan szép, a nagyszülők törzskönyvesek, ezért én is szaporítom, akkor gondold el, hogy hány kiskutya lesz még a Te "hibádból". És azoknak a minősége, már tényleg nem lesz tökéletes.

Szerintem dönts inkább az ivartalanítás mellet, sokkal könnyebb az neked is, a kutyáknak is. Sok szenvedéstől és betegségtől kímélnéd meg őket.

2011. máj. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Igazából annyi a németjuhász, hogy Dunát lehetne vele rekeszteni.

Másrészt, az hogy "gyönyörű" egy szubjektív vélemény. Lehet egy tenyésszemlén nem állnák meg a helyüket.

Írták előttem már az öröklődő betegségeket, a menhelyen lévő németjuhászok számát,, valamint hogy akinek tovább adod a kölyköket, mi a garancia, hogy ő nem kezdi el ugyanezt mint te?

Szerintem teljesen felesleges, és káros is.

2011. máj. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Most nem ellened beszélek, hanem úgy általában mondom.

Biztos vagyok benne, hogy akik azt mondják, hogy az ő kutyájuknak nincs törzskönyve, de a szülőknek igen, azokat úúúúgy átvágták, mint a huzat. Tenyésztő ilyet nem csinál! Tenyésztő elviszi a kutyáját kiállításra, tenyészszemlére, megcsináltatja a szükséges egészségügyi szűréseket, majd kiváltja a törzskönyvet a kölyköknek, és büszke arra, hogy szép és egészséges kutyák viszik tovább a kennelnevet.

Mi akadályozta meg abban, hogy kikérje a kölyköknek a törzskönyvet? Azt gondolta, hogy ha 6.000 forinttal többet kér el, akkor majd nem tudja eladni?

Szerintem Te is érzed, hogy ez sántít:(


Nekem is tk. nélküli (fajtatisztaként eladott) kutyám van, de én azt is tudtam, hogy a kutyám szüleinek sem volt tk-ük. És bár szép és egészséges a kutyám, és sokan szerettek volna Molly-kölyköt, mégis ivartalalníttattam.

Egyrészt azért, mert nem törzskönyves, és mióta benne vagyok a "kutyás világban" felelősséget érzek a fajta iránt.

Másrészt azért, mert nem bírtam volna végignézni a vemhesség nehéz heteit, az ellést, és az azt követő macerát, amíg a kölykök nyúzzák. A kutyák olyan rövid ideig élnek, nem akartam volna fél évet elvenni tőle ezzel. Inkább túrázunk, játszunk, vagy kiülünk a Margit szigetre hekket enni:)

2011. máj. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!