Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire kockázatos egy...

Mennyire kockázatos egy ivartalanítás?

Figyelt kérdés
2011. febr. 9. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól függ szuka vagy kan. A szukáké kockázatosabb mivel hasi műtét. Dee egyáltalán nem vészes, kb mint egy vakbél műtét sem, mivel itt nem beteg állatot kell műteni. A legnagyobb kockázat max az altatásban van. De ha hozzáértő orvoshoz viszed ezzel sincs gond.

Ezt olvasd el hátha megnyugszol :o)

[link]

2011. febr. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szuka kutyusról van szó, attól félek, hogy belehal a műtétbe!
2011. febr. 9. 16:13
 3/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ez butaság.

Azt nem lehet mondani, h még soha nem esett meg, de nagyon nagyon kis százalék rá az esély és általában orvosi műhiba okozza. Keress egy olyan orvost, aki már több ilyen műtétet is csinált, asszisztenssel műt és részletesen elmagyaráz neked mindent, megengedi h ott legyél amíg a kutyus elalszik, esetleg hogyha szeretnéd a műtét közben is (ha bírod). Ha gondolod és a saját orvosotokban nem bízol akkor jó szívvel tudok ajánlani nem egyet aki profin megcsinálja és maximálisan odafigyel a kutyádra. Minél fiatalabb a kutya annál jobban viseli a műtétet és utána sokkal gyorsabb a felépülés.

Abba gondolj még bele amikor mérlegelsz hogyha nem műtteted meg, akkor sajnos nagyon nagy eséllyel kap gennyes méhgyulladást 10-12 éves korában, amikor a műtét már sokkal-sokkal kockázatosabb mert beteg és idős kutyát kell műteni.


Van kockázat mert mégis csak egy műtét amit altatásban végeznek, de nagyon csekély, jó orvossal meg szinte nulla.


Vágj bele bátran, a kutyád érdekében!!

2011. febr. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a bíztatást. Még nincs meg a kutyi, de majd nagyon szeretném ivartalanítattni.
2011. febr. 9. 16:37
 5/10 anonim ***** válasza:

Olvasd el a cikket amit belinkeltem neked az első hsz-ben.

És tervezd úgy, h minél előbb beiktatod, az első tüzelése előtt.

És örülök h vannak akik már a kutyusok megléte előtt ilyen felelősségteljesen tudnak gondolkodni és számukra nem kérdés ez. Grat!

2011. febr. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm. Már beleolvastam, de az egészet el fogom olvasni. Muszáj ezen gondolkodni, hisz nem egy példa volt már méhbetegségekre vagy egyéb, meg vemhességre, amit nem igazán bírnék elviselni, hisz az elég sok munka. Főleg ha elég sok kölyök születik. Meg minden.
2011. febr. 9. 16:45
 7/10 anonim ***** válasza:

Sokkal, de sokkal kevésbé kockázatos, mintha ott hagynád azokat a szerveket, és attól betegedne meg.


Éppen most ápolgatom itt apum 7 éves kutyáját, délelőtt műtötték. Őt már azért, mert baj volt. Gennyes méhgyulladáa volt, lázas volt és miután túl voltunk a műtéten (azt is végig néztem) megmutogatta a doki az eltávolított szerveket. A petefészkében ilyen kökény szerű fekete ciszták voltak, a méhe belülről nem sima volt, hanem telis tele volt az egész több ezer cisztával, úgy nézett ki, mintha hólyagos lenne az egész. Borzasztó látvány volt, és most izgulunk, remélve, hogy a toxinok még nem vágták annyira haza veséjét, hogy azzal is gond legyen.


Majd szétevett a düh ezt látva, hogy hiába papolok évek óta az ivartalanításról... Így most egy lázas, beteg, öreg kutyánál kellett életmentő műtétet végre hajtani, pedig simán minimális kockázattal túleshettünk volna rajta már évekkel ezelőtt.


Szóval nyugalom, és ivartalanítás. Még így gyulladtan, gennyesen sem tűnt annyira horrornak ez az egész műtét, mint amennyire gáz, hogy esetlegesen beteg vagy betegséget okozó szervek vannak a szervezetben.

2011. febr. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor mindenesetre ivartalanítás lesz!
2011. febr. 9. 17:57
 9/10 anonim ***** válasza:

Semennyire, rutin műtétnek számít.

Ami rizikó lehet benne, az az altatás. Én anno pórul jártam (mármint a kutyám), mert bár javasolták, hogy érdemes egy szívultrahangot csináltatni műtét előtt, úgy voltam vele, hogy felesleges, hiszen annyira eleven, és életrevaló a kutyám, mi baj lehet...

Amikor elaltatták, 2-3 perc után leállt az egész keringése, és minden életfunkciója visszaesett. Negyed óráig próbálták "visszahozni", szerencsére sikerült.

Utólag kiderült, hogy gyenge bradycardiája van, tehát a szíve egy kicsit lassabban ver, mint az átlagnak.

Most, márciusban csináltatom meg a szívultrahangot, mert szeretnék biztosat tudni.

És csináltatok neki egy teljes labort is, ha már ott vagyunk.


Szerintem műtét előtt érdemes a szívét megnézetni, főleg, ha még nem volt altatva. Körülbelül 7-8 ezer forint az ultrahang.

2011. febr. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja igen, ami velünk történt, az ezerből egyszer esik meg, és ha egy kicsit alaposabb vagyok, akkor talán nem történik meg.

Egyébként a kutyám azóta is remekül van, makk egészséges:)


A műtétet mindenképp csináltasd majd meg, csak jót teszel vele:)

2011. febr. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!