Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lenne a legjobb a kutyánkna...

Mi lenne a legjobb a kutyánknak? (talált kutya problémákkal) ld. Kieg

Figyelt kérdés

Van egy dalmatánk, az út széléről szedtük össze (sem tetoválása nem volt, sem chip semmi nem volt rajta, senki nem kereste, hirdettük hogy ki veszítette el). Így nálunk maradt. Szegényke már nem mai csirke, tíz éven jóval felül lehet az állatorvos szerint. Elég problémás a drága, de mivel nem vagyunk kutyások nem tudom hogyan lehetne megoldani a dolgot. A következő gondok vannak (elképzelhető, hogy egy közös okból erednek): 1. nem tudja elviselni a gyerekeket maga körül. Ha meglát egy kisgyereket ugat, morog, támad (folyamatosan halálfélelmem van, mert a párom unokaöcsikéi néha jönnek csengetés nélkül, az egyikről már egyszer leszedte a kabátot a kutya). 2. ha eszik és 2 méteres körzetben elhaladsz mellette szintén agresszíven viselkedik.

Különben nincs vele gond, mozgatni sajnos már nem tudjuk, elég tropák az ízületei (doki szerint a kor + eddigi körülményei miatt lehet, sok mindent nem tud vele kezdeni), tehát már egy kisebb sétától is sántikál, biceg.

Mi lenne a legjobb megoldás neki? Ilyen idősen még bele lehet kezdeni az átnevelésbe? Egyáltalán érdemes? Mit tudnánk tenni, hogy ne szenvedjen az ízületei miatt? Mit tudnánk tenni, hogy ne legen agresszív? Ezek a problémák valami korábbi rossz élmény miatt lehetnek neki?


2009. nov. 6. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy ilyen sorsú kutyánál valamilyen szinten érthető, hogy félti az ételét. Ki tudja, meddig nem ehetett, mikor kóborolt? Én a helyedben ezt a problémát egyelőre háttérbe helyzeném, inkább mikor leteszed az ételt neki, menj arrébb és tarts tiszteletben azt, hogy ő most eszik.

A gyerekekkel való viszonya több mint valószínű, hogy valami rossz élményre vezethető vissza. Nem lesz könnyű dolgod...

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__456445-hogyan..

Az utolsó választ ehhez a kérdéshez én írtam, egyszerűség kedvéért inkább link.

A rangsort pedig mindenképp úgy állítsátok fel a családban, hogy minden ember a kutya előtt legyen. Ehhez segítségül:

*****

Az ízületeivel nem tudom, mit lehetne kezdeni, talán érdemes lenne más dokit is megkérdezni vagy valami homeopátiás módszert keresni. Lehet az is viszont, hogy azzal már tényleg nem tudtok mit csinálni.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. nov. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Igen, az etetés kérdést a végére hagyom, mert valószínű, hogy az eddigi rossz tapasztalatai vezettek idáig. Jan Fennel könyvét éppen a napokban olvastam, próbálom alkalmazni az ott tanultakat (bár a ropis ügynél kicsit meglepett arcot vágott a kutya és a családom is) :)

Elolvastam a javaslatodat a gyerekhez szoktatás kérdésében, nem tudom, hogy mennyire tudnám huzamosabb időre rábírni a gyerkőcöket, hogy részt vegyenek a kutya gyerekekhez szoktatásában :)

2009. nov. 6. 14:56
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, de e nélkül sajnos nem megy. :S

Örülök, hogy segíthettem. :)

Az én kutyáim is meg szoktak döbbenni a gesztus-evésnél és mikor a családot is bevontam látogatásukkor, ők is legalább annyira megdöbbentek, mint a kutyák. :D

2009. nov. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát ebből én is sokat tanultam.
2009. nov. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!