Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Köteles vagyok-e magamnál...

Köteles vagyok-e magamnál tartani a kutya oltási könyvét amikor sétálni viszem?

Figyelt kérdés
2011. febr. 12. 17:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Kerületenként változó lehet, erről a helyi újságokban kaphatsz figyelmeztetést, tájékoztatást. Valószínűleg a helyi állatorvos is tudja.


Nálunk pl. kötelező, ha igazoltatnak, és nincs nálad, pénzbüntetést kaphatsz. (Budapest, XVII. kerület.)

2011. febr. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Én egy vidéki városban élek, ahol nem igazán írnak ilyenekről. Kinek vagyok köteles felmutatni? Rendőr, közterület felügyelő?

Igazából csak azért kérdeztem, mert napi szinten visszük sétálni a kutyát, így évek múlva talán már rongyosra "kopik" a könyve :)

2011. febr. 12. 17:20
 3/20 anonim ***** válasza:
Oltáskor kell hogy kapj oltási bilétát. Azt mindenképpen akaszd a nyakörvére, vagy a hámra, arról fogják látni, hogy oltott kutyáról van szó.
2011. febr. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Elég a biléta is?
2011. febr. 12. 18:21
 5/20 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Doki mondta nekem is, hogy nem véletlenül adják, hiszen nem várható el senkitől, hogy a kutya kiskönyvével szaladgáljon.

2011. febr. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Szia! Én sosem hordom magamnál az oltási könyvet(csak ha dokihoz viszem), nálam csak a biléta van, szerintem az is elég .
2011. febr. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nálunk van egy buzgómócsing közterület felügyelő, aki előszeretettel kötkszik a kutyásokkal. Nekünk ráadásul dobink van... :)

2011. febr. 12. 18:41
 8/20 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy itt kérdezek, de mi nem kaptunk bilétát az első veszettségi oltásunkkor. Minden állatorvosnak van bilétája? Lehet kérni?
2011. febr. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Vanyyy! Szerintem minden állatorvosnál kell hogy legyen biléta. Volt, hogy nekem sem adott volna, de én külön szóltam, hogy adjon. Szerintem rájuk kell szólni, mert van hogy kimegy a fejükből gondolom.
2011. febr. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
KÖTELEZŐ magadnál hordani!Mindegy, hol laksz.
2011. febr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!