Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Foghiba? Milyen problémákkal...

Foghiba? Milyen problémákkal jár ha a kutya foghibás? Most 4hónapos. Kinőheti fogváltáskor a foghibáját?

Figyelt kérdés
Milyen problémákkal jár ha a kutya foghibás?Most 4hónapos.Kinőheti fogváltáskor a foghibáját.
2011. febr. 9. 19:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Teljesen a maradandó fogak kibújása után lehet megállapítani, van-e foghiba. Nagy gondot nem okoz az életvitelben sem foghiány, sem harapás hiba. Tenyészteni, kiállítani nem lehet .
2011. febr. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Értem
2011. febr. 9. 21:55
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg változhat. Ha nincs kinnt a tejfog, attól még a csontfog kinőhet. Ha a későbbiekben kiállitási, ill. tenyésztési ambicióid vannak a vásárolt kutyával, akkor érdemes ilyenkor ugy 6-7 hetesen egy röngent csináltatni. A csontfogak csirái már ekkor látszanak. Ha csak kedvencnek vásároltad, akkor semmi hátránya nem származik abból ha "hibás" :)
2011. febr. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Hát igazából lenne tenyésztve és kiállításra is vinnénk így nagy érvégés lenne de ha foghibás akkor is 101%osan szeretjük.
2011. febr. 10. 20:25
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Most milyen foghibája van, amit szeretnétek, hogy kinőjön? Amikor vettétek akkor a tenyésztőnek olyan babát kellett volna ajánlania aminek nincs ilyen gondja, pláne ha emlitettétek neki, hogy vannak kiállitási ambiciók. Sőt, ha nem hobby árban adta, hanem teljes árban, akkor elvileg a fele pénzt köteles visszaadni.
2011. febr. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ha foghiány lesz, azt nem lehet kicsinél még pontosan tudni. Természetesen, ha a szerződésben le van írva, hogy tenyésztésre vásárolták, a tenyésztőnek garanciát kell vállalni erre a hibára. Ez van fogsor záródási hibánál is, mivel ezek öröklődő hibák.
2011. febr. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ha már eleve hiányzik mondjuk egy i fog, nembiztos, hogy maradandó csira is van. Az a biztosabb, ha már a tejfogak is teljesek.
2011. febr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én a cicámmal jártam így a nyáron :( Én mondjuk hobby cicának vettem, de foghibás szegényke az állatorvos hívta fel a figyelmüket rá. Sajna ő nem nőtte ki, bár szerintem ezek az állatok nem nőnek ki olyasmit amivel együtt születtek... Saját tapasztalat. Bocsi!
2011. febr. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 IGCM ***** válasza:
Ha úgy foghibás hogy pl fordítva áll a fogsora vagy előrébb van az egyik mint kellene,akkor leeht hogy génbetegségeket hordoz a kutya.Azt mondják az állatorvosok legalábbis.
2011. febr. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ha tenyésztőtől vetted a kölyköt, és szerződéssel ( szerződést köteles adni ) Akkor a szerződésben a DP. -re ill. a foghibákra garanciát szoktak vállalni.

Ha harapás hibája van, ami most vehettetek észre, az szerintem még alakulhat. A fogak később fognak kinőni, de amit írtak, hogy egy röntgen nem ártana, az megmutatná hogy minden foga ki fog e nőni.

Ha a harapása nem megfelelő ebben a korban, na az lehet hogy még javulhat, mert egy fejlődő szervezet, még aránytalan felépítésű.

Az én kutyámnál ollós harapás az elfogadott, de vásárláskor a tenyésztőnek mondtam hogy mi a szándékom, és olyan kölyköt ajánlott választásnál, amelyiknek már akkor ollós volt a harapása ( három hetes korban )

Amikor növésben volt a kutya akkor volt olyan időszak amikor tétre harapott,de mire kifejlődött,ugyan olyan szép ollós volt mint amikor kiválasztottam.


Amúgy milyen fajta a kutyád?

2011. febr. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!