Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutya visel láthatósági...

Ha a kutya visel láthatósági mellényt az erdőben, esetleg még egy hosszú (kb.10 méteres) kiképzőpóráz van rajta, kilőhetik?

Figyelt kérdés
És póráz nélkül, de mellénnyel?
2011. febr. 10. 15:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha 200 m-en belül van (mármint hozzád képest) akkor nem lőhetnek rá. Pórázon meg semmikép.
2011. febr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Pórázon semmiképp sem, póráz nélkül is - törvény szerint - csak akkor, ha vadat üldöz, és a gazdája hatőkörén kívülre kerül, de attól legalább 200 méterre. Az meg egy másik kérdés, hogy a vadászok, főleg az orvvadászok ezt mennyire tartják be.

[link]

2011. febr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%
de ha biztosra akarsz menni, akkor adj neki elakadást jelző háromszögnek meg pótkereket
2011. febr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
hú, megnyugodtam =) köszi a válaszokat
2011. febr. 10. 16:10
 5/11 anonim ***** válasza:
:)...húúú, de lökös vagy...:)
2011. febr. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 xnorkax ***** válasza:
Így elviekben nem, de hallottam már furcsa dolgokat... Szóval csak óvatosan az erdőben. Csak akkor lőhetné ki, ha vadat üldöz.
2011. febr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én narancssárga fényvisszaverő nyakörvet teszek rá. Ha minden igaz az a vadászkutyák jelölése, és talán épeszű (ha van ilyen) vadász nem lövi ki.
2011. febr. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én összefutottam már vadásszal az erdőben (a kutyám szabadon jött mellettem), és udvariasan megkért, hogy tegyem pórázra, mert épp vadásznak, és ha elfut valamilyen vad után, akkor véletlenül lelőhetik őt is. Ebből én arra következtettem, hogy ha szabdon futkározik, akkor véletlenül is lelőhetik összetévesztés miatt is :S de úgy ahogy te vinnéd, nem. Nem lenne szabályos. Viszont ez sajnos még nem jelent semmit. Volt, akinek a kutyáját maga mellől lőtték ki... :(
2011. febr. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A vadászok általában normálisak, nekik is van kutyájuk, nem lövöldöznek passzióból mindenre ami mozog. Az orvvadászok már egy másik kategória és gonosz ember is akad jócskán a világban, csak szerencsére nem mindegyiknek van puska a kezében. Amikor vadászat van, akkor értelemszerűen célszerű azt a környéket elkerülni vagy tényleg pórázon sétáltatni. A 200 méteres határ sem véletlenül van: nem szabad emberek irányába lőni.
2011. febr. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

hát az biztos, hogy jobb ha vigyázol és nem mész olyan környékre ahol sokszor szoktak vadászni, mert olasz tanárnőm mesélte, hogy ő még régen olasz vadászoknak, akik eljöttek Magyarországra vadászni segített, nem úgy hogy ő is beszált, hanem csak ott volt tolmácsolt nekik ha szükségük volt vmire, meg beszélgetett velük, és az a lényeg, hogy azok ugy vadásznak, hogy ami megmozdul azt lelövik: egyszer volt hogy a hajtóvadászt kilőtték, aki hajtotta a vadat feléjük, másik meg hogy madárra vadásztak, és a patakban egy hal csobbantott egxet a farkával és három olasz vadász egyszerre kilőtte a halat.

szoval csak ovatosan

2011. febr. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!