Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem merek szuka yorkshire...

Nem merek szuka yorkshire kutyust venni. Tapasztalatok, vagy tanácsok?

Figyelt kérdés
Most készülök yorkie kölyköt venni,Ugy hallottam ,hogy a szuka menstruál,vagy tüzel a kutyus, a lényeg,hogy vérzik. Bent tartanánk,és félek. Valaki felvilágositana erről az egészről,meg az egész szoba kutya dologról ??
2011. febr. 9. 12:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nagyjából tök mindegy minek néznek ki, ha a szüleik nem rendelkeznek a fajta tenyésztéséhez szükséges papírokkal (törzskönyv, tenyészszemle, egészségügyi szűrések) akkor onnan nem szabad kutyát venni. több okból:

- nincs rá garancia h mit kapsz

- sokkal nagyobb az esélye az örökletes betegségeknek, mivel hozzáértés és tudás nélkül szaporítanak kutyát

- aki így hoz le almot az magasan tojik a fajta érdekeire, jobbátételére, vagyis ezáltal ha tőle veszel, egy olyan embert és tevékenységét támogatod aki a kedvenc fajtádat (akarattal vagy csak szimpla tudatlanságból) leszarja, nem érdekli h mi lesz vele 10-20 év múlva, ő csak a mában él.


Az meg már saját tapasztalat, h én mostmár soha, de SOHA nem vennék úgy kutyát, h az interneten kinézem a kölyköket és másnap elhozom. Mostmár csakis úgy vásárolnék, h megnézem a szülőket, előjegyeztetném, megvárom azt a párosítást és fél-1 év után elhoznám.


Két dolgot tarts szem előtt:

- az elhamarkodott döntések sokszor rosszul sülnek el

- ill. "olcsó húsnak híg a leve"


Ahhoz meg h ne kenjen össze mindent a lakásban ivartalaníttasd. A legjobb amit tehetsz a kutyának és magadnak.

[link]

2011. febr. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Vagy hozz el menhelyről egy hasonló kutyát, azzal sem vállasz nagyobb rizikót, mintha olcsón vennél egyet szaporítótól. Sőt, a menhelyen általában már tudnak rá figyelmeztetni, ha valami baja van, ráadásul nem fizetsz érte tízezreket, meg is mented a kutyát és a menhelyen felszabadítassz egy helyet egy újabb kutya számára.
2011. febr. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem fajtatiszták, legalábbis valószínüleg. Sokat ne adj értük...
2011. febr. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

az is hülyeség szerintem, hogy ha egy kutya nem 100 ezer akkor nem is fajtatiszta. Abszolút kennelfüggő, nyilván 40 ezerért nem lehet felelős tenyésztőtől kutyát venni, mert az oltások táp, stb alapból többe kerül, de én pl láttam már 80 ezerért elhozott jó kennelből származó fajtatiszta kutyát.

Lehet jó kennelből valamivel olcsóbban, és lehet tenyésztőtől drágábban is vásárolni.

Lényeg, hogy mindenképp nézz utána, hogy mik egy felelős tenyésztő ismérvei, és amikor elmész megnézni a kutyákat, bizonyosodj meg róla, hogy jó helyről akarsz kutyát választani

2011. febr. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Utolsó!


A kennel és a tenyésztő egy és ugyan az:) Miről beszélsz ha nem tudod a fogalmakat?

Van egy kennel neved és az úgymond tulaja a tenyésztő.

2011. febr. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

szaporítót akartam írni, bocsánat!

Tudom a fogalmakat, a nagy sietségben összekevertem. De kösz a kioktatást!

2011. febr. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!