Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám felmászik az ágyra,...

Katajk kérdése:

A kutyám felmászik az ágyra, amíg nem vagyok otthon. Fél éve van nálam, hat éves nagytestű kan. Mostanában kezdtem felállítani bizonyos szabályokat számára, és kétszer is arra érkeztem haza, hogy az ágyon henyél. Mit tehetek szerintetek?

Figyelt kérdés
Elsőre csak kiabáltam, másodikra fülest is kapott. Harmadik alkalommal épp akkor szökkent le az ágyról, mikor beléptem - már csak a testhelyzetéből következtethettem, hogy ott volt egy pillanattan előbb -, így megbüntetni már nem tudtam. Szerintem ez amolyan reakció a fegyelmezésre.
2011. febr. 10. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
25%

Ez simán csiki-csuki játék. Te megpróbálsz vele szembe szabályokat állítani, ő meg próbálgatja meddig mehet el. Akkor már felesleges megbüntetni, mikor már fent van az ágyon. Magát a felugrást kellene büntetni. Szabályként állítsd fel, hogy be sem mehet abba a szobába ahol az ágy van, próbáld kivitelezni valamilyen leskelődős helyre, hogy akkor is büntethesd amikor nem lát téged.


Ha elmész otthonról, akkor pedig fizikailag lehetetlenné az ágyra mászást, nálam erre a szárító volt az eszköz, azt jól rá lehet tenni, és máris kényelmetlen az ágy.

2011. febr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Talán ha bezárnád a hálószoba ajtót.
2011. febr. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kell bezárni. Hosszú távon sokkal hatékonyabb, és a kapcsolat szempontjából is jobb, ha nem az ajtó akadályozza meg, hogy bemenjen.
2011. febr. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egy szobás lakásom van...
2011. febr. 11. 01:29
 5/5 anonim válasza:
a legjobb lenne, ha tudnál rá időt szánni, hogy kifigyeled, mikor ugrana fel, és akkor megértetni vele, hogy bizony ennek te nem örülsz. az ágy "fekhetetlenné tétele" jó ötlet (csak ha nem próbálja meg egymaga kényelmessé tenni :S), de ki kell próbálni. esetleg rájöttél már, hogy van-e valami olyan cucc, aminek nem bírja a szagát? abból egy tálba vagy tálcára tenni és azt az ágyra (így oda sem akar majd menni).
2011. febr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!