Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolha probléma. Van ami használ?

Bolha probléma. Van ami használ?

Figyelt kérdés

Kistermetű szobakutya, már sok mindent kipróbáltunk. Nem vált be az advantix, se az exspot, 1-2 hét után újra megjelennek a bolhák.

Próbáltuk a bolha port, a fürdetőt, sőt az ampullás permetezőt is. Semmi hatás.


2011. febr. 8. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekünk a Frontline vált be, igaz, ez drágább is. A spray változatot használtuk, azóta nincs bolha.
2011. febr. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Neocidol ampulla (1 ampulla 10 L vízben oldódik, ebben egy kiskutyát át lehet áztatni jól) aztán Frontline. Tuti védelem. Ez nekünk mindig bejött. Az ampulla 3db/1000Ft kb, bár a Frontline drágább, de jó, ráadásul kistestű kutyára nem olyan egetverő az ára.
2011. febr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Na ezt az ampullát próbáltuk mi is csak nem tudtam a nevét. Mi advatixel karöltve, akkor is 1-2 hét volt a ható ideje.
2011. febr. 8. 13:25
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mi az alapprobléma? Hogy a kutyából kiírtjátok a bolhát, de a lakásban nem. (már ha lakásban lakik, csak mert írtad, hogy szobakutya)

Amint egy kicsit gyengül a spot-on hatása, visszamennek bele a bolhák, hiszen ott nyüzsögnek körülötte.


Az egész lakást végig kell porszívózni, majd Neostomosan-os oldattal (szerintem hatásosabb, mint a Neocidol) végigpermetezni. Kanapét, szőnyegeket, sarkokat, mindent, ahol megbújhatnak.


Az én kutyámba nem mennek bolhák, pedig a vérszívók (pl. kullancsok) imádják. De mivel az életterében nincsenek, így nem is jelennek meg rajta.

Nyilván lenne lehetősége utcán összeszedni, vagy biztos találkozunk azért olyan kutyával, akiben esetleg lehet, de ha az alapvédekezés (spot-on, riasztó nyakörv, stb) rajta van, akkor nem fog belemenni. Hacsak nem nyüzsögnek az életterében...

2011. febr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Így igaz! Lakást is bolhaírtani. Ha padlós, a széleket Piretrinnel leszórni. A Neostomosanos spriccelést pedig 4-5 naponta megismételni.
2011. febr. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ninna ♥ ***** válasza:

Egy tuti dolog, az a Skudo ultrahangos riasztó. A bolhákat, és a kullancsokat is elriasztja, nagyon jó, egyedüli problémája, hogyha beázik, akkor ki kell szárítani hajszárítóval, de ez is 1-2 perc alatt megvan, és utána teljesen jól működik. Én a kutyámnál, aki nagytestű, a Skudo mellett használom a Frontline cseppeket is, és így a kettő nekünk nagyon jól beválik :) Itt van a riasztó: [link]


De egyébként a Neostomosant én is tudom ajánlani. Amikor a kutyám valakitől elkapta a bolhát, rögtön megfürdettük az állatorvos által adott szerrel, teljesen jól lehozta neki a bolháit, kapott új spot-ont, és új ultrahangosat is, és azt hiszem akkor még pár hónapig Scalibor nyakörv is volt rajta, bár azt később levettem. Na a lényeg az, hogy én napi 3x porszívóztam egy héten keresztül, 3 naponta a Neostomosan oldattal befújtam a ház összes szegletét, ahol a bolhák megtelepedhetnek, a fekhelyét minden helyét, ahova le szokott feküdni, kitakarítottam rendesen többször egy héten is, és a játékait is, mindent fertőtlenítettem. Ez 5 hónapos koráig volt, most 14 hónapos, és lám 9 hónapja semmi problémánk nincs a bolhákkal sem. Én csak ajánlani tudom a Skudo-t, és a Neostomosant is!

2011. febr. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!