Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Behívás probléma?

Segítség! Behívás probléma?

Figyelt kérdés

lassan 5 éves labrador kan kutyám nem jön hívásra. ha szólok neki, és rám néz akkor nagy örömmel odajön, viszont ha úgy hívom ,hogy nem figyel rám pl szaglászik akkor nem jön oda. arra gondoltam hogy veszek egy sípot, mert észrevettem,hogy az ilyen hangokra mindig felfigyel. ma csak azért mertem elengedni, mert ott volt barátnőm golden szukája, és játszottak, kergetőztek a parkban, és ha barátnőm odahívta a kutyát jött az enyém is.

a síp megoldás lehet? próbáltam már 10m-es pórázzal, klikkerrel is, de ha nem sikerül magamra vonnom a figyelmét, akkor nem jön oda.

14/l


2011. nov. 12. 19:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
búj el a kutya elől amikor nem figyel utána majd keresni fog ezt párszor megcsinálod és figyelni fog rád ha még se, látod hogy nem keres akkor talán a síp segíthet de úgy kapcsold össze hogy amikor a síp szót hallja akkor jutalom falatot kap ezt is gyakorolni kell..vagy kutyasuli mert a rangsorral vannak gondok..
2011. nov. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!:) legközelebb kipróbálom, hogy elbújok előle hátha beválik.
2011. nov. 12. 20:06
 3/14 anonim ***** válasza:

A hallása jó a kutyusodnak? Csak mert írod hogy ha rád néz azonnal jön hozzád, de ha kiabálsz neki nem figyel. A sípnál is lehet hogy nem a sípra figyelt, hanem a másik kutyát síppal hívták és annak a kutyának a viselkedésére figyelt. Remélem nem süket. :)

Nekem tibet spánielem van (vagy pincsi keverék, ez még kérdés, az is marad...) és azonnal jön. Ha olyan a kedve, de ha más kutya érdekli, akkor alkalmi süket és nem akar jönni. :D

2011. nov. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
nem süket semmi baja a hallásának :) inkább csak alkalmi süket mint a tiéd :D barátnőm nem síppal hívta a kutyát:) neki odamegy még kölyök és nem érdekli annyira a szagok mint az enyémet :) (onnan gondolom hogy a síp megoldás lenne, mert egyszer volt egy sípom nem kutyasíp hanem ilyen szilveszteri.. és arra is nagyon felfigyelt, és jött oda, pedig nem is mondtam neki)
2011. nov. 12. 21:02
 5/14 $zanđy válasza:

Nekem is 5 éves és makacs a kutyám, és most két nappal ezelött megfojtott nálunk egy kiscsirkét és családban elszakadt a húr. ettől kezdve nagyon szigorúan bánunk

vele és így sokkal engedékenyebb lett. Nem szabad hamar abbahagyni mert ugyanolyan lessz.

2011. nov. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
mit értesz az alatt hogy szigorúbban?
2011. nov. 12. 21:41
 7/14 $zanđy válasza:
Morogj rá, ne hagyd neki hogy a maga akarata szerint cselekedjen. Tanítsd meg neki hogy nem a pajtása vagy, hanem a gazdája, és engedelmeskednie kell akkor is ha távol vagy tőle.
2011. nov. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszi :)
2011. nov. 12. 21:58
 9/14 $zanđy válasza:
Szívesen.=)
2011. nov. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

google, "hogyan legyek falkavezér", első találat

Linkelném is, csak kivágnak érte ;)

2011. nov. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!