Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csinált már valaki hasonló...

Csinált már valaki hasonló tesztet Berni pásztorral? Lehet javítani az eredményen?

Figyelt kérdés
Kíváncsi voltam, hogy a 21 hónapos Berni pásztorom milyen házőrző. Szóltam egy csavargónak, hogy öltözzön vastagon, vegyen fel kesztyűt stb. és a sarokteleken lévő házam utca felőli oldalsó kerítésén másszon be, hogy mit fog csinálni a kutya. Én bent voltam a házban készenlétbe, hogy ha gond lenne kimenjek. A lényeg, hogy amikor a fickó a kerítéshez ért ugatta, ezt az ürge félelmetesnek tartotta, de mivel látta, hogy a farkát is csóválja beugrott. A kutya megszaglászta és hagyta mászkálni a kertbe. Annyira nem akarom csibészeltetni, de azért lehetett volna egy kicsit keményebb a fellépése.
2011. febr. 9. 09:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A pitbullok igenis jók házőrzésre ,de csakis ÖV képzés után,mivel alapból nagyon barátságosak.1 kan pitbullunk van,öv-öztünk vele,idegent nem enged be,ám utcán bárki bármit tehet vele.Viszont egy berniből tényleg ne akarj brutál örző védőt.Ha olyan kell vegyél kaukázusit,apumnak az van,és oltári mit művel kapun belül.Mint egy vadállat.Kapun kívül ő is barátságos.Persze csak határozott kézbe való.A bernidet sztem ne nyaggasd ilyenekkel,neki teljesen más természete van:)
2011. febr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
ja és azt is cáfolnám ,hogy féltékenységből egy pitt nekimenne a gazdájának...no comment te nemvagy normális:Da legembercentrikusabb kutyák.
2011. febr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A sulin látk berni pásztort ÖV-zni, de még nem karra fog, egyelőre a zsákmány megfogása is kihívás neki. De majd ha kart fog, fotózok :)


De nyilván nem egy kifejezett Örző kutya, neki a nagy teste a fegyvere, meg az esetleges ugatása. Akit ez nem tart vissza, az bemenne egy képzett kutyánál is.

2011. febr. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha fog is kart egy berni, azt zsákmányból teszi. Ráadásul az teljesen más szituáció, mint az udvarra belépő idegen. A berni egy jószándékú, kellemes társ.
2011. febr. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én is ismerek egy berni pásztort, akivel őrző-védőzni szoktak. Egyébként nagyon barátságos kutya, de meg tudja védeni a gazdáját.
2011. febr. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Berni pásztor őrző-védő:


[link]

2011. ápr. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Olyan fajtát választottál, amelyik emberrel barátságos kell, hogy legyen. Annyit tehetsz, hogy megtaníttatod megfelelő kiképzővel, hogy ugasson, ha idegen van a kerítésnél tartósan.
2011. ápr. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!