Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek is meg kéne...

Szerintetek is meg kéne nyírni, vagy csak azért mondta a kozmetikus, hogy pénzt csináljon belőle?

Figyelt kérdés
Van egy Bichon keverék kutyusom, imádom, nekem ő a legszebb, de be kell valljam, hogy elég csúnya a szőre. Nagyon filcesedik, kócolódik. A kozmetikus azt mondta, szerinte tavasszal le kéne nyírni egyszer és akkor lehet kicsit rendbejönne a szőre, vagy szebb lenne nyírva. Én azért is szeretném, mert a szőre vége picit barnásabb, de alól már hófehér, ha lenyírnánk, az egész kutya hófehér lenne, így olyan, minha koszos lenne, pedig nem az, csak van egy olyan barnás beütése a szőrének. Amúgy nagyon nem szeret fésülködni, kínlódás naponta 2-3szor fésülgetni, de másképp csúnya a szőre. És nagyon hullik is. Jobb lenne tavasszal lenyíratni szerintetek??
2011. febr. 10. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szeintem mindenképp nyirasd meg,és a fésülést szerettesd meg vele.Nekem kaukázusim van,gondolhatod a nagy medvének mennyi szőre van...sosem engedte magát normálisan kifésülni,állandóan elfutott.Kikötöttem a póráznál fogva,és amikor tűrte a fésülést,jutalmaztam.A kedvencét adtam neki,és sok simi.Ma már nem áll ellen.


17 /L

2011. febr. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem is ilyen keverék a kutyám és én rendszeresen nyiratom! az évszaknak megfelelöen van rövidre nyirva a szőre! igy mindkettönknek jobb,mert bár neki nincs baja a fésülködéssel,de nem szerei a hosszú szőrét,folyton vakarja magát és ideges lesz töle,de amint le van nyirja egyből jobb kedve van!

szerintem ö is rájött,hogy jobb az neki,ha nem csesztetem minden nap a fésülködéssel :D


lehet a te kutyádnak is jót tenne,egyszer érdemes kipróbálni!

2011. febr. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem yorkim van, nagyon szép a szőre, főleg így tél végén, amikor már elég hosszúra megnő.

Ettől függetlenül tavasszal levágatom, mert sokkal praktikusabb. Kényelmesebb neki is, látom rajta. (annyira ő sem szeret fésülködni)


Szóval ha Te is úgy látod, hogy érdemes levágatni, és a kozmetikus is ezt tanácsolja (rólam nem is beszélve:))) akkor nyugodtan. Őszre visszanő, talán a szőr minősége is jobb lesz, ha párszor le van vágva.


Egyébként ha elfogadsz egy tanácsot, akkor van egy nagyon jó kutyafelszerelés bolt a belvárosban (Bp.) Itt a honlapjuk:

[link]

Elmehetsz hozzájuk a kutyusoddal együtt, és ők tudnak ajánlani nagyon jó szőrápolókat, pláne, ha látják a kutyádat, meg tudják mondani, hogy mivel kellene kezelni, ápolni.

Tény, hogy nem a legolcsóbb, de az árakat a honlapon úgyis meg tudod nézni.

A legtöbb kiállítási kutyát az általuk forgalmazott termékekkel készítik fel a kiállításokra.

2011. febr. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem muszáj ezeknek a kutyáknak a szőrét ápolni, különben úgy járnak,mint te. Sokat hullik a szőrük és filcesedik is.Olyan, mintha te nem mosnád és/vagy fésülnéd a hajadat. Ha túl hosszúvá válik a szőre, akkor kihullik magától. Általában kb 1,5-2 havonta kellene kozmetikushoz járnotok fazonigazításra.
2011. febr. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nyírasd meg,mert ártani nem fogsz vele,max. csak használ neki.

Fésülni perdig ajánlatos min. hetente 2x-szer.

2011. febr. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


a fajtiszta bichonokat mindig kell nyíratni! legalábbis én így tudom.

2011. febr. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is nyírasd meg. Mert ha ki is bontod ezeket a filceket most, valószínű eléggé el fog töredezni a szőr és roncsolódik. Ha pedig károsodik a szőrminőség, utána még könnyebben befilcesedik. :S Ráadásul a félsüléshez hozzászoktatás még nehezebben fog menni, ha most csinálni kell egy nagy bontást, ami bizony kellemetlen a kutyusnak.

Szóval a helyedben a következőt tenném: most lenyíratnám egészen rövidre. És ahogy nő a szőr vissza, úgy automatikusan megszokhatná a kutyus a félsülést, mivel a rövid szőr nem lesz gubancos, a kefélés egyet fog jelenteni a simogatással. És ha heti többször átsimogatod a kefével, akkor így fájdalommentes és megszokja. Közben adhatsz jutalomfalatot, utána pedig játssz vele. És meglátod, mire teljesen kinő a szőre,már szépen tűrni fogja. :) Én így csináltam a skót juhászommal, mikor kicsi volt a kutyám és úgy szokta meg a fésülést, hogy észre sem vette gyakorlatilag. :) Úgyhogy szerintem neked is beválhat ez a módszer. Sok sikert! :)

2011. febr. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Szerintem nyírasd meg tavasszal és utána ahogy nőni kezd a szőr szoktasd hozzá a fésüléshez és naponta egyszer keféld át.Így hozzá szokik és ha meg nő a szőre nem lesz baj.

Magyarán egyszer levágatod és utána vigyázol rá hogy ne gubancolódjon össze a szőre.

Sok sikert!

2011. febr. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!