Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor vihetem már ki sétálni...

Mikor vihetem már ki sétálni a yorkimat? Fontos!

Figyelt kérdés

most 3 hónapos, és 10 napos.

holnap kapja a 4. oltását, és nagyon szeretném már kivinni sétálni, elég aktív a drága, bent szoktunk játszani, itt rohan körbe a nappaliba, de jó lenne már sétáltatni, csak nem szeretném hogy elkapjon valamit.

Társasházban lakunk, erre sok a kóbor macska , bejárkálnak az urvarra, meg kutyák is vannak a házban, akiket az udvarban sétáltatnak, szóval nagyon félek, hogy elkap valamit a kutyusom.

De meddig kell még várni hogy kivihessem?

És ha kiviszem, akkor találkozhat más kutyákkal?

Szeretném szocializálni, hogy jól meglegyen más nagy kutyákkal, nem fogom felkapkodni, tisztában vagyok vele hogy nem játékbaba hanem terrier.

Előre is köszi minden választ.

13/L


2011. febr. 11. 09:52
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha megvannak a kötelező oltásai akkor nyugodtan viheted. Nem lesz semmi baja.
2011. febr. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Így van, már kiviheted nyugodtan a betegségvédelem szempontjából mert oltva van. Mielőtt kiviszed, szoktasd a nyakörvhöz először, otthon add rá egy kicsit, mit szól hozzá. Ha már nagyjából megszokta jöhet a póráz lent. Ez eltarthat egy ideig míg azt is megszokja. Ha lehet ne húzgáld pórázon, a séta kellemes élmény legyen neki, ne kínlódás. Szal tedd rá a pórázt, és mondogasd neki hogy gyere, gyere és te is mozdulj, ha jön a pórázon akár kicsit is dícsérd hülyére! Ha lefekszik nem akar menni, kicsit húzd meg a pórázt és mondd Név+ gyere. Ha leül akkor állítsd fel tenyérrel a hasa alá nyúlva és tovább gyere gyere.... dics dics. Bár 1. alkalommal biztos a környezettel lesz elfoglalva és lehet azért ül hogy bámészkodjon, de utána már egyszer se hagyd rá ne kelljen vontatni:)
2011. febr. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszi :)

szóval ha kiviszem most, nem lesz baja?

2011. febr. 11. 10:52
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg az ilyen kicsi kutyáknak is nagy a védőképességük vidd csak ki meglátod boldog lesz.
2011. febr. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szia az én yorkim szombaton kapja a 3 oltást. én úgy tudom hogy ha meg kapja a 4 oltást akkor ehy héttel később már kiviheted sztem várj még egy hetet az a biztos
2011. febr. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

dr Nagy Abonyi Róbert nyiregyházi állatorvos szerint vihető az eb kutyák közé a 3. oltás után.


Pórázos.

2011. febr. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nyugodtan kiviheted ha a 3. oltását magkapta:)

otthon a lakásban tedd rá a nyakörvet és ha már megszokta akkor a pórázt is.De nem fogd csak engedd hagy húzza maga után!:)

2011. febr. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!