Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás valóban jó?...

Ivartalanítás valóban jó? Valóban érdemes?

Figyelt kérdés
Kutyám anno ivartalanítva lett kan 6 éves tacsi keverék eddig a kanoknak ment neki csak, ivartalanítás után egy félős mindenkinek nekimenős idegbeteg kutyám lett aki addig jól neveltvolt mintha kicserélték volna úgy szaladt ki az útra és b.aszta el majdnem az autó, szaladt hazáig mert meglátott egynagyobb kutyát... hát lehet én vagyok a kivétel de én nagyon kiakadtam h hónapok teltek el és a kutyám már nem ment kutyák közé mert félt.. most rokonoknál van kertes házba egy szuka mellett akivel nagyon jól elvan de semmilyen másik kutyával. Próbáltam újra nevelni nem sok sikerrel :S:( kutyasuli az anyagiak miatt ki volt zárva de miután onnan is elszaladt kiakadtam totál... elmentünk rokonokhoz már eleve úgy szálltam ki a kocsiból h remélem a kerítés alatt nem bújik ki és nem szalad el amásik kutyus elől... fél év után akkor láttam először játszani... utána hazamentünk és szomorú volt a kutyám hiába vittem kutyám közéugyanúgy félt... végül kikötött rokonnál akinek a szuka keverékje van és elvannak és örülök h a kutyám végre boldog. Akkor most mi is a jó az ivartalanításba? Elcseszte a kutyámat... :S:(
2011. nov. 2. 01:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, az ivartalanitás jó. Persze, nem felnőtt korban kell ivartalanittatni, hanem 6-8 hónaposan.

A kutyáddal az ivartalanitás előtt is voltak gondjaid, a heréi eltávolításával nem a rossz tulajdonságait távolították el (már, ha ezt vártad)

Az ivartalanítás - az IDŐBEN elvégzett - előnyös, mert

1. nem állsz be a felelőtlen szaporítók közé

2. ennyivel is kevesebb lesz a kóbor kutya

3. a kutyád nem szaladgál el a tüzelő szukák után

4. nem akar verekedni a többi kannal

5. sokkal könnyebben kezelhetőbb, mint a "kanos" kanok, de nem veszíti el az örző-védő készségét és képességét

.....és még lehet sorolni ezeregy előnyét. Sajnos Magyarországon még nagyon elmaradott nézetek vannak nem csak ebben az ügyben, hanem úgy általában, a kisállattartás kérdésében (állatkínzásoktól kezdve a szaporító "gyárakig" lehetne sorolni) - emiatt hetente kényszer-elaltatások vannak a menhelyeken és sintértelepeken.

Szóval az ivartalanítás jó - de kölyökkorban vagy nagyon fiatalon (6-8 hónaposan, de legkésőbb 1 évesen) a legjobb elvégeztetni, akár szuka, akár kan.

2011. nov. 2. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, érdemes. Az enyém 6 évesen lett ivartalanítva, ugyancsak kan, és semmi probléma nincs vele. A többi saját kutyámmal ugyanúgy kijön, a rangsorban nem vesztette el a helyét, idegen kutyákkal szemben is határozott. Munkakutya, és a munkájában sem vettem észre semmi eltérőt.


Szóval a te kutyádnál sem valószínű, hogy az ivartalanítás okozta a gondot, ne aggódj, nem cseszted el a kutyádat.

2011. nov. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez egy tévhit, amit sokan terjesztenek, többek közt a kérdező is. Amikor a helyi állatorvost meg akarja enni a kutyám, mindig ráfogja, hogy azért, mert ivartalanítva van, és attól mérgesebbek lesznek. Na persze! Előtte kan kutya közelébe sem mehettünk, az idegeneknek meg még ránézni is tilos volt. Most kenyérre lehet kenni, és bármilyen kutyával összeengedhetem. Persze az orvost utálja, nem az összeset, csak őt. Itt inkább valami nevelési probléma állhat a háttérben. Olvass utána, művelődj, és ha sikerül magadon változtatnod, a kutyád is változni fog.
2011. nov. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha komolyan azt gondolod, h az ivartalanítás okozta a problémáidat a kutyáddal, akkor ajánlok néhány biológia könyvet és beszélgetést néhány neves orvossal (pl. dr. Csikós Károly) Az ivartalanítás nem változtatja meg a kutya személyiségét. Abban segít, h mivel lecsökken a hormontermelés, nincs tesztoszteron túltengés ami elborítaná az agyát.

Nektek már előtte is komoly problémáitok lehettek, amik abban az időszakban csúcsosodtak ki. Semmit nem írtál arról h hogyan éltetek ti együtt, hogyan sétáltatad, hogyan viszonyult más kutyákhoz, miben nyilvánult meg a kanokkal szembeni agressziója, hogyan játszott stb....

2011. nov. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ez a jellemváltozás nem az ivartalanítás miatt lett.gondolj bele az embereket is megműtik,mégsem lesznek a műtét után elmebetegek.a kutya azt se tudja hogy megműtötték,vagy hogy mi történt vele..nem ettől lett olyan,amilyen.az enyémet 6évesen ivartalanítottuk,nem változott semmit...szóval valamit elronthattál a nevelésével...
2011. nov. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

igen jó dolog és biztosan nem attól lett ilyen, hanem a kapcsolatotokkal voltak problémák...

a suli valóban jót tett volna...

2011. nov. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Vittem suliba mondom de behívásnál elszaladt a p.csába mrt beijedt a nagyobb kutyáktól.. nem volt Ő ilyen ivartalanítás előtt.. :SS
2011. nov. 2. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!