Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatok a 2 hónapos bernimnek...

Adhatok a 2 hónapos bernimnek embereknek készült porcerősítőt?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm szintén bernit tart,és ő azt monda,kiskora óta ilyet ad neki,mert jót tesz az izületeknek. Szerintetek is?
2011. febr. 8. 14:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem biztos. Attól is függ mit eszik a kutya(házi koszt vagy száraztáp, abból is milyen minőségű stb.).

Ha feleslegesen adsz neki, kifejezetten árthatsz az izületeinek. Úgyhogy kérdezz rá az állatorvosnál.

2011. febr. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én nem mernék a kutyának adni semmiféle embernek való gyógykészítményt.
2011. febr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Sokan adnak emberit. Én inkább a kutyának valót adom, mert úgy gondolom, biztos van különbség a kettő között.
2011. febr. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

ma 14:15

A kagylós készítmény bármikor adható.

2011. febr. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Milyen kagylós készítmény?
2011. febr. 8. 14:28
 6/13 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne adj neki embernek való készítményt.Én az amstaffomnak GF 600-at adtam,kicsit drága de nagyon jó, sokan dícsérik,köztük én is !



16/L

2011. febr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Zöldkagyló kivonatot lehet, nekünk a doki is ajánlotta.
2011. febr. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Ninna ♥ ***** válasza:
Sokan adnak a kutyájuknak állatorvos javaslására Béres porcerőt, vagy Proenzi 3-at is, de ha az állatorvosod nem engedélyezte, és nem ajánlotta, akkor ne add neki, mert nem tudhatod, hogy jót teszel-e neki. Ha minőségi tápot kap, akkor max mellette valami Luposan féle csonterősítőt szabad neki csak adni, erősebbet nem, mert a kálcium és foszfortúladagolás nagyon súlyos körülményekhez is vezethet, amit meg gondolom nem akarsz. Hívd fel az állatorvosodat, kérd ki a véleményét, nekem pl. csak a Luposant ajánlja, mást nem is engedne hogy adjak neki.
2011. febr. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Olyat sose kérdezz, hogy "embereknek valót" adhatsz-e neki, mert alapból az a válasz, hogy nem! Ha konkrétumot kérdezel, akkor már akár lehet igen is. Proenzi3-at például szabad adni a kutyáknak, ugyanolyan jó, mint amit kifejezetten kutyáknak gyártanak, csak sokkal olcsóbb. Én is azt adtam az enyémnek. Ráadásul a glukozamint túladagolni sem lehet. Felnőtt ember adagja 2 tabletta, egy kicsi berninek kb. 1/2 tabletta kell naponta, ha 30 kiló lesz akkor már mehet 1 egész.
2011. febr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes olyan tápot választani, amiben van hozzáadott zöldkagyló kivonat. Így egy csapásra megoldod az etetést és a porserősítőt is. Ráadásul ebben épp annyi va, ami szükséges a kutyusnak. Mi a Dr. John Platinumot importáljuk, abban van hozzáadott zöldkagyló kivonat. Sok tenyésztőnk esküszik rá! Ha érdekel, írj, segítek merre kaphatod meg. Üdv: Ádám
2011. febr. 12. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!