Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tacskó munkavizsgára kötelez...

A tacskó munkavizsgára kötelezett fajta?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a tacskó munkavizsgára kötelezett fajta. Ez mit jelent? A tenyésztéshez is szükség van a munkavizsgára, vagy csak a champion minősítés kiváltásához?


Pontosan milyen munkavizsgáról van szó?


2011. febr. 10. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:
igen
2011. febr. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

jah bocs

borzvadászatra tenyésztett fajta, ásnia kell tudni és megtalálnia a borzot

tenyésztéshez szükséges, de nem egy nagy tudomány megtanítani neki, kb mint az őrző védőt más fajtáknál, vagy még akkora kihívás sincs, szóval ez nem lehet akadály, még te magad is meg tudod tanítani neki, ha értesz a kutyákhoz, még segéd sem kell

2011. febr. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a bő választ...esetleg valaki más, aki értelmesen tud válaszolni, és nem csak az eldöntendő, de a kifejtendő kérdésre is.
2011. febr. 10. 18:19
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi, így már kapizsgálom.


Pontosan mi a feladata? Honnan szedjek borzot? Vagy csak le kell mennie a kotorékba és kész? Mit jelent az, hogy összetetett CACT munkavizsga? Ez kell? Mert a Tacskótenyésztők honlapján ezt találtam?


És mi az, hogy Vaddisznóskert CACT,Kont. nélk.Földalatti CACT ,Vércsapa CACT...? Ebből bámelyik jó? Melyiknek mi a lényege?


Mert ezt sehol nem írják le a honlapon. A tenyésztési szabályzatot pedig nem lehet megnyitni.

2011. febr. 10. 18:25
 5/10 A kérdező kommentje:
A tenyésztésbe vételhez munkavizsga kell, vagy ahhoz elég a képességvizsga?
2011. febr. 10. 18:59
 6/10 anonim ***** válasza:

Semmilyen képességvizsga vagy munkaeredmény NEM feltétele a tacskó tenyésztésbe vonásának.


Tacskó tenyésztési szabályzat: [link]

Azért ha tenyésztesz akkor ennek az alapos megismerésével kellene kezdeni.

2011. febr. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Oké, köszi. Erre voltam kíváncsi...én is így tudtam, csak megzavart, hogy azt olvastam, "munkavizsgára kötelezett fajta". És nem tudtam, hogy ez konkrétan mire vonatkozik. A tenyésztésbe vételre, vagy csak a champion cím kiadására.


Nem akarok tacskót tenyészteni, csak van egy kan kutyusom. A tenyészszemléje megvan, és úgy gondoltam, ha valakinek tetszik és szeretne majd vele fedeztetni, akkor inkább legyen meg minden mielőtt rábólintok.


Köszönöm a választ.

2011. febr. 14. 18:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Szívesen :)
2011. febr. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nézd meg,hogy mi vonatkozik a cataracta szűrésre, mert nekem úgy rémlik, hogy a munkavizsga nem, a szűrés viszont feltétele lesz talán már idéntől a tenyésztésben vonásnak,de 2012-től már biztosan.
2011. febr. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, elvileg már az idei évtől kötelező. Hamarosan az is meglesz.


Köszönöm a korrekt válaszokat.

2011. febr. 14. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!