Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után meddig...

Ivartalanítás után meddig használtátok a gallért? Végig a varratszedésig?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul viseli a kutya, ráadásul ripityára törte ma. Most nem tudok mellőle elmozdulni, folyamatosan felügyelem, mert hol a kanülhöz hol a hasához szeretne nyúlni. Tegnapelőtt műtötték, és a doki nagyon rámijesztett, azt mondta altatott már kutyát, aki kiszedte a varratokat, és kibelezte magát. Gondolom most kénytelen leszek új gallért venni, aminek nagyon nem örülök, így is 70 ezer fölött jár a számlánk...


Mikorra forr össze annyira a sebe, hogy ne tudjon kárt tenni magában?


2011. febr. 11. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Nálunk nem is volt szükség gallérra...

Piszkálja? Pólót nem adtál rá? Abban nem tudja piszkálni, igaz egyedül hagyni sem lehet benne.

2011. febr. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá, de nincs akkora pólóm ami jó lenne rá :)
2011. febr. 11. 11:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Párodnak, apudnak valami rossz, XXLes reklámpóló? :o)
2011. febr. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
sajnálom, hogy rosszul viseli :( az én kutyum egész jól viselte, bár mázlinkra egy hétig otthon tudtam vele lenni a nyáron, figyeltem rá, lekötöttem, hogy ne a sebbel foglalkozzon, és nem is kellett sokáig a gallér, csak pár napig. Esetleg ha megpróbálsz nagyobb (hosszabbra kinyúló) gallért? abban nehezebben érné el, nem látná... ha nem póló, akkor lehet kapni ilyen nyúlós gézhálót, az feszes marad és elég nagyra tud nyúlni (mi a dokitól kaptunk). sajna nem emlékszem pontosan, mennyi idő kellett, hogy meggyógyukjon a sebe :( drukkolok!
2011. febr. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Édes pofám akkora, hogy a legnagyobb gallér volt rajta. Az a baj, hogy miután rájött, hogy nem kell félnie tőle, mindenhova odafeszegette, nem kitolatott, hanem addig nyomta, míg meg tudott fordulni benne, és véégul úgy eltört,hogy kinyílt a nyakánál és le kellett vennem. Szerdán műtötték, vasárnapig még én is itt tudok vele lenni, remélem utána már nem lesz gond.
2011. febr. 11. 11:38
 6/10 anonim ***** válasza:

csak a gazdin illetve azon múlik a dolog aki felhelyezi a gallért-ha valóban elfogad téged vezetőjeként és pozitív élményt kapcsolsz a gallér viseléséhez akkor miért is zavarná?

egyébként egy pillanatig sem használtam gallért soha!

ha már úgyis felügyeled a kutyát akkor elég ha sorozatban 4-5 alkalommal letiltod abban apillanatban amikor a varrat felé nyúlna,-kb. egy hét után már nem tud semmilyen kárt tenni magában mert gyakorlatilag összeforr a seb -de ha jól csinálod akkor egyébként sem piszkálja magát

2011. febr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ha piszkálja akkor 10 napig (varratszedés) kell a gallér, utána már nem tudja "felnyitni" a sebét. Egyébként ha végig ott vagy vele akkor te meg tudod akadályozni hogy piszkálja a sebét vagy a kanüljét (apropó,azt nem kellett volna kiszedje a doki ébredés után?)
2011. febr. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem, mert még két napig infúziót kapott, most szedték ki.

És sajnos nem az én kutyám, ezért nem fogad el vezetőjének, engem kb. havi egyszer látott az élete során. Ha épp odafigyelek, le tudom tiltani, de ha nem figyelek, vagy kiengedem, akkor azonnal arra felé nyalakodik. Most vettem neki új gallért, őrizgetem itt vasárnapig, utána muszáj lesz itt hagynom, majd imádkozom, hogy ne nyalakodjon, és ne törje össze ezt a gallért is.


Próbálgattam pólókat is, de mind kicsi rá :)

2011. febr. 11. 17:01
 9/10 anonim válasza:
Mi is otthon voltunk vele, szabit vettünk ki. Így elég jól elviselte, és 1 hétig volt rajta, varratszedésig. Azalatt az idő alatt megtanult tolatni. :)
2011. febr. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem a cicám volt ivartalanítva ő nem bírta a gallért,enyhén szólva.levettük.nem lett semmi baj.
2012. ápr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!