Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Külföldön (németország)...

Istvan82 kérdése:

Külföldön (németország) szeretnék eladni itthon vásárolt törzskönyvezett kutyát. Milyen papírok kellenek hozzá, és ez mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 22:36
 1/6 hunter_girl ***** válasza:

Mért pont németországban?Milyen kutya?

Nem értek hozzá,de az én kutyámnak pár testvére kintvan németországban és a kutyám tenyésztője is rengeteget jár ki németországba küllem versenyre,kiskutyát kivinni.

2011. febr. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az útlevelen kívül semmi különös. Na meg chip, már ha ő még tetovált kutya és nem chipes.

És gondolom a vevődnek kell az ottani honosítást intézni, de lehet hülyeséget mondtam, majd valaki javít, aki okosabb. Vagy export pedigrét kérni a MEOE-nél?

Azt hiszem, legokosabb, ha felhívod a MEOE-t és megkérdezed.

2011. febr. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A MEOE-hoz bemész a kutya törzskönyvével, és kéred az export pedigrét. Ehhez kell azt hiszem 8500 ft, és az uj tulajdonos neve, és cime. Valamint utlevél, chip, és a veszettségi oltás megléte.

Fontos hogy a Te neveden legyen a kutya, mert ha még nem irattad át, akkor csak a tenyésztője tudja ezeket elintézni.

2011. febr. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztője tud róla? Általában a tenyésztőtől vásárolt kutyák adásvételi szerződésében elővásárlási jogot biztosítanak maguknak a tenyésztők, tehát csak akkor adhatod el a kutyát, ha ő nem él ezzel a jogával.
2011. febr. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha csak hobbikutyának adod el, akkor nem kell semmi különös, csak útlevél és chip. Ha kiállttatni is akarják majd külföldön, azt nem tudom, akkor lehet, hogy több igazolás kell. Bár a mi kutyánk magyar és mi külföldön élünk és az útlevelen kivül nem kell semmi neki.
2011. febr. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az adásvételi szerződésben én is kikötöm, hogy csak hozzám kerülhet a kutya, illetve az én tudtommal, és beleegyezéssemel más tulajdonába.


Ezért mindenképpen beszélj a tenyésztővel, én is szeretném tudni, hogy a tőlem származó kutya hová kerül.


Ahhoz, hogy kivihesd az prszágból, kell mikrochip+útlevél, és érvényes veszettség elleni oltás.


Valamint, mivel törzskönyvezett kutyáról van szó, kell egy exportpediree is. Ez nem kell a határátlépéshez, de a leendő tulajdonos, csak így tudja honosítani.


Ehhez igényelned kell egy exportpedigrét. El kell küldened a MEOE-ba az eredeti törzskönyvet, a tulajdonos adatait(Név+cím) mellékelned kell, és a tagsági kártyád (ha tag vagy) valamint a befizetést igazoló csekket.


Ha MEOE vagy MKSZ tag vagy, akkor 8500 Ft az exportpedigree, és kb. 3 hét múlva megküldik a címedre.

Kerül rá egy "Exportpedigree" felirat, ráírják az új tulajdonos adatait, és egy hologrammos matricát is helyeznek rá.


Ha sürgős, akkor kérheted sürgősségivel, ez 12500 Ft-ba kerül, és 3 munkanap alatt kész.


Ha nem vagy tag, akkor a feltüntetett összegek dupláját kell fizetned.

2011. febr. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!